Skocz do zawartości

Parametry beczkowozu - pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam takie zapytanie troszkę może dziwne ale zna ktoś może parametry takiego beczkowozu 7000l? (wydajność pompy itd) W jakim czasie taki beczkowóz jest wstanie zapełnić całą swą pojemność? Wiem że to zależy od wydajności pompy ale tak mniej więcej bo zastanawiam się czy gość który mi wywozi szambo nie robi mnie w bambuko. Byłbym wdzięczny za informacje

Opublikowano

a moze troche matematyki i oblicz pojemnosc swojego szamba i bedziesz wiedzial wszystko.czas zalezy od wydajnosci pompy dlugosci wezy,glebokosci i gestosci osadu.nie da sie podac w minutach ile litrow bo sa rozne warunki

Opublikowano

Tak jak koledzy piszą, wszystko zależy od pompy, przekroju przewodu ssącego no i głębokości z jakiej ciągniesz materiał. Ja mam beczkę o pojemności 8000l to czystą wodę nabiera w 2min, pompa potężna a średnica węża 160mm.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez MajsterMarian
      Witam Forumowiczów, mam jak to mówią "bojowe zadanie" aczkolwiek do sedna sprawy. Mam do zabezpieczenia beczkę 8000L, która w środku jest zdrowia, ale zaczynają pojawiać się kropki rdzy. Może macie sprawdzone podklady, które można kłaść na takie elementy z pojawiającymi się ogniskami korozji. Reaktywny i epoksydowy odpada, bo są to podkłady na czystą stal. Myślałem dać neutralizator dinitrol rc800/wurth na większe ogniska, na to podkład urekor s i farba ( tylko jaka :? ) Może okrętowa Hempel? Myślałem nadal Nobilesem do felg, niby odporna na sole, ale czy się sprawdzi w azotowym środowisku to nie wiem. 
       
       
    • Przez patryk1712
      Panowie mam małe pytanie. Posiadam beczkę pomot z pompa mec 4000. Po wypompowaniu 2 beczek odczepiłem beczke i juz nie mogę obrócić ręcznie wałka w pompie dodam ze przed użyciem sprawdzałem czy się kręci bo byly mrozy itp wiec normalnie dalo sie obracać w obie strony. Na kroplomierzu kropelki z olejem spadały wiec smarowanie bylo. Co mogło sie tam stać ze nie można zakręcić wałkiem, troche strach kolejny raz używać.
    • Przez Kuczyniak
      Witam mam pytanko,  posiadam stary beczkowóz jeszcze co kiedyś były te polskie blaszane meprozeta. Problem mam z podawaniem oleju na łopatki do pompy próżniowej, pompka olejowa kręci się, ale nie podaje oleju rozebrałem ją przeczyściłem założyłem spowrotem i dalej bez zmian zbiornik z olejem był na dole pod pompką , to go wyrzuciłem i zrobiłem zbiorniczek z bańki plastikowej nad pompką olejową grawitacyjnie myślałem, że problem zniknie i zacznie działać jak z góry będzie olej zlatywał do pompki w dół, założyłem przezroczysty wężyk żeby zobaczyć co się dzieje i dziwny przypadek bo przy uruchomieniu beczkowozu ciągnąc gnojowice to widać jak w wężyku przezroczystym olej idzie do góry z powietrzem do bańki zamiast tłoczyć go na łopatki przez przewody czy orientuje się może ktoś jaka może być przyczyna ? Proszę o odpowiedź z góry dziękuje. Pozdrawiam  

    • Przez Michał674
      Może ktoś wie o co może chodzić z tą pompą po szlifie korpusu i wsadzenia nowych łopatek pompa nie chce zaciagac z Wypychem daje rade smarowanie ma łopatki się wysuwają 

    • Przez michalbanas23
      Jak przerobić hamulce pneumatyczne na hydrauliczne? Które siłowniki kupić? Mam takie jak w załączniku 


×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v