Skocz do zawartości
Spojler

John Deere 3050 - godny uwagi?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
Spojler    1

Moge kupic traktor ale waham się pomiedzy case'em 5140 a jd 3050.Nie mam pojęcia jak porównać te dwa ciągniki.W końcu w case jest wiecej elektroniki a jd prostota.

prosze o plusy i minusy tych dwu ciągników :):);)

PS. zna ktos stronke z uzywanymi/uszkodzonymi maszynami z polski/holandii?

MiRol    18

Wydaje sie ze ten JD jest godny uwagi chociażby dlatego, że to właśnie na tych starszych modelach ciągników (np ten wlasnie jd 3050) John Deere wyrobił sobie opinię 'niezawodności'. Więc warto było mu się dokładnie przyjrzeć ;)

szczewko    31

Ja posiadam 3140 i jest bardzo podobny do 3050.silnik 6 cyl bardzo trwały,skrzynia biegów 16 w przod 8 w tył zsynchronizowana mechaniczna,mocny podnosnik(w 3050 2 dodatkowe silowniki) mały promien skretu.Jako takich usterem to mialem tylko kilka.Pompa wody,krzyzaki przednie,uszczelniacze przedniej zwolnicy,cala przednia prawa zwolnica(z mojej winy),załanczanie przedniego napedu(cewka skorodowała)Jak na 7 lat urzytkowania to niezle.Przy silniku i skrzyni nic nie ruszane.Do wad moge zaliczyc lekko pocący sie układ hydrauliczny.Ogolnie cicho i ciepło jak w polonezie:)

Urzywane czesci do ciagnikow

Wiadomość z agroFakt.pl

Spojler    1

znajomy ma 3650 i chodzi pieknie....Tylko z tego co mi wiadomo case ma wiekszy uciąg.Kurde sam juz nie wiem....z jednej strony stosunkowa prostota i tradycja, a z drugiej nowe technologie i ładny wygląd....

W tym case'ie najbardziej podoba mi sie bardzo czuły układ EHR, wygląd,szerokie koła często spotykane (nie to co jd), rewers no i biegi pod obciążeniem, niestety jd tego nie ma i to wg mnie jest najwiekszym minusem.

może wypowiedza się uzytkownicy case'ów?

ochen    28

chlopie bierz jd case to tylko niepotrzebne komplikacje ja sam mam jd 3640 chodzi jak zegarek prosta skrzynia zero elektroniki to czego nie ma zie nie zepsuje ;)

pablo21    26

W sąsiedniej wsi gośc ma 5130 i nie narzeka.

Ja bym bral Case bardziej zaawansowane technicznie rewere 4 biegi pod obciązeniem EHR. Super wygląd(ale to tylko dodatek)

Z JD przemawia prostota wykonania i pewnie trwałośc.

http://konedata.net/Traktorit/jd3050.htm Dane JD 3050

http://konedata.net/Traktorit/caseihMaxxum5120.htmDane Case 5140

pablo21    26

Chodziło mi o to że Jd jest prostyt w budowie i zbytnio nie ma co się tam popsuć.

A Case jest pewnie trwałe bo gośc z sąsiedniej wsi ma i nie narzeka ale ja nie mialem z tą marką styczności więc nie moge nic powiedziec.

Spojler    1

bo ogólnie case to duuuuzo elektroniki i pewnie o to ci chodziło, no ale za to jaki komfort ;)

podowski    0

niech pan popatrzy na valtre a ile ma miec koni a jesli ma chodzic przy turze to bym wolał cesa bo moj kolega ma 100 konnego i jest dobry do tura bo ma zciety przod ;)

mi sie podoba valtra bo jedna mam a jesli o cesa to tez bym lepiej wolał nic jd ;)

arturektdi    4

witam wszystkich od roku jestem posiadaczem jd 3050, i jestes ogolnie zniego bardzo zadowolony. Spalanie w orce 4*40 ok 10 l/h w razie pytan chetnie odpowiem

post-10893-1225974307_thumb.jpg

siekdeere    0

john deere 3050 jest lepszy od case dlatego że john deere jest prostszy w opsłudze i w ogóle ja mam john deere 3050 i wiem jak to jest ;) więc radze kupić john deere

siema i nara ;)

Osobiście polecam JD ...posiadam 3350 ale również jeździłem 3050:) Muszę powiedzieć, że te ciągniki są bardzo proste w obsłudze, bardzo dobry dostęp do części nowych jak i używanych:) Co do Case'a mogę się wypowiedzieć tylko na temat nowszych (powyżej 2000r) bo na temat tych starszych to się nie orientuję;) Pozdrawiam

ochen    28

stare jd sa najlepsze tylko w dobrym stanie i o odpowiedniej mocy :)

PPitrek5    0
Osobiście polecam JD ...posiadam 3350 ale również jeździłem 3050:) Muszę powiedzieć, że te ciągniki są bardzo proste w obsłudze, bardzo dobry dostęp do części nowych jak i używanych:) Co do Case'a mogę się wypowiedzieć tylko na temat nowszych (powyżej 2000r) bo na temat tych starszych to się nie orientuję;) Pozdrawiam

zosia    0
Ja posiadam 3140 i jest bardzo podobny do 3050.silnik 6 cyl bardzo trwały,skrzynia biegów 16 w przod 8 w tył zsynchronizowana mechaniczna,mocny podnosnik(w 3050 2 dodatkowe silowniki) mały promien skretu.Jako takich usterem to mialem tylko kilka.Pompa wody,krzyzaki przednie,uszczelniacze przedniej zwolnicy,cala przednia prawa zwolnica(z mojej winy),załanczanie przedniego napedu(cewka skorodowała)Jak na 7 lat urzytkowania to niezle.Przy silniku i skrzyni nic nie ruszane.Do wad moge zaliczyc lekko pocący sie układ hydrauliczny.Ogolnie cicho i ciepło jak w polonezie:)

Urzywane czesci do ciagnikow

Bardzo polecam JD 3050 posiadam go 4 lata i przez te cztery lata zrobiłem nim 4 tys mth . Chodzi w ciężkich warunkach. Jedynym problemem jest hydraulika,a mianowicie wspomaganie kierownicy zacina się i grzeje olej .. poprosze o opinię i rady, jednakże bardzo polecam !

szczewko    31

Ja leje Turdusa do 3140 od kilku lat i zadnych problemow nie mialem z silnikiem. One nawet nie maja uszczelniaczy zaworowych takie sa proste motory. 3140 i 3050 maja ten sam silnik ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marek3080
      Witam
      Tak jak w temacie. Konedata pokazuje że to ten sam model silnika (4239TL) ale jest różnica w mocy. Jeśli ktoś wie i mógłby napisać skąd w 2850 biorą się dodatkowe 8 KM byłbym wdzięczny. I jeszcze na dokładkę czy można zrobić coś z silnikiem w 2650  aby miał te dodatkowe konie jak 2850? Czy to tylko dawka paliwa czy może inna turbina?
      Pozdrawiam
    • Przez Kamilek1997
      Witam jestem tu nowy i nie znalazłem na forum podobnego tematu. posiadam od nie dawna John deera 28-50 i mam taki problem nie ważne zimny czy ciepły , wywala płyn korkiem chłodnicy dzieje sie tak tylko wtedy gdy jedzie sie na pełnych obrotach po przejechaniu około kilometra, na postoju można trzymać na obrotach i nic się nie dzieje, proszę o pomoc 
    • Przez krecikkkkkkkk123
      Witam .
      posiadam JD 2140 4x4 79 r 82 km + Turbo 
      Mam pytanie mam miedzy nogami takie małe pokreło i po prawej stronie tez mam takie 2 pokretła jakby , i nie wiem do czego to słuzy .
      Moze wy mi powiecie .?

• Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.
    • Przez kierowca12
      Witam 
      Chciałbym się dowiedzieć jak jest zasłożony przedni wom w jd 3050 mógłby ktoś mi wyłać zdjecie albo chociaż napisać jak to jest zamontowane