PawelN92

Szczepienie cielaka.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik7343    4198

W kark mniej więcej na połowie wysokości tam gdzie mięśni najmniej :)

Edytowano przez Rolnik7343

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Pod skórnie  możesz  dać  gdzie  chcesz   niema większego  znaczenia  możesz  dać  na  łopatce  na  karku   gdzie  ci  wygodniej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmer_89
      Witam, byczek roczny o wadze ok 200 kg zlamal przednia noge  jak mu pomoc ? bo nie chce oddac go za pare złotych, stało się to dziś na razie ma apetyt i chodzi na trzech nogach
    • Przez user500
      Witam,
      Chciałbym Was prosić o poradę w sprawie krowy, która poleguje, wstaje bardzo rzadko na krótkie chwile.
      Miesiąc temu wycieliła się. Zaczęło się dwa tygodnie temu, nie wstawała. Weterynarz dał kroplówkę, witaminy. Przechodziła też lekką ketozę, ale to nie jest główną przyczyną. Doszła do siebie i wychodziła na pastwisko. Od przedwczoraj znów nie chce wstawać, weterynarz znów podał kroplówkę jednak tym razem nie pomogło, ciągle jest w kiepskim stanie. Może być to niedobór wapnia, ale ciężko stwierdzić. Weterynarz już przekreślił temat i powiedział, że nic z niej nie będzie. Obecnie podaję preparat wapniowy i drożdże. Nie ma specjalnych problemów z apetytem, bezwładem żwacza, specyficznym kałem, itp. charakterystycznych przy ketozie. Co więcej krowa daje dużo mleka, nie ma wyraźnego spadku wydajności. Gdy wstanie, zwłaszcza na tylnych nogach stoi bardzo niepewnie, jakby na "wyprostowanych kopytach".
      Może ktoś miał podobny problem? Jakieś sugestie? jakie preparaty wapniowe/inne polecacie? Czym smarować, aby nie pogorszyć sprawy? Jakieś maści rozgrzewające?

Z góry dziękuję za rady!
      Pozdrawiam.

• Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez DYDEKC330
      Mam pytanie , parę dni temu mój cielak o wadze ok. 70 kg stracił apetyt , osowiał, stracił siły i masę , miał biegunkę i obniżoną ciepłotę ciała . Mimo przyjazdu weterynarza który podał kroplówkę i po 3 dniach zwierzę padło . Dzisiejszego dnia padło następne zwierze które mniało te same objawy . Boję się o resztę moich cieląt , u których zaówarzyłem te same objawy , co im jest ?, co mogę zrobić by je ratować ? proszę o pomoc
    • Przez martin0000
      Witam mam już  problem z drugim  cielakiem (pierwszy padł)  otóż przewiozłem je z jednej obory do drugiej i tam zaczęły słabnąć,spadała im temperatura a potem już nie wstawały. Prawdopodobnie to wina pomieszczenia bo jest dość chłodno tam i mam pytanie jak można takiemu cielakowi pomóc? Może jakoś profilaktycznie szczepić,i czy wogólę można uratować cielaka który już nie wstaje i jest tak mocno osłabiony?? bo już w przeszłości zdarzały mi się takie przypadki cielak który nie wstaje z automatu równało się to z padnięciem.
      Ogólnie to stosuje takie leki jak Floron, Engemycyna, Shotappen ale to albo jest już za póżno albo nie pomagają.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj