Skocz do zawartości
ptaku4

OWCE ! :D

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Owce
ptaku4    0

Witam ! Mam pewien plan na hodowlę owiec od przyszłej wiosny... Owce można powiedzieć już mam załatwione(2 szt.),więc tylko się brać do pracy i skombinować miejsce dla nich :D Tylko teraz pytanie na które mam nadzieję ktoś odpowie: Otóż chcę na starszych fundamentach o wymiarach 5x3 zbudować tzw.szopę z drewna(kantówki,OSB,deski z palet) dla nich,tylko nwm czy będzie to jakoś nie korzystnie wpływać na owce(drewno-niska temp-wiatry itp.) I czy owce jedzą kiszonkę z QQ ? .. :D Z góry dziękuję za odp. ;)

extrabyk    1635

Owce nie boją się niskich temperatur ale jak zresztą większość zwierząt nie tolerują przeciągów. Co do żywienia to dla owiec najlepsze jest siano. Lubią też słomę. Najlepiej owsiankę, jęczmiankę lub z mieszanek tych roślin. Sianokiszonkę można dawać ale nie należy przesadzać. Kiszonka z QQ może mieć za dużo energii i mogą być problemy z trawieniem.

Pamiętać musisz,że owce poza Kameruńskimi trzeba strzyc i najlepiej zrobić to wiosną. Wtedy w czasie lata jest im chłodniej a do zimy wyrośnie nowa wełniana czupryna i nie zmarzną nawet w zimnych warunkach.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Dawero
      Mam zamiar kupić kilka owiec głównie jako hobby , ale kompletnie nie wiem gdzie i od kogo. Co prawda w internecie jest sporo ogłoszeń jednak wszystkie z małopolskiego a ja mam z 700 km wiec interesowało by mnie kupno w okolicach woj. (kuj-pom) a najlepiej Grudziądza.

Jeśli chodzi o daniele również chce kupić może z 2 samice i samca tu akurat mam gdzie kupić ale chciałbym się dowiedzieć o sytuację prawną odnośnie ich - czy jakieś specjalne warunki trzeba spełnić trzymając je ? pozdrawiam
    • Przez Pasja
      Witam! Mam dylemat, kupiłem miesiąc temu owce kameruńską. Sprzedawczyni nie wiedziała do końca czy jest kotna wiecie jak na 100% sprawdzić czy jest kotna? Z góry dziękuję! 
    • Przez BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
    • Przez bimber
      Proszę o kilka uwag na temat owiec. Zastanawiam się czy to się opłaca i przy jakiej ilości stada podstawowego. Mam 18 ha pola i mógłbym to wszystko przeznaczyć na hodowlę owiec. Jeżeli ta to jakie rasy.
    • Przez jasie241
      drodzy forumowicze mam bardzo poważny problem z sąsiadem ponieważ gdy wypuszczam owieczki z owczarni aby się pasły to sąsiad strzela petardami bo zauważył że gdy strzela to owce się boją i uciekają  do owczarni. P roszę o pomoc jak można tego sąsiada załatwić.Czy policja coś poradzi czy może jakaś inna instytucja pomoże proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.