Zaloguj się, aby obserwować  
Vril

Cyklop - rozdzielacze

Polecane posty

Vril    1

Mam teraz taki problem a chodzi o rozdzielacze w cyklopie .

Niby działają ale nie które sekcje strasznie szarpią -szczególnie jak się dźwiga big-baga a w dodatku strasznie puszczają olej i są przecieki.

Wiem z opowieści sąsiadów użytkowników cyklopa że wymiana na regenerowany rozdzielacz to sprawa losu na jaki się trafi i albo

rozdzielacz jest o.k. albo pojawiają się przecieki -czasami dotyczy to się i nowych rozdzielaczy.

Pytanie ma do Was takie -W ofercie Greene są jakieś rozdzielacze włoskie podobno bardzo dobre i w cenie zbliżonej do naszych rozdzielaczy.

Czy ktoś coś słyszał albo używa takich rozdzielaczy .

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

nie powiem ci dokładnie bo ojciec w tamtym kupił 2 rozdzielacze do cyklopa i z jednego ostro olej cieknoł dopiro drugi był dobry a ten pierwszy to po regeneracji ale firmy to nieznam bym musiał się dowiedzieć od ojca bo kupywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

I jak tam panowie nikt nie miał problemów z rozdzielaczami ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

ja mam teraz problem z rozdzielaczem;/;/ srodkowy silownik wogole sie nie wysowa;/;/ probowalem juz roznych sposobow zeby go szarpnac i nic :D po niedzieli bede wymontowywal ten rozdzielacz i zobacze co i jak, bo w silowniku wszystkie uszczelki byly juz wymieniane.

A co do tematu to w moim cyklopie tez bardzo czuly jest silownik ten glowny(podnoszacy), szczegolnie przy opuszczaniu z pelna lycha, wystarczy lekko sie dotknac i lycha leci w dol. co do tego szarpania to wczesniej tez mialem podobna sytuacje i chodzilo o uzupelnienie oleju albo byly za male obroty to wtedy zdarzalo sie ze nawet przy podnoszeniu obornika szarpal. dolalismy olej i zwiekszylem obroty do prawie 2tys i chodzil ladnie. a o tych rozdzielaczach greene nic nie slyszalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ja na takich obrotach to nie muszę ciągnika trzymać bo mam pompę tłoczkową :D

Mi akurat ten główny siłownik od podnoszenia ładnie chodzi i nie muszę się skupiać na delikatnymi ruchami wajchy.

Natomiast jest problem z tym siłownikiem górnym od zginania .Przy pełnym załadunku np: big-bag minimalny ruch

dźwignią powoduje bardzo dużą reakcją tego siłownika i cały cyklop aż podskakuje :D.

Buć może jest jakiś problem na sekcji tego rozdzielacza -sam nie wiem ,może jakąś kryze dławiącą założyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Vril a jakie masz teraz ciśnienie w układzie???bo jak za duże to i z rozdzielaczy cieknie... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Trudno powiedzieć ile ale przecież zanim olej dojdzie do rozdzielaczy idzie przez zawór przelewowy który jest ustawiony na stałą wartość i chyba

bezpieczną dla rozdzielaczy -ale może się mylę.

Acha zawór przelewowy też nowy i nie kręcony :D

Dawniej nie było tego zaworu to jak zamontowałem tą pompę tłoczkową to przy minimalnym ruchu wajchą pękały te kopułki na dźwigniach,teraz

jest ten zawór i jest wszystko o.k. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

pomimo to powinieneś ustawić cisnienie na zaworze, bo może być za duże i przez to problemy z rodzielaczem.załatw jakis zegar i wkręć w obieg ,powinno byc 120 kg/cm2 ja mam 100 i jest oki.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Może komuś to się przyda. Miałem taki problem z rozdzielaczem ,widły nie "miały" siły zcisnąć obornika (poprzez użycie sekcji obok działało)ale otwieranie działało dobrze .Okazało się ,że w suwaku sekcji odkręcił się kilka obrotów króciec ze sprężyną ( zakrywa on zawór wewnątrz suwaka) dokręciłem i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymiana rozdzielaczy to mysle ze nie ma sie co bawic w regeneracje, jezeli sekcje sa dobe to mozna najwyżej powymieniać oringi i założyc nowe kopułki bo jak są wyrobione to i tak bedzie ciekło(300zł) U mnie to dało dobry efekt. Jeżeli chodzi o regeneracje to probowałem regenerowac kostki ale to cienko wyszło były rysy ktorych sie nie dało się usónąć. Nie radze rowniez zwiększać cisnienia na zaworze przelewowym u mnie zakończyło sie to wymianą 3 kostek za 1000 zł, scianki w kostkach dosłownie sie powyszczerbiały w środku.

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

a ma ktoś może na sprzedaż szklankę (nie wiem jak to się prawidłowo nazywa) co się znajduję pod rozdzielaczem do trola 350z?? taka pokrywa dolna


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

Może komuś to się przyda. Miałem taki problem z rozdzielaczem ,widły nie "miały" siły zcisnąć obornika (poprzez użycie sekcji obok działało)ale otwieranie działało dobrze .Okazało się ,że w suwaku sekcji odkręcił się kilka obrotów króciec ze sprężyną ( zakrywa on zawór wewnątrz suwaka) dokręciłem i jest ok.

no właśnie ja mam ten sam problem widły nie chcą ścisnąć,i tez słyszałem ze trzeba dokręcić tylko nie bardzo wiem jak. czym to dokręcałeś no i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam po załadowaniu paru rozrzutników obornika coś sie popsuło i nie działa rozdzielacz 2 sekcyjny a ten 3 sekcyjny działa normalnie a jeśli robie 2 czynności naraz to działa ten rozdzielacz 2 sekcyjny np podnosze i obracam a samego obracania nie można zrobić co się mogło stać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj