Skocz do zawartości
siemens75

Jaki akumulator John Deere 5620 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
siemens75    0

Cześć,

Mam teraz w swoim JD akumulator 154Ah; 1150/1200A EN i do tego dosyć mały alternator 95A. Wszystko jest od nowości. Traktor ogólnie zimą ciężko zapala. W ciągniku zamontowana jest oryginalna klima.

Jaki macie akumulator w swoich JD i jak jest u nich z rozruchem zima/lato?

Pozdrawiam

siemens75    0

Ok, dziwi mnie jedna rzecz - zarówno na stronie dealera jak i w necie są informacje że akumulator to 110Ah - dla wszystkich modeli 56,57,58-20.

tak czy inaczej według mnie alternator jest średniej wydajności, biorąc pod uwagę pracę zimą i 95A to ma ciężko, w traktorze zwykle świecą się światła, radio i pracuje wentylator od ogrzewania +inne odbiorniki - pozostaje jakieś 50-60A.

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

romek6340    203

I tyle wystarczy z zapasem. To jaki masz wstawiony akumulator nie ma różnicy dla alternatora. Możesz mieć 100 Ah i będzie to miało taki sam wpływ na alternator jak obecnie. On ma uzupełnić to co zużyjesz z aku przy rozruchu i zasilić odbiorniki. Czy masz aku 100 Ah czy 200 Ah prądu na rozruch pójdzie podobnie

siemens75    0

Kolego mylisz się - im bardziej akumulator niedoładowany tym niższe napięcie, a jeśli niższe napięcie to rekompensata w poborze prądu. Pamiętaj zawsze jak rozładowywuje Ci się jakakolwiek bateria - to spada napięcie, a przepływ prądu rośnie (oczywiście przy takim samym odbiorniku).

P=U*I

Tego nie zmienisz.

Także pytam dalej osoby które posiadają JD nawet od innych modeli z silnikiem 4500cm3 - jakie macie akumulatory i jak Wam zapala traktor, zimą latem?

romek6340    203

Starałem się w prosty sposób beż zbędnej komplikacji opisać co i jak ;) Po za tym niższe napięcie i głębsze rozładowanie będziesz miał w aku o mniejszej pojemności....

Za bardzo kombinujesz i Sobie utrudniasz. Dlaczego duży aku ma być bardziej niedoładowany niż mały aku? Do zera raczej nikt na co dzień rozładowuje akumulatora, a jeśli już to są skrajne sytuacje i wtedy i tak lepiej podpiąć pod prostownik jeśli jest taka możliwość. Zresztą nawet jeśli to też się naładuje tylko trochę dłużej to będzie trwało.

Banalnie prosty przykład: masz 2 beczki - 100 l i 200 l wody. Z każdej ulane jest 20 l więc do pełna brakuje tyle samo zarówno w małej jak i w dużej. Dla alternatora tak samo bez różnicy czy ma doładować mały czy duży aku skoro w obu brakuje tyle samo do pełnej pojemności.

Co do odpalania to z czym dokładniej problem? Kręci długo i nie pali czy zrobi parę obrotów i pada?

Edytowano przez romek6340

siemens75    0

Praw fizyki nie przeskoczysz i jest tak jak napisałem. Co do akumulatora - faktycznie jak są możliwości najlepiej mieć jak największy i z jak największym EN, ale jak jest go czym naładować- a jak nie to można go tylko uszkodzić i będzie gorszy od tego słabszego.

Co do kręcenia - bardzo mulasto teraz kręci, wcześniej tak kręcił tylko gdy na zewnątrz było poniżej 5stopni.

Czy tu nie ma nikogo kto ma ciągnik JD? i mógłby coś napisać jak jest? :)

Cześć
Posiadam JD 5720 sprowadzony rok temu. Podejrzewam akumulator oryginał w nim jest, co do odpalania zimą było kiepsko obecnie na dotyk.

hemi    16

Panowie jak w tej serii zachowuje się kontrolka ładowania? to znaczy , czy zaświeca się po włączeniu napięcia?  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Maniek11001
      Koledzy w Johnie przestal dzialac predkosciomierz elektryczny i wskazowkowy. Obroty i motogodziny dzialaja. Co moze byc przyczyna ?
      Temat przeniesiony do odpowiedniego działu
    • Przez marcin80wlkp
      Witam. 
      Mam zamiar kupić JD 6420 premium
      Trochę nim dziś pracowałem i mam pytanie dotyczące działania przedniego napędu.
      Po włączeniu przedniego napędu i pracy z turem zauważyłem, że jak nabieram pełną łyżkę piasku to tylne koła się kręcą, ale przednie stoją w miejscu i słychać jakby lekkie jęczenie pompy. Czy to przez obciążenie tura? Czy gdybym jechał do przodu i np ciągnął pług to przedni napęd działałby prawidłowo? Gdy załączam przedni napęd w starym MF-ie to działa non stop i mógłbym zadusić ciągnik a i tak wszystkie koła będą się kręcić. Jak jest w JD? Trochę mnie to niepokoi. Proszę o sugestie
    • Przez grzesik65
      Witam od niedawna jestem posiadaczem ciągnika John deere 6220 skrzynia 4 polbiegi przełączanie dźwignią plus 4 zakresy a.b.c.d rewers obok kierownicy hydrauliczny mechaniczny na ewno nie elektro hydrauliczny. Ciągnik z 2006 roku. Otóż mam taki problem ruszając do przodu że sprzęgła czy też z samego rewers bez użycia sprzęgła ciągnik rusza pięknie wręcz książkowo bez żadnych szarpniec sprzęgło bierze i puszcza w połowie długości tak jak powinno być natomiast gdy chcemy jechać do tyłu i tu zaczyna się problem ciągnik jak by nie miał sprzęgła padał do samej podłogi i puszczając nawet delikatnie on już jedzie wręcz zrywa i na rewersie jest tak samo jak rewersem się wrzuci do tyłu to też zrywa wręcz od razu jedzie bardzo mnie to denerwuje wiem że tak nie powinno być raczej kalibracja tu nie pomoże bo tu nie ma żadnej elektryki czyżby to coś w skrzyni ?
    • Przez dexterek
      witam! mam problem z grzejacym sie olejem hydraulicznym, tak przynajmniej informuje komputer. orzemy naszym 6920S wyposażonym w skrzynie AutoPowr z 5-korpusowym obracanym rabe-werkiem, po 2-3 godzinach pracy wyswietla sie komunikat, iz olej jest za goracy i nalezy sie bezwzglednie zatrzymac, sprawdzic poziom oleju oraz filtr. filtry wymienilismy, olej rowniez. problem pozostal. jednak mnie zastanawie jedna rzecz: z tylu nad tuzem znajduje rozdzielacz, oto link: http://patrz.pl/zdjecia/id/1079804 . nie moge go zlokalizowac w instrukcji obslugi, wiec nie jestem pewien jego dzialania. wie ktos moze co to za rozdzielacz? jakie sa jego funkcje? na jakich ustawieniach nalezy pracowac z tylnym TUZem? jesli te ustawienia sa bledne moze to powodowac rozne obciazenia pompy hydraulicznej i grzanie sie oleju. oczywiscie moglbym zmienic te ustawienia ale koles z serwisu, ktorego wezwalem w innej sprawie jakis czas temu powiedzial ze "jest chyba dobrze i zeby lepiej nie grzebac".
    • Przez marcin80wlkp
      Witam.
      Mam pytanie odnośnie kodu 301143 31BIF. Po przekręceniu kluczyka wyświetla mi się taki kod. Wiem, ze oznacza pre-heating Time remaining, czyli pozostały czas wstępnego podgrzewania. Co to jednak oznacza gdy ten kod się wyświetla? Że ciągnik nie podgrzewa? To motor z common rail i faktycznie czasami musi kilka razy okręcić zanim zapali. Czy zamiast tego powinny wyświetlać się jakieś sekundy? Proszę o pomoc