Skocz do zawartości
bronson

Programy emerytalne

Polecane posty

bronson    2

Oszczędzacie coś na emeryturę, czy wydajecie wszystko na bieżąco. Wprawdzie jeszcze jakieś 12 lat do emerytury, ale zdrowie już nie to co kiedyś. Przydałoby się również zacząć oszczędzać, aby na starość nie klepać biedy. Pytanie w jak bezpiecznie oszczędzać?

katter    2

Dużą atrakcyjnością cieszą się nieruchomości. Zakup nieruchomości pod wynajem w atrakcyjnych lokalizacjach - w centrach miast potrafi wygenerować często drugą emeryturę.

Kolejna opcja, to IKE i IKEZ. Zwrot podobny jak na lokacie czy koncie oszczędnościowym, ale po osiągnięciu wieku emerytalnego nie trzeba oddawać podatku Belki. Tutaj we wpisie: https://www.union-investment.pl/ zostało to dosyć dobrze wyjaśnione.

jacus    95

a na starosc to bedziesz gryzl cegly,tynk czy zaprawe ? :D , polska wymiera wiec kto za kilkadziesiat lat bedzie kupowal i za co te nieruchomosci. ja znam takich co maja po kilka domow, wynajac nie -bo zniszcza, sprzedac-a bo tanie, stoja puste wiele lat.

Wiadomość z agroFakt.pl

marko-kolo    213

masz racie należy oszczędzać dla samego siebie czyli składać kasę na własne konto a nie walić kasę na  takie oferty ubezpieczeniowe  ;)

chmielnik56    0

Nie ma co liczyć na dobre życie z emerytury w tym kraju, ja co miesiąc odkładam sobie 300zł i mam nadzieję, że jakoś te pierwsze lata 'wolności' sobie przeżyję..

Szkudson    0

Emerytura to trudny temat, ale warto założyć sobie jakieś konto obok żeby trzymać tam pieniążki. Ja staram się mieć dodatkową emeryturę ze środków odkładanych w PKO. Chyba najlepszy sposób na spokojne przeżycie emerytury

katter    2

Najlepiej jest odkładać samodzielnie Na Waszym miejscu nie ufałbym państwu. O wiele lepiej jest odładac kasę samodzielnie na ofe.Albo też na lokacie ( wtedy oprocentwanie jest wyższe ale obowiązuje nas podatek belki). Zorientujcie się jeszcze tutaj: http://www.forum-kredytowe.pl/ Na forum jest specjalny dział dedykowany osobom, które chcą sobie poczytać o inwestycjach.

Najlepiej jest odkładać samodzielnie Na Waszym miejscu nie ufałbym państwu. 

Meh, to oczywiste. Ile razy już Państwo dało nam do zrozumienia, że sami musimy martwić się o swoją przyszłość.

Moim zdaniem dodatkowa emerytura to jest wymóg, sama odkładam od kilku lat na koncie pko pieniążki. I myślę, że to dobry sposób oszczędności - pięniędzy nie opłaca się wyciągnąć z konta, ale za to możesz manipulować nimi np na giełdzie, co też przy dobrych wiatrach może się nieco pomnożyć kwota ;)

Najlepiej jest odkładać samodzielnie Na Waszym miejscu nie ufałbym państwu. 

Meh, to oczywiste. Ile razy już Państwo dało nam do zrozumienia, że sami musimy martwić się o swoją przyszłość.

Moim zdaniem dodatkowa emerytura to jest wymóg, sama odkładam od kilku lat na koncie pko pieniążki. I myślę, że to dobry sposób oszczędności - pięniędzy nie opłaca się wyciągnąć z konta, ale za to możesz manipulować nimi np na giełdzie, co też przy dobrych wiatrach może się nieco pomnożyć kwota ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się