Skocz do zawartości
skamill

Półbiegi Case CX80

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skamill    0

Witam,

Przeszukałem całe forum i co prawda natknąłem się na temat półbiegów w Case CX80 ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Przed zakupem Case CX80 tato nie sprawdził czy wszystkie biegi działają jak należy chodzi mi o półbiegi. Na drążku zmiany biegów nie było łopatki/manetki do półbiegów (została złamana lub specjalnie wyjęta) i może dlatego nie zwrócił na to uwagi. I moje pytanie jak można sprawdzić czy owe półbiegi działają? I co można zrobić bez obecności serwisu/mechanika aby sprawdzić lub je uruchomić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

vojeek    0

Witam

Pod osłoną gumową dźwigni biegów (tej I-II-III-IV ) jest złącze 2-pin odpowiedzialne za półbiegi. Zwarcie przewodów wychodzących z tego złącza włącza półbieg wysoki (zająca), ale tylko przy rewersie w pozycji 'do przodu' (do tyłu jest tylko 1 półbieg). Zwierając przewody przy sprawnej instalacji słychać będzie klikanie elektrozaworu na zgaszonym ciągniku, a w trakcie jazdy ciągnik wyraźnie przyspieszy. Szarpnięcie przy zmianie półbiegu jest czymś normalnym

RED POWER - Case, Zetor i MF

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

Pozdrawiam

(Z góry THX)
    • Przez deejaay
      witam czy moze ktos wie jaka moze byc przyczyna tego ze w moim masseyu 3075 nie moge wrzucic zajaca kontrolki wogole nie dzialaja a traktor jedzie tylko na biegach terenowych . a i jeszcze bieg 2 i 4 wchodza z oporem i wyskakuja czasem , mial moze ktos taki problem?
    • Przez international856XL
      Witam wszystkich zakladam ten temat ponieważ chcialbym sie cos dowiedziec na temt ciagnika international 856XL.
      Ostatnio sobie takowy kupiłem.Czy moglibyscie sie podzielic opiniami na temat tego ciagnika..?A dodatkowo mam kilka pytan do was..
      -jaki olej stosuje sie w tych ciagnikach
      -przymierzam sie do zakupu pługa obotowego i mam dylemat jaki wybrac 3 lub 4 skibowy..tylko pytanie czy z 4 skibowym da sobie rade czy to nie bedzie zbyt duze obicazenie
      -ile pali to stworzenie :lol:
    • Przez Diabel1
      Witam zakupiłem właśnie MF 6180 i mam problem z biegami tzn. ma skrzynie że na każdym biegu są cztery półbiegi ABCD problem jest następujący przy przełączaniu z A na B prędkość zwiększa z B na C zmniejsza i z C na D zwiększa poza tym Jak mam wciśnięte sprzęgło i włączony bieg odnoszę wrażenie jak by coś go trzymało tzn jak będę jechał na dowolnym biegu i wcisnę sprzęgło bardzo szybko wyhamowuje natomiast jak podczas jazdy wyluzuje go to toczy się lekko.Czy ktoś może ma schemat instalacji elektrycznej tego modelu
    • Przez kawa
      Witam
      Mam problem z Case mx 100c. Po włączeni wom obraca się ok 5sek. a następnie się wyłącza. Po kilku próbach udaje sie go załączyć ale z trudem. Co może być przyczyną. Czy jest jakiś sposób na odczytanie kodów błędów i ich wykasowanie. Na forum czytałem, że trzeba wejść w tryb diagnostyczny ale nie wiem jak to zrobić.