Skocz do zawartości
skamill

Półbiegi Case CX80

Polecane posty

skamill    0

Witam,

Przeszukałem całe forum i co prawda natknąłem się na temat półbiegów w Case CX80 ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Przed zakupem Case CX80 tato nie sprawdził czy wszystkie biegi działają jak należy chodzi mi o półbiegi. Na drążku zmiany biegów nie było łopatki/manetki do półbiegów (została złamana lub specjalnie wyjęta) i może dlatego nie zwrócił na to uwagi. I moje pytanie jak można sprawdzić czy owe półbiegi działają? I co można zrobić bez obecności serwisu/mechanika aby sprawdzić lub je uruchomić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

vojeek    0

Witam

Pod osłoną gumową dźwigni biegów (tej I-II-III-IV ) jest złącze 2-pin odpowiedzialne za półbiegi. Zwarcie przewodów wychodzących z tego złącza włącza półbieg wysoki (zająca), ale tylko przy rewersie w pozycji 'do przodu' (do tyłu jest tylko 1 półbieg). Zwierając przewody przy sprawnej instalacji słychać będzie klikanie elektrozaworu na zgaszonym ciągniku, a w trakcie jazdy ciągnik wyraźnie przyspieszy. Szarpnięcie przy zmianie półbiegu jest czymś normalnym

RED POWER - Case, Zetor i MF

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Damianek94
      Witam. W moim Case Puma 160 wyświetla się komunikat o konieczności przeprowadzenia „light service” i „heavy service”. 
      Przytrzymywanie przycisku „książka&klucz” nic nie pomaga.
      Ma ktoś jakiś sposób na to?
      Pozdrawiam 

• Przez Ezekiel
      Dzień dobry, do wiosny chcę zakupić traktor. Modele jakie mnie interesują to mtz 82 i case international 845 xl, 844 xl. Chciałbym poznać opinie na temat tych modeli, jak jest z awaryjnością, jakie są ceny części? Czy może lepiej wybrać inny traktor w cenie do 35 tyś o mocy 80-85km?
    • Przez rafi08
      Witam, koledzy mam problem case mx90c, zapala mi sie kontrolka podczas dodawania gazu. Nie posiadam katalogu wiec nie moge okreslic od czego ona jest. Jak mozecie pomóżcie.

• Przez Wojto1212
      Witam, czy może ktoś rozszyfrować błędy z wyświetlacza case magnum 7120? 

• Przez tomek2201
      Witam. Czasami pojawia się problem z polbiegami. Wczoraj jak zaczynałem pracować ciągnikiem polbiegi działały a później przestały. Sprawdzałem opór na cewkach i wtyczki i wszystko wydaje się w porządku a polbiegi nie mogłem zmienić. Po odpaleniu na wyświetlaczu przeskakują od 4 do 1 i tak zostaje i nie mogłem zmienić. Dziś rano wsiadłem do traktora i wszystko działa. Czasem się tak dzieje a czasem od początku nie ma a później znów są. Gdzie szukać problemu? Dlaczego się tak zacinają?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.