garos

jaka najlepsza nowa prasa?

Polecane posty

garos    2

Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.

Wiadomość z agroFakt.pl

garos    2

Mam krone kr10-16s mam problem z podawanien siatki i jesli chce załączyc 2 raz podawnie to nic sie nie załącza i musze wyjsc uruchomic ręcznie zdaza mi sie to co jakies 15-20 belek

Edytowano przez garos

Witam

Posiadam prasę Lely welger pasową i jak prasuje sianokiszonkę to trawa owija się na walce i pas zachodzi na drugi. Ma ktoś taki problem Proszę pomóżcie 

marianop    3

Jaka nowa prase pasowa wybrac? Prasa do slomy i sianokiszonki, rotor noze, opuszczana podloga i wgl ma byc na full wypasie. Najblizszy diler do new holland i case, czyli z hollanda model roll belt 150, a z case RB 455. Jakie sa ceny tych pras i opinnie o nich?

• Like 1

sstefan93    0

kolego ja mam i polecam mchale v660 zmiennokomorowa, posiada rodzial napadu komory i podbieracza przez co ciagnik ma lekko, ja pracuje z 100km ciagnikiem i radzi sobie nawet w kiszonce z wszystkimi nozami przy zbiciu 140-180bar, koszt brutto to ok 160tys brutto ful opcja, najdrozsze to krone i jd, jak masz jakies pytania to pisz na pv

Edytowano przez sstefan93

PRNH1    2

w okolicy jest pare new hollandów ale stało komorowych i wiecznie maja z nimi problemy. Ja mam lely i złego słowa o niej nie mogę powiedzieć. Jeśli miałbym kupować to lely albo mchale.

ramzes1224    2

Witam chce kupić nową prasę i znalazłem w internecie taka jaka mi pasuje u dealera na drugim końcu Polski.  Prasa jest tańsza bo ma już 3 lata ale jest fabrycznie nowa. Czy jest możliwość ze sprzedawca maszyn w mojej okolicy który jest dealerem tej marki sciagnal by ta prasę i sprzedał mi  w tej cenie w której tamten ja ogłasza?  

tomi382    99

Cena zwala z nóg.  A myślałem o prasoowijarce. Cena pewnie 500 tys.

Jaka nową prasoowijarke polecacie na baloty 150-160cm?

ursusek1614    7
12 minut temu, tomi382 napisał:

Cena zwala z nóg.  A myślałem o prasoowijarce. Cena pewnie 500 tys.

Jaka nową prasoowijarke polecacie na baloty 150-160cm?

Ja wyrwalem prasoowijarke kverneland 6716 pasowke  za 235k netto z pasowek razem z owijarka myślę że to najlepszy wybór pod względem ceny i jakości  pod koniec sierpnia mam już ja mieć na podwórku 

tomi382    99

Dealer krone mówił ze prasa na belki 150 z owijarka to koszt ok 230 netto. Tylko krone jest lancuchowa

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Robson11
      Ostatnio zauważyłem, że powoli kończą mi się pasy dwa w najlepszym stanie przełożylem na boki w gorszym na środek ale nie jest to rozwiązanie  na dłuższą metę. Z czasem na pewno któryś z nich się zerwie i tutaj moje pytanie. Czy ktoś z forumowiczów praktykował wymianę pojedynczego pasa w całości bądz kompletu pasów ?

Z tego co się orientuję są różne rodzaje pasow ale nie mam pojecia jaki ewentualnie rodzaj byłby dobry do tej prasy ?

Jezeli ktoś ma takie doświadczenie prosiłbym tez o podanie przybliżonej kwoty takiego "interesu".

• Przez ziom5588
      Witam forumowiczów mam do was pytanie czy ktoś posiada instrukcję obsługi do prasy Carraro Rekord papierową lub w pdf , za pomoc bym był wdzięczny..
    • Przez michnik12
      Witam  czy c-360 da sobie radę z łacuchową prasą feraboli FF20 i jakie macie zdanie o tej prasie 
    • Przez piotrek202127
      Witam
      Tak jak w tytule, jaką prasę kupić rolującą do 30-35 tys? Ważne żeby dobrze zbijała słomę, będzie pracowała prawdopodobnie z 82km ciągnikiem  lub 62km gdy 82km będzie zbierał bele.
      Prasa roczne robiłaby z 400bel (mało ale chcemy mieć swoją). Chciałbym by prasa była łańcuchowa lub walcowo-łańcuchowa. Głównie prasowałaby słomę (300bel słomy, 100 zielonki)

Z góry dzięki za pomoc

• Przez AdamSygitowicz
      Jaką prasę kupić rolującą do 30 tys zł? Przede wszystkim będzie pracować z 80 km
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.