garos

jaka najlepsza nowa prasa?

Polecane posty

garos    2

Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro kasa nie gra roli to bierz ... najdroższą :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garos    2

Mam krone kr10-16s mam problem z podawanien siatki i jesli chce załączyc 2 raz podawnie to nic sie nie załącza i musze wyjsc uruchomic ręcznie zdaza mi sie to co jakies 15-20 belek

Edytowano przez garos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam prasę Lely welger pasową i jak prasuje sianokiszonkę to trawa owija się na walce i pas zachodzi na drugi. Ma ktoś taki problem Proszę pomóżcie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianop    3

Jaka nowa prase pasowa wybrac? Prasa do slomy i sianokiszonki, rotor noze, opuszczana podloga i wgl ma byc na full wypasie. Najblizszy diler do new holland i case, czyli z hollanda model roll belt 150, a z case RB 455. Jakie sa ceny tych pras i opinnie o nich?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sstefan93    0

kolego ja mam i polecam mchale v660 zmiennokomorowa, posiada rodzial napadu komory i podbieracza przez co ciagnik ma lekko, ja pracuje z 100km ciagnikiem i radzi sobie nawet w kiszonce z wszystkimi nozami przy zbiciu 140-180bar, koszt brutto to ok 160tys brutto ful opcja, najdrozsze to krone i jd, jak masz jakies pytania to pisz na pv

Edytowano przez sstefan93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRNH1    2

w okolicy jest pare new hollandów ale stało komorowych i wiecznie maja z nimi problemy. Ja mam lely i złego słowa o niej nie mogę powiedzieć. Jeśli miałbym kupować to lely albo mchale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Witam chce kupić nową prasę i znalazłem w internecie taka jaka mi pasuje u dealera na drugim końcu Polski.  Prasa jest tańsza bo ma już 3 lata ale jest fabrycznie nowa. Czy jest możliwość ze sprzedawca maszyn w mojej okolicy który jest dealerem tej marki sciagnal by ta prasę i sprzedał mi  w tej cenie w której tamten ja ogłasza?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dobrym wyborem jest MASCAR MONSTER 770 Plus jeśli chodzi o dużą przepustowość i do przyjęcia awaryjność.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Cena zwala z nóg.  A myślałem o prasoowijarce. Cena pewnie 500 tys.

Jaka nową prasoowijarke polecacie na baloty 150-160cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
12 minut temu, tomi382 napisał:

Cena zwala z nóg.  A myślałem o prasoowijarce. Cena pewnie 500 tys.

Jaka nową prasoowijarke polecacie na baloty 150-160cm?

Ja wyrwalem prasoowijarke kverneland 6716 pasowke  za 235k netto z pasowek razem z owijarka myślę że to najlepszy wybór pod względem ceny i jakości  pod koniec sierpnia mam już ja mieć na podwórku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dealer krone mówił ze prasa na belki 150 z owijarka to koszt ok 230 netto. Tylko krone jest lancuchowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
7 godzin temu, wiktoreo napisał:

ursusek 1614 jak się sprawuje ta prasoowijarka ?

Jeszcze jej nie mam za około 2tyg będę miał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj