Skocz do zawartości
Fugeo

Reanult Ares seria 600

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ares
Fugeo    9

Witam

Potrzebuję opinii na temat ciągników Renault Ares serii 600. Co lubi się w nich psuć, ile kosztują ewentualne części.

Rozglądam się za czymś używanym i najbardziej w oko wpadł mi model 630.

Póki co to wyczytałem, że w tych ciągnikach lubi wysiadać sterownik EHR - ile kosztuje jest jego ewentualna wymiana/naprawa?

Czy skrzynie w tych ciągnikach lubią się psuć? Jak wygląda spalanie?

Styzus    42

użytkuje właśnie Aresa 630rz, wg mnie pali nie najgorzej oczywiście zależy co mu na dupe zaczepisz, musisz łac dobrej jakości oleje m.in. fuschs'a, silnik jd wytrzymała jednostka, żwawy ciągnik, duży zakres biegów 32x32, sprzęgło w gałce od biegow. wg mnie godny polecenia

Fugeo    9

A ten sterownik od EHR często się psuje?

Szukać ze skrzynią mechaniczną najlepiej?

Wszystkie używane mają po ok. 6000 tys godzin - jest się czego obawiać?

Edytowano przez Fugeo

Wiadomość z agroFakt.pl

Styzus    42

hmmm, czy często to nie wiem, u żadnych z moich znajomych którzy maja aresy nie słyszałem, zeby padł ehr. ja osobiście polecam skrzynie z przelozeniami 32x32, to jest o ile sir nie mylę skrzynia dyna4 całkowicie wzięta od fergusona. jeśli ciągnik był serwisowany wg ilości mth a nie, zmieni sie olej jak sie przypomni to nie należy obawiać sie o to, w moim wymieniałem tarczki od hamulca ręcznego koszt 140zl a kręcenia na pare dni.

W kwestii EHR regeneracja ostatnio kosztowała 2500 zł (firma ta wysyłała panel do Francji, czas oczekiwania od 2 tygodni do miesiąca), używany o ile uda się dostać około 3500 zł. Serwis Claasa życzy sobie za taki panel w trybie expresowym około 8000 zł po negocjacjach i dłuższym terminie realizacji cena spada do około 6000 zł a Korbanek ostatnio gdy sprawdzałem, za sam panel chciał ponad 9000 zł.

W kwestii ciągników u handlarzy uważaj, ostatnio zajechałem do pewnego jegomościa aby obejrzeć z ciekawości maszynę którą wystawił, a że nie byłem umówiony to zastałem ciągnik rozebrany, cała instalacja wybebeszona panelu brak...a więc jeśli już kupujesz kup od rolnika i raczej cena nie będzie okazyjna. Jeśli ktoś serwisuje ciągnik jak należy to nie odda go za pół darmo.

Skrzynie 32x32 mogę polecić, elektrohydrauliczny rewers również a przy przebiegu 6000 godzin o ile jest realny to już będą pewne mankamenty się pojawiały.

Ja leję oleje Orlenu,nie uważam by były gorsze od innych mocno przereklamowanych.
6 tys. mth? Cuda się zdarzają ale bardzo rzadko...
Od polskiego rolnika zachodni traktor? Trzeba uważać bo często porostu ktoś próbuje pozbyć się bubla który pożarł juz kupę kasy na remonty i właściciel stracił do niego cierpliwość.
Myślę że najważniejsze to dobrze sprawdzić czy wszystko działa poprawnie na zimnym jak i gorącym oleju. Standardowo jak przy każdej marce.

Huberto89    34

A ten sterownik od EHR często się psuje?

Szukać ze skrzynią mechaniczną najlepiej?

Wszystkie używane mają po ok. 6000 tys godzin - jest się czego obawiać?

8 tyś i w górę to jest realny przebieg zdarzają się z mniejszym przebiegiem ale jak byś sam go sprowadził mógł byś powiedzieć że ma te 6tyś mth.

Nawet jak ma te 10-12tyś nie ma się czego bać jeśli jest w dobrym stanie techniczno wizualnym( choć takie najczęściej mają cofnięte liczniki)

A tak naprawdę żeby go przetestować to w pole i tylko tak można ocenić jak chodzi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez emsi1903
      Potrzebuje wiadomości ile litrów i jaki olej wlać do skrzyni w Renault 120.54 z 95r. Obecnie mam mineralny Agrol U. Gdy się zagrzeje to półwki i rewers nie chcą wchodzić. Słyszałem że musi być półsyntetyczny. Czy konieczna jest wymiana filtrów przy wymianie oleju (jaki koszt). Pomóżcie
    • Przez TomekLOP
      Witam
      W mojej 103,54 nisko podnosi podnośnik pytałem innych to max podniesiony ma 105cm mój podniesie tylko na 85cm podnosząc rękami za ramiona podnośnika osiągnę te 105cm, gdzie szukać problemu może są jakieś zawory krańcowe źle poustawiane. Chyba że jest jakaś regulacja przy dźwigni do podnoszenia. Podnośnik zwykły mechaniczny bez ehr.
      Dodaje filmik jak to wygląda: 

• Przez lukas96
      Witam. Mam problem z renault 103.54 z skrzynią 24/8 a mianowicie podczas zmiany półbiegów następuje szarpnięcie. Znajomy mechanik powymieniał wszystkie filtry,olej i wyregulował na skrzyni ale problem nie ustąpił. Spowodowane jest to prawdopodobnie złą kalibracją skrzyni( to co się kalibruje przez komputer). Czy znacie kogoś kto to robi w okolicach Łańcuta. 
    • Przez mieszko12k
      Witam. Ile jest filtrów paliwa w Renault 103 14 ? Gdzie się znajdują? Jak wyglądają? Może ktoś wie, jakie ceny, jakie zamienniki czy cuś  : D
    • Przez pawelozim
      Witam wszystkich zakupiłem Reno 75-14 z 87r. i potrzebuje kilku porad a mianowicie; Jaki olej do silnika, skrzyni biegów no i przede wszystkim ile, jakie filtry, ile płynu do chłodnicy i jaki, co smarować i kiedy, dalej do czego służy pedał pomiędzy pedałami sprzęgła a hamulca czy to blokada czy co bo nigdzie jej nie widzę, i co to jest za linka z tyłu po prawej stronie na dole za wajchami od podnośnika i do czego służy, a i jeszcze jedno na desce rozdzielczej jest przełącznik tak jakby baków paliwa ale jest jeden bak po co to i koło niego po prawej pod przykrywką coś co można przekręcić śrubokrętem co to jest, a iczy są tam jakieś świece żarowe czy płomieniowa.
      Na razie tyle co bym chciał wiedzieć jak mi się coś przypomni to znowu zapytam.
      A może ktoś wie gdzie kupić katalog lub instrukcje albo skąd pobrać z internetu.
      Z góry dziękuje i pozdrawiam Paweł.