robi57362

mf 255 problemy z hydraulika

Polecane posty

robi57362    2354

witam juz od dawna podnosnik jak i tur drgaly w moim mf .przed zima ciagnik caly czas potrzebny mialo sie postawic go do mechanika w zimie ale z wielu roznych powodow byla zla sytuacja finansowa .niedewno sie polepszyla i oddalismy go mechanikowi . ja odrazu twierdzilem ze to papa ale on twierdzil inaczej i szukal zmienil zawor sterujacy nic nie pomoglo. czcial wymienic zawor w papie ale on twierdzi ze w tym egzeplarzu (84 rok chyba pierwszy wypust) jest inaczej zamiast normalnego zaworu jest wkrecony przeciazeniowy na starym mial 140 bar i na nowym tak samo . ja tego nie widzialem bo bylem bardzo zabiegany .mechanik twierdzi ze ten zawor puszcza na 140 bar i tyle . przed wymiana papy chce jeszcze zmienic ten zawor na wiekszy ok 180 bar .i tu moje pytanie gdzie taki kupic  albo z jakiego innego ciagnika by pasowal . wiem ze w c380 jest zawor bardzo zblizony budowa ale trzeba dorobic redukcje . i nie wiabomo do konca czy on tam wogole podejdzie. prosze was o wyrozunialosc  i sugestie . narazie nie bedzie ruszane nic bo sianokosy ale przed zniwami musi byc w pelni sprawny bo widlami nie bede kladl obornika. zgory dziekuje


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Podłuż dwie podkładki  płaskie 6mm, ja tak podłożyłem, pytanie czy pompa  tyle wyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

samemu będzie ciężko podlozyc podkladki i zakuc go. a propo pierscieni czy to jest pewne czy kolejny domysł jakich ja mam wiele .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Pierścienie nie majątek nawet nie pamiętam ile ale pompy za 1000 się nie znajdzie a jak piszesz że to jest 84 rok to będą już wyrobione no i jakim olejem masz zalaną skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

http://olx.pl/oferta/zawor-pompy-podnosnika-mf-ursus-5714-CID757-IDbvsFJ.html

Masz tu nowy orginalny ursusowski zawór 21Mpa pasuje do wszystkich pomp nie potrzeba żadnych redukcji


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Wykręcasz z kostką i wstawiasz drugi też kostką nic nie trzeba przerabiać przy zdjętym podnośniku 5 minut roboty


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354
Napisano (edytowany)

holera chyba taniej wyjdzie przerobic zawor od c380. a ten oryginalny na ile jest nastawiony bo nic na nim nie pisze co innego od osiemdziesiatki

holera chyba taniej wyjdzie przerobic zawor od c380. a ten oryginalny na ile jest nastawiony bo nic na nim nie pisze co innego od osiemdziesiatki

jeszcze mam jedno pytanie jeżeli papa tlucze przy max poniesienia ramion to co tam sutka ten zawór przeciążeniowy?

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Zastanawiam sie, po cholere jakies tuningi w postaci zaworow od osiemdziesiatek i tego typu badziewia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

pisałem już wcześniej że starym zawrze miał 140 bar i na nowym ma tyle samo a że nic na nim nie pisze to nie wiem na ile on jest ustawiony . od c 380 jest napisane na nim że ma puszczać przy 175 . a mój mechanik twierdzi że pasowało by jeszcze to sprawdzić. więc ponawiam pytanie na ile jest ustawiony oryginalnie zawór przeciążeniowy w mf 255


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj