Skocz do zawartości
CaseBizon

Noże do prasy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasy
pawelek11    17

No jak robisz sianokiszonkę to proste że noże są potrzebne. A jeśli nie będziesz robił sianokiszonki to noże są ci doniczego niepotrzebne.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelek11    17

Niech weźmie rotor z możliwością założenia noży a noże w każdej chwili można dołożyć. Jeśli jest nastawiony tylko na prasowanie słomy to noże niepotrzebne a rotor się przyda.

krupson    9

kolego jak masz zbita belke i folie cala to nic nie ma prawa sie psuć, chyba nigdy nie pracowaleś prasą z nożami skoro takie nieprawdziwe informacje piszesz

Marcelix    53

Szanowni koledzy. Dobrze jest mieć noże, zwłaszcza jak się później używa paszowozu. Belki zrobione prasą z nożami szybciej się wymieszają, a to oszczędność czasu i paliwa, zważywszy że paszowóz mieszamy codziennie ! Pocięty materiał lepiej się zagęszcza, co sprzyja lepszemu zakiszaniu.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez robert983
      Witam posiada ktoś prasę z wiązaniem na siatkę i mógłby zrobić dokładne zdjęcia mocowania wałków ,mechanizmów pod klapami ,chodzi o model ze zdjecia poniżej,to tej podobne są: praire, rekord,omas, 
      Kupić oryginalnego aparatu to raczej nie kupi? 

• Przez Luki1988
      Witam panowie.
      Chce dołożyć wyjście do przyczepy do ciapka. Sprawa niby prosta jeśli ma się wolne miejsce w rozdzielaczu pod siedzeniem.
      Ale ja w tym miejscu mam podpiętego tura (na błotniku nie mam żadnego rozdzielacza). Pomyślałem o takim rozwiązaniu żeby spiąć te dwie rurki do kupy a na rurkę od tura założyć zwykły zawór kulowy żeby do pracy tylnym wyjściem hydraulicznym zamykać go i na odwrót.
      Będzie to działać?
    • Przez zbyszekbrzuze
      Witam. Znalazłem niedrogą rivierke, już prawie shandlowana. Byliśmy z kimś, kto trochę się zna na tym, a on stwierdził, że jest warta uwagi. No i tak:
      Co Wy Agrofotowicze powiecie o tym modelu? -Psuje się jakoś specjalnie?
      -ogólnie jakieś inne wskazówki...
      Tylko proszę mi tu nie pisać jakiś bzdur, że lepiej JD albo Krone, bo naszego gospodarstwa nie stać na taki zakup, a ta jest w super stanie i blisko. Ma dwa podgarniacze pokosu. Ja już wszystko przeczytałem co polecacie, a teraz chce się dowiedzieć o tej prasce! Pytam tylko posiadaczy takiego sprzętu!
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Problem taki jak w temacie. Prasa lancuchowa,posiada mechaniczne zamki ale przy dobijaniu beli klapa uchyla się ok 7 cm i przy zwijaniu siana bądź suchej krótkiej słomy gubi material. Nie można porządnie robić beli. Niby jest prosty system regulacji bo z obu stron jest naciąg sprężyn odpowiadający za zgniot/uchylanie komory,ale regulacja w obie strony nic zbytnio nie daje. Wygląda na to że wszystko zależy od tego co się prasuje bo np w trawie nie ma tego problemu. Komora też się uchyla ale materiał jest na tyle wilgotny i że nie wypada tyłem. 
      Może macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie?
    • Przez AirSoftowiec96
      W tym roku planujemy z ojcem przerzucić się z kostek na baloty. Prasy potrzebujemy na areał 20ha, rocznie będzie belować około 150 bel słomy i 50 siana. Współpracować będzie z ciągnikiem zetor proxima 85+.  Kwota jaką możemy przeznaczyć to około 10-15tys zł. Niestety nie mamy kompletnie doświadczenia z tego typu prasami, więc nie bardzo wiemy czego szukać. Myślałem nad prasami walcowymi welger rp 12, deutz fahr gp 2.3 lub Gallignani  ale poczytałem trochę forum i wywnioskowałem, że walcowe nie nadają się do słomy. Jaką prasę polecacie? Coś z pasówek czy jednak walcowa da radę przy takim użytkowaniu?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.