Skocz do zawartości
Nowak14

słaba pszenica ozima

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nowak14    1

Pszenica była zasiana ok.20 września, dobrze przezimowała dałem saletrzak ok.100kg/ha ale nadal jest słaba wiec znowu dałem 50kg/ha nawozu i opryskalem na chwasty chwastoxem ale to nic nie pomogło trochę chwasty zwineło i tak pozostały nie wiem czy znowu opryskać. Po jednej stronie pola zboże jest duże a miejscami ma 10cm co mam zrobić?

Karol445    39

Dawka azotu nie powala na kolana 100kg saletrzaku to 32kg azotu na hektar pszenica z jedna tona ziarna zabiera z ziemi ok 23 kg azotu więc dawka troche mała  a i oprysk niezbyt wyszukany (chwastox to przestarzały herbicyd są nowocześniejsze)

Wiadomość z agroFakt.pl

marjanmeme    6

Chwastox jest przestarzalym środkiem ale dobrym. Po co przeplacac za jakieś nowoczesne i drogie zachodnie środki? Co do pszenicy to raczej chyba już niczego nie zrobisz. Może jakaś odżywka?

lukjohn97    8

na chwasty polecam Galaper + galmet + przyczepiacz. Mocarz +przyczepiacz lub Chwastox Turbo /Trio. teraz to siarczan magnezu + Michnik i jakaś dobra odżywka do tego. I tak po 7dniach powtórzyć zabieg.
mocznik*

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pasio
      Witam!!!!

Sieje ktoś z Was pszenice ostkę? Ostatnio widziałem pole uprawne z pszenica, która wygląda jak pszenżyto. Wie ktoś z Was jak taka odmiana się nazywa?
    • Przez pasio
      Witam!!!

Jakie stosujecie nawożenie przedsiewne w uprawie pszenicy i pszenżyta?
    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez witek356
      Zaśmiałem pszenicę balitus 1 raz. Według mnie ma bardzo dobry wigorładnie się prezentuje. Jakie są wasze opinie. Jak z krzewieniem zimotrwałośc.
    • Przez Hardy67
      Posiał ktoś w tym roku odmiane Hondia? Lub ma doświadczenia i chętnie by się podzielił na forum o tej odmianie , interesuje mnie wszystko .

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.