Skocz do zawartości

Polecane posty

David551    0

Witam mam taki problem dwa tygodnie temu pryskałem pszenicę.

Aminopielik D Maxx 430Ec na trawę.

Tydzień temu pryskałem antywylegaczem 725 SL.

Dziś patrze a tu opalone  są liście pszenicy.

Aminopielik dawka 1,5l na ha wody 300l

Antywylegacz dawka 2 l na ha wody 300l

Dodam że pszenica przed pryskaniem była sucha.

Nie padało cały dzień w tedy.

Teraz takie moje pytanie co jej zaszkodziło dlaczego ją opaliło?

Wiadomość z agroFakt.pl

David551    0

W tym problem że tego na trawę brakło mi ok 5 metrów a antywylegacz mi wystarczył na całość

i powiem że na tych 5 metrach jest ładna zielona pszenica.

Ale to chyba nie możliwie żeby aminopielik spalił tę  resztę pszenicy?

robe237    0

A przypadkiem nie było przymrozku ???
Oczywiście chodzi mi o przymrozek w dniu kiedy stosowałeś Aminopilik.

pawelol111    850

Mróz zimą, zimna wiosna z przymrozkami, oprysk i masz nedze na polu. W mojej okolicy juz nie jeden szuka przyczyny bo opryskał i zboze zolknie. Trzeba było czekać do maja.

David551    0

Już nie pamiętam jak to było.Będę coś z tego miał?Chyba szlak mi tego nie trafi?

maciek    27

u mnie większość pszenic w okolicy ma przypalone końcówki jedne bardziej inne mniej ,a po rsm to już ładnie ,chyba efekt soczewki albo niskiej temperatury po zabiegu, a może to jakaś septorioza.

HenrykK56    0

Wygląda mi to na septoriozę, ale może wrzuć tutaj zdjęcia i wtedy łatwiej będzie ocenić.

pszycha1    6
Napisano (edytowany)

aminopielik powinno się stosować do końca fazy krzewienia,

ale nie powinien bardzo przypalic może dałeś jeszcze moczniku za dużo bez siarczanu i była trochę słońca to przypaliło

Edytowano przez pszycha1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Diwad890
      Jaka dawkę na ha nalezy zastosować tego i na ile litrów wody,chodzi mi o to zeby odrobaczyc glebę zaorana pod czosnek
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Diwad890
      Bactrim vigor,receptor stosowal ktos moze? Sa efekty po zastosowaniu tych srodków?
    • Przez Diwad890
      Jaki herbicyd najlepszy na chwasty wieloletnie?
    • Przez tomb2
      A więc trzymam dla swinek zboze w odzielnym pomieszczeniu (było z 3 tony zeszłorocznego zboża) wchodze dzisiaj patrze na ściane a ta pełno robaków tak jak wołki ! W pszenicy tez były. Kupiłem dzisiaj jakiś preparat ale przeczytałem ulotke i pisze że jak opryskam tym preaparatem to zboze bedzie skazone i nie bedzie sie nadawalo na pasze ! Czy znacie jakieś preparaty które nie zaszkodzął zbożu, a dobrze wytępią wołki ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.