adrianurban

John Deere 545-Prędkość robocza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
adrianurban    1

Witam wszystkich. Jestem właśnie na kupnie prasy rolującej i wybór padł na jd 545 i moje pytanie odnośnie pracy taką prasą, to z jaką prędkością należy czy też raczej można nią prasować. Nigdy nie miałem doczynienia z taką prasą i dlatego pytam. Czy poprostu tak jak w przypadku prasy kostkujacej zalezy to od grubości "wałka" z słomą czy sianem im więcej materiału tym wolniej trzeba jechać. Dodam tylko że do dyspozycji mam dwa Mf jeden 80 koni a drugi 105 wiec myślę że w sam raz do takiej prasy się nadadzą. Bardzo proszę o pomoc odnośnie tej prędkości i poczatków pracy taką prasą. Z góry dziękuję.

Edytowano przez adrianurban

szaman1    93

Wjeżdżasz wolno na pół sprzęgle lub małym biegu Jak zacznie się balot kręcić to  redukcja i cały czas but, wiadomo na grubych wałkach jedziesz wolniej bo możesz ją zapchać, ale to sam obczaisz. w kiszonkach jest znacznie gorzej przynajmniej w 550 bo zawija się na wałki

adrianurban    1

Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w tej sprawie? Bardzo proszę doświadczonych użytkowników tych pras o pomoc i przydatne wskazówki odnośnie początków użytkownika.

Wiadomość z agroFakt.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez mateo105
      Panowie  mam problem z prasa gdyz z dnia na dzien przestala dobijac bele. Jeszcze w sezonie zrobilem uszczelnienia na silownikach klapy i napinajcym pasy w warsztacie zajmujacym sie hydraulika lecz nic to nie dalo. Nie dawno wymienilem uszczelnienia(oringi) w rozdzsielaczu lecz tylko troszke sytuacja sie poprawila i nadal slabo dobite bele wychodza. Wiec obstawiam zuzyty zawor regulacji sily zbicia. I Tu panowie mam pytanie czy ktos taki zawor wymienial juz u siebie w prasie i czy ten zawor w linku ponizej jest uniwersalny do kilku modeli?\
      https://www.olx.pl/oferta/zawor-regulacji-sily-zbicia-do-prasy-john-deere-550-545-570-590-CID757-IDfdrw3.html#f6b3474711
    • Przez mateuszgmail
      Witam. Mam zamiar kupić używaną prasę John Deere. Prawdopodobnie będzie to model 582. I tutaj mam kilka pytań z tym związanych: 1. Jakie zapotrzebowanie na moc ma ta prasa ?( Mam ciągnik 80 km i nie wiem czy da sobie z nią rade). 2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej prasy? 3. Jakie macie opinie o tych prasach? ( Awaryjnosc, ceny części zamiennych i koszty eksploatacji? ) 4. Jaka siatkę stosujecie i jak sprawdza się system cover edge? Proszę o odpowiedzi posiadaczy takich pras oraz spostrzeżenia na temat tej serii pras.
    • Przez Mircia26
      Witam!
      Może kto ma podobną prasę jak na zdjęciu. Mianowicie kupiliśmy ją niedawno. Nie ma ona żadnego sterowania elektrycznego, a pytanie dotyczy tego jak i kiedy zaczyna się wiązanie beli. Pan, który ja sprzedawał (handlarz) mówił, ze po ustawieniu wielkości beli na podstawie tych cyferek po lewej stronie wiązanie nastąpi automatycznie?? Ten sznurek, który też jest do startu wiązania służy tylko wtedy gdy np bela jest mała a my skonczyliśmy prasowanie i chcemy pozbyć się tego co jest w prasie?? A jak jest? nie wiem w książce zakupionej na OLX nic o tym nie ma a i jej jakość kiepska. Ktoś ma taką prasę ? Też bez sterownika czy jak to nazywają. Proszę o pomoc

• Przez shiftmp3
      Witam serdecznie, mam  zużyte panewki na podrzutniku cenna dość wysoka moje pytanie brzmi czy ktoś dorabiał takie panewki z jakiegoś materiały ? może teflon  albo coś? 
    • Przez shiftmp3
      Witam serdecznie mam prośbę do posiadaczy prasy JD 550 z odrzutnikiem bel, a mianowicie tam od siłownika klapy idzie płaskownik z otworami, do którego prawdopodobnie jest montowana linka która ma za zadanie podnosić odrzutnik do góry aby bela swobodnie wypadła.  Wiec potrzebował bym zdj jak ta linka ma być poprowadzona aby było wszystko ok i długość. Teraz drugi problem. Nigdy nie miałem styczności z prasa pasowa i jeżeli mam spinki ciut rozerwane i wytarte to muszę je wywalić odciąć kawałek pasa tam gdzie były montowane stare ? i następnie zamontować nowe i będzie dobrze ?  czy trzeba robić wstawkę ?   Pozdrawiam !
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.