Skocz do zawartości
SamaPrawda

Dno nastawne poznaniak

Polecane posty

SamaPrawda    27

Witam. Ostatnio zauważyłem, że dna nastawne w moim poznaniaku są już bardzo wytarate i chciałbym je wymienić. Ale tu się pojawia problem nie wiem jak ściągnąć ten wałek który trzyma to wszystko w jednej linii. Proszę o pomoc i jakieś sugestie jak sobie z tym poradzić.

Tomasz78    632

Sporo masz przy tym pracy  walek musisz wyczyścić pomiędzy denkami ,kazde denko odkrecic  i wysuwać powoli aby nie uszkodzić obudowy blaszanej  wcześniej zdemontuj ten górny aby był łatwy dostęp do denek

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    632

ukrecają sie ? jesli tak to trzeba rozwiercać  ,,Choć ta podstawka od denka co mocujesz do wałka jest chyba jakimś odlewem bo jest bardzo krucha. Do tego tylko cierpliwości

Tomasz78    632

zamiast klucza użyj raczków ,czczypiec zaciskowych ,takich do spawania ,jak je dobrze skrecisz i zaciśniesz nie ma opcji aby nie puściła

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Koledzy mam siewnik poznaniak so43/ 5. Siewnik posiada docisk i skrzynie przekładniową typu ABC / 123456. Po zrobienu próby kręconej wychodzi np. 230 kg na ha, a w czasie siewu na polu wychodzi nawet  do około 50 kg więcej na hektarze. Co może być tego przyczyną?
    • Przez michalkowalski115
      Witam. W tym roku będę siał siewnikiem Poznaniak (starszy typ bez docisku na metalowych kołach), i teraz mam pytanie , jakie ustawienie polecacie? Klasa mojej ziemi to 4, jęczmień mam swój, nie z centrali. Ostatnio siałem na A4 w trybie zwiększonym, ale to było za gęsto. W internecie widziałem tabelę ale nie jestem pewny czy ona jest akurat do tego typu Poznaniaka.

• Przez Wieczor
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy jak już wyżej wspominałem w zakresie zrobienia elektronicznego wskaźnika poziomu ziarna w skrzyni. Poznaniak S043. Chciałbym go trochę uwspółcześnić i zrobić komputer do sterowania parametrami siewnika ,jak na razie idzie mi dobrze tylko napotkałem problem właśnie z tym wskaźnikiem. Próbowałem już czujnika do paliwa ale ma za małą skale odchylenia. Jestem otwarty na wszystkie propozycje. Jeśli można zależało by mi na gotowym czujniku (do kupienia).   

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.