Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
Masterek24    0

Witam. Przed pracami wiosennymi noszę  się z wymianą oleju w skrzyni w MF 6180. Wiem, że są już takie tematy ale nic konkretnego dla siebie nie znalazłem. Jaki polecacie bardzo dobry olej do tego MF'a ??

MalyJohn    227

Ja swojego 8110 zalewam olejem statoil transway wb. Olej polecony przez mechanika typowo do ciągników które mają skrzynie połączoną z układem hydraulicznym oraz mają mokry hamulec. Polecam bardzo :-)

Uziu92    2185

do MFa najlepszy olej to chyba bedzie fuchs agrifarm stou 10w40 mc,  bynajmniej kazdy go poleca do skrzyn.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    359

Mogą być te które podali koledzy wyżej może być również Mobilfluid 424.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Masterek24    0

Do przedniej osi i do zwolnic leje się inny olej niż do skrzyni ?? Jak tak to jaki ?

Edytowano przez Masterek24

corrado    359

Możesz zalać taki jak do skrzyni. Możesz też zalać tańczy przekładniowy. Jednakże przy ilości  znajdującego się tam oleju moim zdaniem nie warto szukać innego oleju tylko zalać takim jak w skrzyni.  

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Uziu92    2185

do przedniej osi i zwolnic do Twjego MF wg wyszukiwarki olei wywala GL-5 85w90 do przedniego mostu a do zwolnic gl-5 80w90, co do skrzyni to masz dynaszifta, wiec wazne zeby spelnial specyfikacje MFa  M1139, M1144

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Uziu92    2185

ten Ci zaproponowalem w 3 poscie :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zet7211MF6140
      Witam. Jest taki problem że ciągnik nie ma tak jak by siły. Na postoju wchodzi normalnie na obroty a już przy małym obciążeniu max 1500 złapie, nawet jak sie jedzie samym ciągnikiem to nie można go rozpędzić. Dodam że dopiero była robiona pompa wtryskowa i przed naprawą było to samo. Co może być nie tak?
    • Przez kamil800
      Witam
      Mam taki problem, ze podczas jazdy po szosie musze co jakas chwile kontrowac w lewo i tylko w lewo, ostatnio zaczal mi podciekac silownik skretu, czy to moze on jest tym problemem czy jednak orbitrol?
      Problem dotyczy mf 8120
    • Przez Cineek
      Witam.
      Mam pytanie, jak ustawić amortyzacje podnośnika w 6180, jak jadę np: z talerzówką, pługiem obrotowym. Widzę że jest tam kontrolka, ale pewnie trzeba zrobić jakąś kombinację pokręteł. Proszę o pomoc. Poniżej obrazek. Pozdrawiam
    • Przez marcin80wlkp
      Witam. Dziś po godzinnej pracy w polu sprawdziłem ciśnienie na pompie. Jeden obieg, który idzie na hydraulikę zewnętrzną pokazuje 170-180 atm, drugi przy skręconych kołach, rozgrzanym oleju i ok 1000obr/min pokazuje 80 atm. Wspomaganie ciężko mi chodzi, do tego coraz ciężej wchodzą mi biegi i obstawiam że to przez to, że padła druga sekcja pompy. Czy bez zastanowienia mogę zamawiać nową, czy jest możliwe, że jeszcze coś innego może być nie tak?
    • Przez kevin25
      Witam pacjent MF 3050 z 1989r zaczęło słabnąc wspomaganie na wolnych obrotach szczególnie zauważalne przy pracy z ładowaczem. I słabiej działające hamulce. 
      Ciśnienie na tylnych złączkach 180bar przy 1tys i przy 2tys rpm 
      Ciśnienie na punkcie pomiarowym 2 sekcji na wspomaganie na wolnych obrotach 145bar przy 2 tys rpm 170bar 
      I z tego co wyczytałem pompa do wymiany. Chce się tylko upewnić czy na pewno ?
      Jest możliwość wsadzenia mocniejszej pompy na Sekcji hydrauliki zewnętrznej ? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.