Starzyno

Ferma Bydła w Pomorskim

Polecane posty

Starzyno    1

Witam!
Chciałbym się zapytać czy wie ktoś w jakiej miejscowości dokładnie znajduję lub się nazywa ferma bydła w woj. Pomorskim w okolicach Słupska :). Hodują tam podobno bydło rasy Simental a właścicielem jest jakiś Holender. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

Super dzięki, a miałbyś może jakiś kontakt lub coś w tym stylu.
A wiesz może jak tam ze zdrowiem bydła u nich, bo interesuje mnie kupno cieląt z tamtąd i chodzi o to czy nie przyprowadze sobie razem z nimi jakiejś choroby do obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilWitka    0

Mialem od nich 6 byczkow po trzech dniach zostalo piec ;cieleta mialy biegunke i chorobe pluc ktore nie byly widoczne przy zakupie ale dalej rosly w miare przyzwoicie
Wlasciciel nazywa sie Rene Vlig gospodarstwo nosi nazwe dargoleza sp.z.O.o nr tel nie mam a cieleta w 2013 roku kosztowaly po 1250 za sztuke i zadnego targowania 1 -2 tygodniowe sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

Wielki dzięki za te informacje, kurcze niewiem czy kupować czy nie, jednak ryzyko spore jest tak jak było w Twoim przypadku, również myślałem o kupnie 5-6 byczków. Ja skontaktowałem się z handlarzem który oferuje sprzedaż z gospodarstwa tej rasy z własną prowizją w wysokości 100 zł do sztuki plus transport, a za cielaka gospodarz liczy 1300 zł. I był dość na tyle że tak powiem głupi bo powiedział że prowadzi to jakiś holender w okolicach Słupska, no to wtedy wielkie dzięki za taką informację :D. Sam je kupie bez żadnego pośrednika poprostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilWitka    0

No jak chcesz to mozess kupic nikt cie nie zmusza ale ja chyba wiecej bym nie kupil bo chorowala pozniej reszta bydla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

Będę musiał się jednak zastanowić nad tym kupnem bo jednak wiąże się to z ryzykiem. Dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilWitka    0

No tak a jak sie ma ojca jeszcze ktory zaraz marudzi ze to zdechlaki to sam wiesz
Gospodarstwo powinno miec zaswiadczenie od weterynarza ze jest nie zarazone chorobami itp bynajmniej mi udalo sie kupic ale to juz miesne jalowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

A jak domyślam ten Holender nie posiada takiego zaświadczenia. Mnie interesują byczki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilWitka    0

Watpie a nie lepiej kupic ci odsadki niz dawac 1300 zl za tygodniowego byczka w dodatku niewiadomo czy jest zdrowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

W moim regionie to ciężko dostać odsatki, bo głównie hodują byki i to każdy ma już jakichś tam swoich stałych odbiorców, a jak są to strasznie drogie albo takie biedne które nikt za bardzo nie chcą kupić..
Dwa lata temu też kupiłem z jednej fermy byczki no i dopiero po ich kupnie dowiedziałem się że zwierząki chorują i zdychają ale na szczęście nic złego się z nimi nie działo. ;). No kupować z takich miejsc jest to ryzyko i to dość wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj