Skocz do zawartości
damian4dz

Nowa hodowla

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian4dz    0

Witam,chcialemm zacząć hodowle bydła mięsnego mam do dyspozycji około 15ha ziemi klasa raczej slaba. I moje pytanie ile mogę utrzymać bydła i jaka rasa ?? I jak chorować czy od małego Buczka do dużego czy raczej krowy mamki i młode sprzedawać ???

LubieTosty    4

nie oplaca sie sprzedawac mlode cielaki żeby byka dobrze sprzedac i zarobic to musisz miec dobra rase byla i minimum 3 lata trzymac sasiad mial byka ktory wazyl 748kg a mleko tanieje 0.98 placa

Wiadomość z agroFakt.pl

startom    102

Nikt za ceibie nie odpowie czy sie oplaca czy gdyz kazdy operuje w innych warunkach I ma inny cel przed soba  - sa musisz to zrobic.

Zeby odpowiedziec na to pytanie musisz znac odpowiedz na wiele pytan - o to niektore z nich jakie sam sobie zadawalem:

- jaki mam areal, czy jest polaczony czy porozrzucane kawalki po 1 ha lub mniej,

- jaki mam dostepny capital

- jaka  hodowle chce prowadzic - pary mamki/odsadki, byki, mleczne

- w jaki sposob chce urzadzic hodowle - calkowicie zamknieta, caloroczna na polu itd

- jaka rase bydla wybrac

- czy bede zarzadzal wypasem

- czy mam na to czas

- czy chce sie uczyc , poznawac rozne podejscie I czy jestem na nie otwarty

-  czy jestem pracowity

- czy mam poparcie rodziny

- w koncu jakim sprzetem dysponuje

To sa mniej wiecej pytania ktore ja sobie stawialem, zanim otworzylem hodowle. Mam 20 jalowek czystorasowego Angusa Czerwonego (wiek okolo 12miesiecy w tej chwili) oraz byczka rozplodowego. moim celem jest dojscie do minimum 50 matek. Mam areal podobny do ciebie, w calosci ogrodzony, zarzadzam wypasem  - calosc mojej farmy jest podzielona na 32 kwatery na ktorej zwierzeta przebywaja od 24 do 48 godzin w cyklu rotacyjnym, uzywam duzo kompostu do poprawy struktury mojej ziemi oraz zwiekszenia plonowania.

Czy jest to oplacalne - na pewno bedzie bo tanio produkuje.Jest przy tym duzo pracy fizycznej na poczatku, ale przy odpowiednim zarzdaniu to zwierzeta wykonuja wiecej pracy - bo najwazniejsza jest ziemia I to jak ona rodzi,

Lubuskie Angusowo - hodowla zwierzat z pasja

konopek    18

oplacalnosc zalezy czy masz rynek zbytu np mleka ale wtedy musisz zapytac sie w mleczarni czy przyjma surowiec od ciebie jesli tak to duzy koszt przygotowania pomieszczen a np przy bydle miesnym wystarczy wiata i ogrodzone siedlisko oraz dostep do wody i najwazniejsze przygotowanie paszy ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez krycha0090
      Chciałbym kupić cielaki po 500zł z firmy dampol i czy macie jakieś opinie o nich i czy mają zdrowe i ładne cielaki.Dzwoniłem do nich i przez telefon wszystko jest ładne.
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?

• Przez piotrekbial1
      witam
      mam wolne pomieszczenie kiedyś stały tam krowy. Chciałbym w tym pomieszczeniu hodować byki, na początku miały one chodzić luzem ale jak poczytałem co te wariaty mogą zrobić to się trochę zniechęciłem do tej wolnostanowiskowej
      Powiedzcie mi czy byki chodzące luzem nie będą się atakowały wzajemnie czy nie będzie problemu z podściełaniem i przeganianiem ?
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.