Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Freeman10    1

Witam. Jestem na kupnie lawety do balotów. W oko wpadła mi taka z uwagi nie tylko na cene/wygląd, ale przede wszystkim ogległość od mojego miejsca zamieszkania. Potrzebuję waszej porady. To ta laweta: http://olx.pl/oferta/laweta-do-bal-CID757IDedsvn.html#c7fb70cec1.

Jej pojemność to 16 balotów i powinno się też zmieścić około 8 balotów sianokiszonki. Jak na moją wielkość produkcji to myślę, że spokojnie mi wystarczy. Martwię się jednak czy konstrukcja jest odpowiednio mocna no i czy laweta na jednej osi ma sens. Proszę o porady. Pozdrawiam. 

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtek0508    11

Jak masz sam wozić bele to odpuść na jednej osi, bo będziesz klął potem przede wszystkim te odpinanie i stawianie i składanie podnóżki. Jeszcze jak postawić taką przyczepę na miękkim odpiętą i załadować bele to może się podnóżka zapaść w ziemię i dopiero wtedy problem z przypięciem. I ogólnie na dołach przyczepka będzie się nieźle przechylać. Jeśli chcesz dobrą do cofania to tylko tandem.

Na obrotnicy dwuosiowa czy trzyosiowa będzie o niebo lepsza z częstym przypinaniem. Ja bym się rozejrzał za ramą jakiegoś barakowozu lub wydłużyć z tyłu przyczepę sztywną typu autosan d46 czy d50 aby więcej na długość weszło bel.

Edytowano przez wojtek0508

Freeman10    1

Jak masz sam wozić bele to odpuść na jednej osi, bo będziesz klął potem przede wszystkim te odpinanie i stawianie i składanie podnóżki. Jeszcze jak postawić taką przyczepę na miękkim odpiętą i załadować bele to może się podnóżka zapaść w ziemię i dopiero wtedy problem z przypięciem. I ogólnie na dołach przyczepka będzie się nieźle przechylać. Jeśli chcesz dobrą do cofania to tylko tandem.

Na obrotnicy dwuosiowa czy trzyosiowa będzie o niebo lepsza z częstym przypinaniem. Ja bym się rozejrzał za ramą jakiegoś barakowozu lub wydłużyć z tyłu przyczepę sztywną typu autosan d46 czy d50 aby więcej na długość weszło bel.

Właśnie dlatego nie pasuje mi jednoosiówka. Mógłbym wozić na dwa traktory z tatą ale po jaką cholerę kiedy mogę to robić sam, a odpinanie/zapinanie dwuosiówki będzie znacznie wygodniejsze. Chyba jednak najlepszym wyjściem będzie kupienie sztywnej przyczepy i ewentualne jej poszerzenie i wydłużenie. Z lawet dwuosiowych to ciężko w ogłoszeniach coś znaleść w sumie którą mogę na to przeznaczyć.

lks91    6

Witam. Mam na sprzedaż mega pakowną lawetę do bel. Zarejestrowana, opłacona, tanio :) Jak coś to pw

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się