kuba93

Siewnik Konny

Polecane posty

kuba93    3

Witam wszystkich :) potrzebuje wiadomości na temat siewnik konnego mianowicie posiadam taki i sieje nim zboże A chciałem Was zapytać czy zasieje takim siewnikem trawę proszę o pomoc jak to ustawić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

to jest ten z dużymi kołami na 19 lejkow właśnie nie ma tam na trawy tylko zboża . A ty posiadasz taki siewnik ? chodzi mi jak ustawić wysiew i czy przestawia się coś na tej przekładni co jest z boku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Witam

 

Aby wysiewać drobne nasiona należy zmienić kierunek obracania aparatów wysiewających wystająca raczka z przekładni. Przy drobnych nasionach jeśli nie ma tabeli wysiewu to przeprowadziłbym próbę kręconą - nie ma innej opcji.

 

Tu masz to opisane:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/10acc2e92b99c3e2

 

 

Konrad Duda

Edytowano przez Konrad_Duda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek3333    35

Faktycznie sąh tylko zboża chyba że by zrobił ustawienie na żepak ja osobiście sieje trawy motylem trochę inaczej się ukorzeniają, lub wynajmuje siewnik do traw lub kogoś z siewnikiem koszt. ok 100 zł za hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

jak będę w domu to sprawdzę . Bo jest tam ta rączka ale to jak sieje kukurydelze to ja przekładam żeby ziarna nie gniotlo . może ze jest tam Jeszcze jakaś inna? Franek3333 U mnie nie ma możliwości na usługę bo nie ma nikogo takiego w okolicy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1445

Samej  trawy  takim siewnikiem nie wsiejesz -  będzie się zapychać...jedynie wymieszać z jakimś zbożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

ja sieje takim trawę ale zawsze ze zbożem. nie wiem czy uda się go ustawić tak by precyzyjnie wysiał trawe w czystym siewie. a tak w mieszance z trawą nie ma problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

Edward C360 widzę w twojej galeri ze siejesz trawę? czy to ta trawa z mieszanką zbóż? A potem w maju kusisz na pasze czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Takim siewnikiem Nie zasiejesz trawy. Będzie się zapychać bądź siać jak popadnie. Jedyną opcją to wysiew ze zbożem bądź mieszanką zbóż.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sianokiszonka. Z tym że to też nie do końca dobra metoda z racji tego ze zboże rośnie szybciej i zagłusza trawę. Trzeba ściąć w odpowiednim momencie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

Rolnik 1973 a probowales tak moze ? fajny ciagniczek 3512 ja mam 2812 I ZALUJE ze nie wziąłem takiego jak ty masz ale ro tak nawiasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15406

Trawy nie, ale rzepak na poplon z saletrzakiem, luks szło. Traktor 99% zadowolenia, wada brak podłogi w kabinie. Nowsze mieli ale ten był w super stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

NO to nic dziękuję za wpisy A siewnik to chyba bd trzeba nowy kupić ;) hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1445

Lub  stara  siewka od nawozów  na grzbiet i  pięta  -palec  lub jak kto woli   prawa - lewa.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gazpacho
      Mam zamiar kupić 3-metrowy siewnik 2-talerzowy z kołami kopiującymi. W cenie około 50 tys. zwróciły moją uwagę polskie(Unia, Agro-masz) i tureckie(Ozdoken i HMS). Jeśli macie te siewniki albo mieliście do czynienia to prosiłbym o opinie. 
      Uprzedzając porady aby kupić używany zachodni; ma być nowy, bo na program RMG.
    • Przez Dawid381010
      witam Wszystkich Użytkowników 
      Zwracam sie z uprzejmą prośbą ; jak ustawić siewnik pod Rzepak jak i pszenicę ? 
      chodzi mi głownie o obroty koła ile obrotów zrobić na próbę kręcona 
      Hassia du 100 21 lejków 3 metry 


    • Przez KonradMar
      Dzień dobry. Czy posiada ktoś instrukcje w języku polskim do siewnika punktowego pneumatycznego monosem z 1991r? Kupiłem siewnik 6 rzędowy, niestety nie mam żadnej instrukcji i pojęcia jak to cudo ustawić.

    • Przez outstanding
      Witam.
      Koledzy moglibyście napisać ile zębów ma zębatka ta mniejsza od drobnego wysiewu w siewniku Fiona?
    • Przez przemyslaw111187
      Witam
      Od jakiegos czasu nie dziala sygnal dzwiekowy gdy jakas sekcja nie sieje  siewnik Maschi Gaspardo Mte mtr 300.Moze ktos wie jak odblokowac funkcje, czy wogole jest taka mozliwosc? Sterownik Muller Maschio

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj