Przemo188

Brona talerzowa 2,5m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Brona
Przemo188    8

Witam

Zastanawiam się nad zakupem brony talerzowej 2,5 m 560mm do zetora 7745 będzie używana do ściernisk i uprawy przedsiewnej i rozważam 3 warianty:

- staltech U25 (masa 1150 , mocowanie talerzy elastomery)

- Henryk Batyra Gepard (masa 870 , mocowanie sprężyny)

- Agro-Lift  (masa 990 , mocowanie elastomery)

Co do wału to daszkowy wydaje mi sie ciekawy ale u Batyry nie mają takiego i proponowali mi  gumowy. I właśnie mocowanie talerzy  mocno mnie zastanawia bo każdy producent mówi że jego mocowanie lepsze wiec to nie jest odnośnik i proszę was o pomoc.

petro11    25

Trzeba wziąć pod uwagę że brony talerzowe firmy Staltech są używane coraz częściej w dużych gospodarstwach czyli muszą być dość mocne. Sam zastanawiam się nad Staltechem bądź Akpilem, ale u mnie szeroka na spory areał. Wątpie czy warto inwestować w maszynę typu Amazone lub Vaderstad za kosmiczne pieniądze. U mnie obecnie lata 3metrowa Unia ale to porażka jak wieżdżam na pole 40 lub 50 ha...... choć powiem że do dzisiaj żadne łożysko nie poleciało, a sporo już ha objechała.

Jakub21    15

Osobiście do 7711 posiadam 2.5m na 560mm talerzach z firmy Agro-Tom z wałem płaskownikowym masa 700kg i spokojnie daje rade :)

Wiadomość z agroFakt.pl

PanPralat    12

nie wiem czy kolegę interesuje agromasz, co prawda posiadamy 3 metrowa z traktorem o mocy 130 km, prace jak na susze zrobiła świetna, do up w zestawieniu z siewnikiem talerzowym też super się spisała, glebę nawet gliny zrobiła przyzwoicie, wal to croskill, ciężki jest nie powiem ale bardzo ładnie zbryli grupy, ogólnie to ta talerzowka jest masywna bo na 1550 kg, a co za tym idzie nie powinno być problemu z pekaniem materiału bo jak mówię wszystko wydaje się masywne, i jak na polską maszynę to jesteśmy na rok 2015 zadowoleni. takze6 szczerze polecam

petro11    25

Znajomy też ma Agromasz 3m tylko z wałem lżejszym podczepiony do 1634. Jak na ten suchy rok to nic tam nie pękło i jest zadowolony. Dodam że ma pełno kamieni i około 80ha. Jeśli chodzi o brony talerzowe to ważna solidna rama, zabezpieczenia na kamienie , mocne talerze i w zasadzie wszystko. Zachodnie firmy wymyślają tylko jakieś bajery zbędne które są niepotrzebne, a cena kosmos i bez dotacji ani rusz....

Przemo188    8

tylko agromasz nie ma chyba 2,5m a i cenowo drożej od tych powyżej. Batyra wydaje mi sie za lekka a staltech spoko calkiem ale drogawy tak po srodku jest ten agrolift i sie zastanawiam dosc mocno nad nim  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ChiquitaB
      Witam. Mam problem ze śrutownikiem bijakowym skjold. Od dłuższego czasu słabo ciągnął i ostatnio praktycznie w ogóle, tzn jak go włacze to idzie normalnie a po chwili przestaje ciągnąć. Rozebrałem i nie bylo jednej lopatki na wyrzutniku a druga minimalna juz to dorobilem nowe ale nic nie zmienilo sie. Czy sita moga byc tu problemem? Nie ma zadnych nieszczelnosci na ssacych.  podpowie ktos? Ewentualnie jakie sita lepsze oczkowe czy szczelinowe bo teraz mam oczkowe a srutuje dla bydla pszenzyto
    • Przez Mialek
      Witam,
      chciałbym porozmawiać o sortowniku optycznym do fasoli i innych
      koszt takiego cuda ok 200tyś zł 
      https://sprzedajemy.pl/sortownik-optyczny-zorkiy-warszawa-e30984-nr51411282
      https://sprzedajemy.pl/sortownik-optyczny-smartsort-warszawa-e30984-nr51411177

posiadam petkus do wstępnego oczyszczenia ziarna, rocznie przerabia ok.50-100t fasoli od ludzi
      jako że najgorszą rzeczą w fasoli jest przebieranie, chciałbym z petkusa puścić prosto na sortownik gdzie będzie 90% przebrane(człowiek nawet przegapi), i workowane, gdybym posiadał taki zestaw myślę że więcej ludzi by przyszło na pewno, szacuję ok.150-200t przerób,
      za kg, 20groszy(sam petkus 5gr brałem więc przebranie 15gr,) przyjeżdża z pola, zabiera przebraną(marzenie rolników posiadających fasolę),  , 0,20*200000=+- 30-40 000tyś zł zwrot koszów ok 5 lat

Lecz jak bym posiadał taki zestaw to samemu z 1,2h do 5ha zwiększył bym zasiew fasoli, kombajn do zbioru posiadam więc koszy minimalne poniesione by były, i zwrot w 2 lata

Co o tym myślicie ?
      Czy w modernizację gosp. można wsadzić sortownik optyczny?
    • Przez debrzyna
      Ktoś wie co to za owijarka Chciałem coś o niej poczytać i nie znam nazwy 

owijarka.webp
    • Przez Arturo1610
      Witam.
      Mam wycinak bvl na 6 kos i moj problem polega na tym że te kosy są stępione i cięzko jest juz coś uciąć ( odrazu dodaje ze mechanizm jest dobry po przegladzie i wgl bo ten temat nie jest mi obcy ) lecz po prostu kosy sie stępiły a sumie to zdarły sie te małe ząbki i kosa za mało bierze.
      Moje pytanie jest takie czy zna ktoś jakis warsztat bądz osobe ktora mogła by te kosy profesjonalnie naostrzyć ?
      albo moze ktoś podpowie jak sobie z takim problemem poradził ? 
      poniżej dodam zdj jednej kosy ktora jest około 80% i zdj tych moich stepionych ( dodam iz wysokość obu jest taka sama tylko ze te 80% maja głebsze te ząbki) i właśnie w tych moich chciałbym te ząbki pogłębić. 
      Są firmy które ostrzą nożę od pras i przyczep samozbierajacych a od tego nie a przeciez material raczej ten sam.
      Poleci ktos kogos ?

• Przez Myszyniec
      Potrzebuję informacji o tej maszynie, przymierzam się do zakupu jakiejś prasoowijarki, jaką polecacie .

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.