Skocz do zawartości
SamaPrawda

Przeróbka glebogryzarki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SamaPrawda    29

Witam ostatnio wpadł mi do głowy pomysł przerobienia glebogryzarki na wał do rozgarniania trawy na pryźmie. Może ktoś już takie coś stworzył, dużo było by roboty by to wszystko spełniało swoją funkcję?

Lukaszek7011    10

Nie wiem czy ci nie pourywa trybów na przekładni jak ci na zęby nawinie się długa trawa, no chyba że masz pociętą trawe to może może :rolleyes:

SamaPrawda    29

A jakby założyć na to rurę? Wyszło by to taniej jak zakup gotowej maszyny
Trawę mam ściętą na mniej więcej 20 cm nie powinno się chyba owijać
Trawę mam pociętą mniej więcej na 20 cm, można krócej ale trzeba naostrzyć noże bo są tempe. Ale myślę że nawet te 20 cm się nie powinno nawijać

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukaszek7011    10

wsumie zrobić coś na kształt ślimaka(podajnika) a oryginalne zęby poodcinać to wtedy co innego ale to sporo pracy

Buszmen11    6

wujas używa glebogryzarki do rozgarniania zielonki na pryzmie. jedyną przeróbką jest zdemontowana osłona. rozgarnia ciągnikiem ktorym ubija cofając i operując podnośnikiem góra-dół

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kubotadzikr
      Doradzcie jak zrobić szybszy wypych taśmy w przyczepie samozbierajacej jedno osiowej 7
    • Przez kellyq
      Dłubię sobie sadzarkę coby na wiosnę mnie krzyż nie bolał, dwurzędowa pod c330 z podsiewem nawozu. Konstrukcja nie jest jakaś wyszukana bo sklejam z tego co mam. Jutro wstawię fotki.
    • Przez ursus-moc
      Witam kupię ładowacz stacjonarny elektryczny do obornika woj małopolskie
    • Przez jejku
      jakie macie patenty na łuskanie kolbach kukurydzy mam tego klatki i nie chce mi się ręcznie a łuskarki nie opłaca się teraz kupować
    • Przez crystal169
      Witam, od poprzedniej wiosny szukam, siłownika do liniowania u dealerów i jak juz znalazłem okazało sie ze kosztuje około 12 tys netto, odrazu cena mnie odrzuciła. Ale tak teraz myślę co by było gdybym zakupił siłownik dwustronnego działania o odpowiedniej długości, podłączył go do kostki od obrotu jak to jest oryginalnie, (zaznaczam tu że w kostce obrotu mam 3 zaslepione śrubą otwory od dołu kostki.
      Teraz takie pytanko, czy ktoś robił taki eksperyment może, albo zna sie lepiej na działaniu takich kostek, czy nie rozreguluje jej jesli tam odkręce te śruby aby sprawdzic czy idzie olej.Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.