Skocz do zawartości
SamaPrawda

Przeróbka glebogryzarki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SamaPrawda    25

Witam ostatnio wpadł mi do głowy pomysł przerobienia glebogryzarki na wał do rozgarniania trawy na pryźmie. Może ktoś już takie coś stworzył, dużo było by roboty by to wszystko spełniało swoją funkcję?

Lukaszek7011    10

Nie wiem czy ci nie pourywa trybów na przekładni jak ci na zęby nawinie się długa trawa, no chyba że masz pociętą trawe to może może :rolleyes:

SamaPrawda    25

A jakby założyć na to rurę? Wyszło by to taniej jak zakup gotowej maszyny
Trawę mam ściętą na mniej więcej 20 cm nie powinno się chyba owijać
Trawę mam pociętą mniej więcej na 20 cm, można krócej ale trzeba naostrzyć noże bo są tempe. Ale myślę że nawet te 20 cm się nie powinno nawijać

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukaszek7011    10

wsumie zrobić coś na kształt ślimaka(podajnika) a oryginalne zęby poodcinać to wtedy co innego ale to sporo pracy

Buszmen11    0

wujas używa glebogryzarki do rozgarniania zielonki na pryzmie. jedyną przeróbką jest zdemontowana osłona. rozgarnia ciągnikiem ktorym ubija cofając i operując podnośnikiem góra-dół

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?

• Przez crew19877
      witam, posiadam c328 z przednim turem, do obslugi mam dzwignie na blotniku. Chce zamontowoac z tylu wyjscie na szybkozlacze pod przyczepe sanoka. Zamieszcze kilka zdjec moze ma ktos jakis pomysl jak to zrobic u mnie. 
      czy musze kupic takie cos https://www.olx.pl/oferta/rozdzielacz-kkipra-c-330-ursus-CID757-ID31BpF.html#4d8dc4309f

• Przez Mateusz0188
      Cześć, chcialbym spuscic olej hydrauliczny z przyczepy wywrotki i belarki, jak to zrobić? 
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek
    • Przez zetorlublin7341
      Witam panów i panie, produkuje aktualnie maszynę do okrywania folia perforowana ziemniaczków wczesnych i mam problem gdyż potrzebuje zrobić napęd do zwijania jej z zagonów, myślałem nad patentem od won skrzynia biegów i przeniesienie napędu na zwinkę ale chyba za bardzo skomplikowane myślałem też nad hydromotorem ich ceny są ostatnio fajne mam na oku nawet danfosa za 200zl z tym że tak jaka wydajność mniej więcej jak zredukować mu obroty , podobno wystarczy tylko dokupić zawór z pokrętłem, proszę o pomoc tych co wmiare się znają czy taki patent pozwoli mi na pracę zwijacza do foli na różnych obrotach? I jeszcze jedno co potrzeba nie w traktorze do takiego silnika olejowego jakie przeróbki w instalacji w traktorze c 330, byłbym wdzięczny za wszelkia pomoc i rady