Weronika2306

Byki Simental !

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Byki

Witam wszystkich , pisze do Was z zapytaniem czy warto hodować simentale , tzn dokłądniej chodzi mi jak one rosną i do jakiej wagi dojdą w ciągu dwóch lat? co im podawać do jedzenia? Pytam ,bo chce sobie kupic takie cielaki. Proszę o odpowiedzi :) Pozdrawiam

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

rosną bardzo dobrze do wagi różnie Umnie max miał 880 kg ja daje kiszonke z qq wyslodki i sianokiszonke i pasze treściwe

rosną bardzo dobrze do wagi różnie Umnie max miał 880 kg ja daje kiszonke z qq wyslodki i sianokiszonke i pasze treściwe

Ok,dzięki za odpowiedź a ile miesięcy trzymasz te byki Simental?

Wiadomość z agroFakt.pl

Styzus    42

jedni trzymaja do 30mcy, drudzy do 24, a inni poniżej 24mcy. to wszystko zależy jaka mamy dostępna pasze. jeśli chcemy mieć wysoka wagę przy krótkim czasie opasu musimy zagwarantować super jakości pasze.

jedni trzymaja do 30mcy, drudzy do 24, a inni poniżej 24mcy. to wszystko zależy jaka mamy dostępna pasze. jeśli chcemy mieć wysoka wagę przy krótkim czasie opasu musimy zagwarantować super jakości pasze.

Rozumiem, napisałeś "super jakości pasze" czyli jaką dokładniej ?

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja nie dłużej jak 24 miesiące bo powyżej  tucz staje się mało opłacalny

Styzus    42

jeśli chcesz uzyskać dobre przyrosty dobowe to podstawowa pasza jest dobrze sporządzona kiszonka z kukurydzy, dobra sianokiszonką nie jakas splesniala etc, mieszanka zbożowa z dodatkami witaminowymi i bialkowymi no i na wypełnienie siano. to jest niezbędne minimum

jeśli chcesz uzyskać dobre przyrosty dobowe to podstawowa pasza jest dobrze sporządzona kiszonka z kukurydzy, dobra sianokiszonką nie jakas splesniala etc, mieszanka zbożowa z dodatkami witaminowymi i bialkowymi no i na wypełnienie siano. to jest niezbędne minimum

Ja tak daje bykom jak piszesz powyżej , ale zamiast kiszonki z kukurydzy to podaje wysłodki buraczane. Tylko że narazie nie mam bykó typowo mięsnych tylko mieszańce, ale chce przejść na simentale mięsne. :):)

SAMIK    3

@Styzus Poczytaj o zawartości białka w kiszonce z QQ wyjdzie Ci caly "wchuj" jak nie dasz dobrej paszy treściwej to nic nie uchodujesz.Ja ciagle przekonuje swoich znajomych ze kiszonka z QQ to nie białko tylko węglowodany. Pozdro

Edytowano przez SAMIK

seba07101    0

Ja tak daje bykom jak piszesz powyżej , ale zamiast kiszonki z kukurydzy to podaje wysłodki buraczane. Tylko że narazie nie mam bykó typowo mięsnych tylko mieszańce, ale chce przejść na simentale mięsne. :):)

a czemu nie limuze mają duzo lepsze przyrosty i wiecej mięsa :)

Ja jednak zdecydowałam ,że kupie cielaki Simental , bo mam byka mieszańca hf z limousine to masakra..

Zapraszam wszystkich użytkowników do obejrzenia mojego zdjęcia w galerii i do komentowania:) Pozdrawiam

Rolnik995    7

Też polecam Simentale mam kilka LM to one są bardzo nerwowe i szaleją bodą się między sobą a Simental naje się położy się w ogóle Simentale są bardziej spokojne jeśli chodzi o przyrosty to nie zauważyłem różnicy rosną równo . 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Temat stworzony w celu odgruzowania tematu "ceny bydła"  
    • Przez tractor560
      Witam Nurtuje mnie pytanie od jakiego wieku dajecie kiszonkę z traw cielętom???? Mam 3 cielaki dwa mają 4 miesiące a jedno ponad 3 Ładne i tłuste te dwa mogą mieć ze 130 kg a mniejsze ponad 100 ( cielaki HO ale wyglądają jak typ mięsny )
    • Przez crashi4
      Witam mam pytanie dotyczące opasów. Mam około 20 sztuk w oborze uwięziowej przerobionej ze starej tuczarni.. Jest koryto około 50 cm wysokie i na tym zamontowany ceownik..do tego są przywiązane byki na łańcuchy..często się wcinają w szyję.. wiecznie smród, kłopoty wyciąganie.. Jakie są na to sposoby. Czy ma to wpływ na wzrost tych zwierząt?? Może mi ktoś poradzić.
    • Przez przemek111447
      mam pare sztuk bydła na dzien dzisiejszy gdyz poprostu nie mam miejsca na rozbudowe obory i nie opłaca mi sie siac qq dla 8 sztuk opasów.Chciałbym zapytac czy qq ma duzy wpływ na opas bydła?Moje dostaja kiszonke z trawy,srut z zyta i owsa i siano i słome.Mało ktory przekracza wage 700kg w 22msc.Mam teraz takie ktore maja po roku i maja po 300kg a widze co u niektirych uzytkowników piekne okazy a u mnie lipa. Koncentrat to sie racej nie opłaca im pchac gdyz rozmawiajac z niektorymi wiem ze maja piekne opasy ktore koncentratu nie widziły na oczy.DOradzcie mi cos.Mam nadzieje ze w niedalekiej przyszlosci rozbuduje obore.Areal jaki posiadam spokojnie pozwoli na utrzymanie 30 sztuk opasów.
    • Przez Bitels96
      Witam , chciałbym się spytać czy ktoś z was sprzedawał bydła dla Michała Rybaka. Jak z kasą , i ogólnie jakie opinie.
      z góry dzięki za odpowiedzi 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.