22krystianek22

Posów mechaniczny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Posów

siema. Co sądzicie o rozrzutnikach z posówem mechanicznym ? Chodzi mi głownie o elementy robocze rozrzutnika (łożyska itp.) czy dużo szybciej sie zużywają ? czy lepiej suzkac czegos z posówem hydraulicznym ?

tomrolnik    113

ja mam mechaniczny od zawsze polska warfama i spisuje się bdb co parę lat się wymieni jakieś łożysko ale to są groszowe sprawy. hydraulicznego nie miałem wiec się nie wypowiem

deymonnn    2

Tak jak kolega mam rozrzutnik z posuwem mechanicznym ( tandem ma 30 lat albo więcej) z 10 lat temu wymienione zostało koło za które zapadki ciągną taśmę, w tym roku wymieniłem łożyska w skrzyni przekładniowej co 2 lata któreś łożysko adapterze i tyle - ogólnie koszty serwisowania nieduże przy dbaniu o maszynę.

Co do rozrzutnika z posuwem hydraulicznym pracowałem w tym roku rozrzutnikiem samson HM ładowności chyba 9t (2 pionowe wałki; potrzebne 2 pary wyjść hydrauliki  tzn posuw taśmy i podnoszona klapa - klapa otwiera się nad skrzynię więc przy otwartej nie da się naładować) i MTZ 82. Sam posuw piękna sprawa np. przy końcu rozrzutnika w czasie jazdy możesz zwiększyć posuw pokrętłem w kabinie i szybciej rozładować końcówkę, minus takiego napędu to musisz mieć blokadę na dźwigni od hydrauliki żeby nie wyskakiwała (mtz blokuje hydraulikę w pozycji włączona i w turze to działa a w rozrzutniku musiałem dźwignię przywiązać "sznurkiem" bo wyskakiwała)

Jeżeli chodzi o sam rozrzutnik to starego tandema bym na tego samsona nie zamienił. Minusy tego Samsona: wolno kręcące się wałki adapteru (mimo ustawienia przekaźnika w MTZ na 1000 obrotów za wolno)- podobno trzeba wymienić jakiś tryb w skrzyni; bardzo mocno zachodzi na zakrętach, i jeszcze kilka innych wad.

A co Ty powiesz o rozrzutniku który masz w galerii "Duchesne"?

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    261

Posuw mechaniczny strasznie rozciąga łańcuchy, ponieważ każdy ruch to szarpnięcie no i dochodzi do tego nie równomierne rozrzucanie. Ale od biedy wystarczy.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Marek4774
      Pytanie co lepiej sie sprawdza ? Chce kupic używany rozrzutnik obornika (mały 4 t. )a występują na poduszkach gumowych i na resorach  i nie wiem jaki wybrać, ktory lepszy ?  Ktoś ma doswiadczenia za takim i z takim ?
    • Przez Vicon95
      Witam mam problem z rozrzutnikiem fortschritt t 088 aczkolwiek wyginają się naciągi łańcucha do tego stopnia ze wykręcają się i niestety koniec pracy...  ( rozrzutnik nie jest przeładowywany )  moze ktoś miał podobny przypadek i wie jak temu zaradzić bądź jakoś to przerobić....  

• Przez adamek1942
      Witam po dłuższych  przemyśleniach i waszych podpowiedziach wybrałem unie 8 td pytanie jaki adapter wybrać 2 czy 4 walcowy pionowy ?? oraz ten deflektor który lepszy hydrauliczny czy mechaniczny jak ma się to w praktyce?? ten mechaniczny da się go jakoś zdjąć z tego rozrzutnika ?? proszę o podpowiedzi rozrzutnik będzie głownie rozrzucał obornik bydlęcy prosto z obory jak i z pryzmy - błoto heh
    • Przez Matik7171x
      Witam. Gdzie dostanę w Internecie takie noże do rozrzutnika Deguillaume?

• Przez farmerss34
      Witam. szukam  dolny wał adaptera do rozrzutnika  Gilbert  89 r.. Może ktoś coś wie kto  handluje nowe lub używane
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.