Skocz do zawartości
krzysiek1979

Podstawa napedu kosy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek1979    57

Panowie przerabiam naped kosy w D 3000 na system bizonowski .Mam wszystkie nowe czesci calego targanca ,ale nie wiem jaka jest grubosc ramy (tej dlugiej belki ,podstawy targanca ) w bizonie .I nie wiem ile cm musi byc odsuniety targaniec (sworzen ze sciskami i 4 srubami od boku hedera .Bylbym bardzo wdzieczny jak ktos by zmierzyl ile ma cm ta belka od scisku do boku hedera .

damianzbr    1385

Ja  bym ci zmierzył, ale kilka lat wcześniej. Gdy jeszcze był bizon. Ale tak ci powiem szczerze że takie mierzenie przez internet to o kant d. potłuc. Nie wierzę że u ciebie w okolicy nikt nie ma bizona. Weź podjedź na pewno ludzie dadzą zobaczyć samemu i zmierzyć.

krzysiek1979    57

Caly dzisiaj dzien z tym walczylem i nie moge tego ustawic ,musze wiedziec dokladnie ile ma to byc odsuniete od boku hedera .Jutro trzeba szukasc bizona w okolicy .Nie kupywalem tej podstawy bo i tak trzeba bylo by ciac i bezsensu dac ponad 200 zl ,a w sklepie nie ma trzeba wszystko zamawiac .

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    1385

Część później jeszcze ustawiasz ilością wkręcenia główki. Tak aby nożyk przebył drogę od środka bagnetu do drugiego.

tomek73    258

5 cm ma  w orginale, przegub krótki, na przystawkę rzepaku 10 cm i też przegub ten długi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez machtomi
      Sprzedam kombajn zbożowy Massey ferguson rok 1980,  silnik 4 PERKINS 75KM, sieczkarnia. Kombajn na gospodarstwie 4 sezony (pochodzi ze             

NIEAKTUALNE 

• Przez Szymek889
      Witam, posiadam kombajn claas dominator 80, mam problem z nierównym podnoszeniem heder tzn widać że pierwszy podnosi siłownik z prawej strony po chwili dopiero lewy przez co heder jest przekoszony, tak samo dzieje się też z podnoszeniem motowideł najpierw podnosi się z prawej strony dopiero po chwili z lewej. Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Czy może być to rozdzielacz? Miało by to związek z hederem i motowidłmi?? 
    • Przez pawelkarczewski
      Witam, 
      mam pytanie techniczne do właścicieli kombajnu bolko i tych których zbierają nim cebulę, próbował ktoś z was przyśpieszyć górny łańcuch z którego odbiera się kamienie, bo ja planuje to zrobić bo mi nie nadąża odbierać cebuli z jerzyka i sie bardzo pcha na dole, natomiast nigdzie nie mogę dostać mniejszej zębatki, wiecie może jak go przyśpieszyć ?  Jak wiecie jak to dajcie znać.
      Pozdrawiam 
    • Przez Grzeskib
      Witam, od tego roku jestem posiadaczem nowego kombajnu new holland cx5090 elevation z chederem 5,18m. Maszyna została zakupiona jako fabrycznie nowa. Zacząłem już nim kosić jęczmień ozimy i pszenicę (plon między 6-7 ton) ze średnią prędkością 3,5 km/h (spodziewałem się większej prędkości roboczej). Wcześniej kosiłem naszym legendarnym polskim bizonem oraz wypożyczałem claasa tucano 430, ponieważ bizon już nie wyrabiał  Proszę o pomoc innych posiadaczy z jaką Wy wydajnością kosicie, z jaką prędkością i przy jakim plonie oraz jak macie ustawione szczeliny siat górnego, dolnego, jaki wiatr itd. Może ja robię coś źle i wydajność jest mniejsza albo taka wydajność już jest przy akceptowalnych stratach i tyle  Z góry dziękuje za informacje i pomoc z Waszej strony  
    • Przez BaszaPasza11
      Witam. Od 25 lat posiadam Bizona i zawsze tak go ustawiałem że ziarno leciało czyste, i całe. W tym roku jak i tamtym po prostu łupie ale bardziej gniecie ziarno. 2 lata temu wymieniliśmy w nim 2 koła pasowe od obrotów młocarni i obroty są podkręcone na maxa (pas na samym wierzchu talerza) ale jednak na zegarze pokazuje około 800. Klepisko jest dobre, szczeline zmieniałem na różne sposoby ale tak jak zawsze to i tak łupie. Sita dolne, górne tak samo. Podajniki napięte nie za mocno. Tyle mam lat doświadczenia i przez te 2 lata taka głupota się dzieje. Czy może obroty na młocarni są duże? Zmienić je? Ale mówię pokazuje mi 800. Być może prądniczka głupieje? Nie mam pojęcia proszę o porady.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.