NHCS

Siewnik GAMMA do rzepaku?

Polecane posty

NHCS    6

Witam. Czy ktoś podejmował się, myślał, analizował przeróbkę siewnika punktowego Gamma do siewy rzepaku? Co należałoby tam zmienić oprócz tarczek? Wyszłoby coś z tego?

Wiadomość z agroFakt.pl

pokorskip    0

Około 10 lat temu mój ojciec siał rzepak punktowo Gammą, Wtedy nie dorabiał jeszcze tarcz a otoczkował rzepak, przy dzisiejszych warunkach wilgotnościowych nie polecam. Ogólnie siew jeśli jest dobrze uprawione wychodził całkiem ładnie. Uważam jednak ze zamiast kombinowac z Gammą lepiej po prostu zamówić usługę z konkretnym siewnikiem.

NHCS    6

A czym niby różniłby się ten konkretny siewnik od Gammy w efekcie końcowym? :)

pokorskip    0

Przez konkretny siewnik rozumiem redlice talerzowe chociażby. Dobry zespół dogniatający nasiona po wysianiu, przy rzepaku bardzo ważne jest podsiąkanie wody. Ja ogólnie rzepak sieje Kverneland monopill S, co prawda redlice zwykłe ale jak uprawię Wichrem z expomu to pięknie wschodzi. Tylko w tym roku siałem focusem bezorkowo.

Film z siana rzepaku 2014:

ansu    367

Czy ktoś coś już zdziałał w tym temacie?? 
Mam tarcze Można by je zakleić, zaspawać i nawiercić od nowa ale jaka średnica i głębokość 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez simson2812
      Witam dziś prezentuje jak przerobiłem felgi. Najpierw wytoczyłem "środek" później go obtoczyłem aby przyspawać w środek, po obspawaniu opiaskowane i pomalowane farbą z utwardzaczem, koło na 1 osiówce przerabiałem kiedyś, prawdopodobnie będą na sprzedaż. W razie pytań pisać.
      Tak przerobiłem felgi do przyczepy jednoosiowej
    • Przez aniszek1
      Witam, przymierzam się do zrobienia własnej euro ramki do tura. Tur którego mam przy ciągniku jest troszeczkę za krótki i nie schodzi maksymalnie do ziemi z podczepionymi narzędziami, dlatego chce uspawać własną euroramkę dopasowaną pod moje potrzeby. W grę nie wchodzi przespawywanie zaczepów w narzędziach.
      I dlatego mam pytanie jakiej grubości powinny być boczne 4 blachy? Jak to jest w oryginalnych turach np metal techniku czy metal fachu? jaką maja grubość 10mm 12mm?
    • Przez skowronn
      Witam Panowie temat hamulców  hydraulicznych na forum przeczytalem od deski do deski ,mam następującom sytuację: oś przyczepy z IFY wyposażona w bębny i cylinderki hydrauliczne przewody ucięte ale do odtworzenia.Ciagnik case 785xl nie ma powietrza. Nie wiem czy posiada wyjscie hamulca hydraulicznego na tył. 
      Moje pytanie brzmi jak zasilic układ czy 1) dac silownik hamulcowy i jakas pompe hamulcową i podpiąć to do szybkozłącza czy wystarczy weze prosto do cylinderkow czy jakas inna opcja
    • Przez Miki022
      Witam mam do pomalowania przyczepę, jest ona dokładnie oczyszczona z rdzy i zapodkładowana jedną grubą warstwą podkładu epoksydowego. Jaki rodzaj farby polecacie na wierzch? Lakier odpada, zastanawiałem się nad zwykłym akrylem lub olejno-ftalową
      Dodam że przyczepa nie będzie stała "pod chmurką" tylko po sezonie żniwnym jest myta i garażowana także na deszcz nie jest narażona 
    • Przez Mateusz1990
      Potrzebuję zrobić dwukółkę. Z czego najlepiej wykorzystać oś aby to było mocne? Planuję wymiar 4x2 m, z przednią scianą pełną aby wiatr nie wiał jak będę przewoził zwierzęta
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj