darkoe

zetor 7245 problem z orbitrolem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
darkoe    10

witam

parę tygodni temu kupiłem zetora z turem wspomaganie na orbitrolu

wszystko było ok dopóki nie zaczęło się coś dziwnego dziać ze wspomaganiem.

a mianowicie na postoju i na uruchomionym silniku w lewo można kręcić jednym palcem a w prawo można się zaprzeć i za nic nie skręci.

inaczej jest podczas jazdy można swobodnie kręcić w obie strony.

gdy go zgaszę w lewo można kręcić kierownicą do oporu w ogóle nie ma oporu natomiast w prawo znów trzeba się mocno zaprzeć żeby skręcić i to bardzo mocno

pomóżcie proszę

co może być przyczyną? 

darkoe    10

też mi się tak wydaje

ale wolę się upewnić

może się ktoś się na tym lepiej zna i mi poradzi co zrobić 

Wiadomość z agroFakt.pl

iron    831

poszli spać albo nue wiedzą. miałem tak w bizonie wymieniłem .orbitrol i było po sprawie

iron    831

z regeneracją różnie bywa a ceny poszukaj w necie bo rozrzut duży

darkoe    10

Ceny między 200 a 400zł
Wczoraj gadałem ze szwagrem który pracuje w firmie budowlanej dróg. I mówi że jego szef do koparek i ciągników kupuje używane orbitrole po regeneracji za 180-200 zł

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kobra66
      Witam koledzy! Potrzebuję instrukcji napraw zetora 7211 jak również katalogu części. Głównie interesuje mnie kolumna kierownicza, jeśli mógłby mi ktoś pomóc w tym temacie to było by super. Pozdrawiam
    • Przez ADAS2810
      zetor7540
      Witam, mam pytanie gdzie sprawdzic stan oleju w układzie kierowniczym?bo czasami przy skrecaniu szybszym pojawia się opór w kierownicy.  jeśli ktos posiada ten model prosze o kontakt, nowy nabytek i chętnie dowiem sie czegos.pozdrawiam
    • Przez Strogonow
      Witam Panowie, Posiadam w swoim 7745 wspomaganie na orbitrolu z siłownikiem po prawej stronie osi (poprzeczny). Jako że sporo cofam z przyczepami itp. owy siłownik mi tego nie ułatwia, praca w polu też nie jest niczym przyjemnym i nie chodzi mi tu o trudności z obrotem kierownicą bo w porównaniu do serwa to niebo a ziemia. Chodzi mi głównie o różnicę obrotów w lewą i prawą stronę, jak i różnice w maksymalnym skręcie w obie strony. Jeżdżę już tak od dwóch lat i ni cholery nie mogę się do tego przyzwyczaić. Przechodząc do sedna, czy montował ktoś z was siłownik do wspomagania taki jak w zetorach z młodszych serii typu 7340/5340? Znalazłem takie rozwiązanie do ciągników typu C385/912 ale tylko dla tych bez przedniego napędu. Czy montaż dla ciągnika z przednim napędem nie przystosowanym do tego typu rozwiązania będzie mieć jakieś negatywne skutki?
    • Przez Moorgi
      Witam koledzy, ja z zapytaniem co to jest ten orbitrol? Krótko jak by ktoś mogł mi wytłumaczyc, bo planuje to załozyc do zetora bo podobno sie kreci paluszkiem? Ponad rok temu wymieniłem wspomaganie (siłownik i pompe)na nowa ale wraz w miejscu sie nie da krecic... a i tura mam na nim jeszce, Wkurza mnie to bo ani cofnac ani nic.. I dlatego pytam was o ten cały ORBITROL,jaki to wgl koszt? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam
    • Przez Marcian1234
      Witam 

Zregenerowałem serwomechanizm wspomagania kierownicy w Zetorze 5211 bo był mocny luz na kierownicy  również wymieniłem uszczelniacze na siłowniku. Po włożeniu do ciągnika okazuje się że nie działa. Co mogłem zrobić nie tak ? Czy sworzeń o nr 8 powinien być mocno dokręcony czy tak z wyczuciem ?  Co może być przyczyna ? Dodam ze na powrocie w przewodzie jest olej z powietrzem. 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.