JacoZwaMnie

pług do śniegu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
Tomasz78    786

Pług  najlepszy na przód ,jego plusy to zwrotność ,wieksza szybkość odgarniania i przyczepność z podłożem ,przerabiałem te tematy i na tył  sie nie sprawdza ,Aco myślisz ze zima w tym roku przyjdzie ?,ja wykonywałem takie pługi i od dwóch  lat cisza nikt nie kupuje ,a mam sztuke na sprzedaż .

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    798

Daruj sobie pług na tył. To nie robota. 

To jak odśnieżają drogi na wstecznym czy do przodu tyle że pług na tuzie z tyłu?

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

wlamaj1    34

Nie każdy ma drogi do odśnieżania a jak ma to niewiele. Jeśli ciągnik nie ma przedniego TUZ-a to pług na tył jest łatwiejszy (szybszy) do zrobienia i dużo tańszy. Jeśli ciągnik ma sporą masę (wtedy moc na pewno też), szybkie biegi wsteczne i najlepiej napęd 4x4 to na własny użytek pług na tył w zupełności wystarczy. Do sześćdziesiątki czy małych zetorów wolałbym jednak go mieć na przodzie, chociaż 5211 robiłem taką prowizorką na tył i też poodgarniałem. Patrząc bezwzględnie to pług na przód jest oczywiście lepszy. 

Przykład z ostatniej (może z przedostatniej) zimy: Dwa ciągniki ponad 100 konne nie mogły ruszyć w zaspie samochodu od mleka. Przejeżdżał trzeci (też 100 KM) z prowizorycznym pługiem na tył, rozepchnął zaspę i samochód przejechał o własnych siłach...

seweryn20    798

No nie widzę sensu zakładać pług do tyłu a odśnieżać do przodu. Ubijać śnieg pod kolami, mniejsza przyczepność, gorsza mobilność w zakamarkach. 

A tulejki... zapalisz silnik i też się zużywa. To ma zarobić na te tulejki. Poza tym pług do śniegu nie obciąża tak przedniej osi jak np. tur.

seweryn20    798

Nie rozumiem pytania pod jakim względem. 

Skośny na prawo do odśnieżania dróg, dobrze jeśli można dać prosto lub w lewo. Typowa strzałka ma małe zastosowanie jedynie wąskie drogi zasypane głębokim śniegiem.

Ty do tego zatora chciał byś pług na tył? kompletnie niewykorzystanie ciągnika.

seweryn20    798

Pług dzielony w połowie jeśli chcesz go ustawiać w strzałkę lub odwrotnie. Jeśli ci się to przyda. Ja mam ustawiany prosto, w prawo lib lewo i nie korzystam z tego. Zawsze w prawo. Tak że według potrzeby.

Tomasz78    786

Do zetora wystarczy coś takiego-

He nie wchodzi mi zdjęcie z galerii ,postaram sie wrzucić później.

Edytowano przez Tomasz78

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez debrzyna
      Ktoś wie co to za owijarka Chciałem coś o niej poczytać i nie znam nazwy 

owijarka.webp
    • Przez Arturo1610
      Witam.
      Mam wycinak bvl na 6 kos i moj problem polega na tym że te kosy są stępione i cięzko jest juz coś uciąć ( odrazu dodaje ze mechanizm jest dobry po przegladzie i wgl bo ten temat nie jest mi obcy ) lecz po prostu kosy sie stępiły a sumie to zdarły sie te małe ząbki i kosa za mało bierze.
      Moje pytanie jest takie czy zna ktoś jakis warsztat bądz osobe ktora mogła by te kosy profesjonalnie naostrzyć ?
      albo moze ktoś podpowie jak sobie z takim problemem poradził ? 
      poniżej dodam zdj jednej kosy ktora jest około 80% i zdj tych moich stepionych ( dodam iz wysokość obu jest taka sama tylko ze te 80% maja głebsze te ząbki) i właśnie w tych moich chciałbym te ząbki pogłębić. 
      Są firmy które ostrzą nożę od pras i przyczep samozbierajacych a od tego nie a przeciez material raczej ten sam.
      Poleci ktos kogos ?

• Przez Myszyniec
      Potrzebuję informacji o tej maszynie, przymierzam się do zakupu jakiejś prasoowijarki, jaką polecacie .
    • Przez krzy24
      Witam! Prosze o porade w wyborze betoniarki.
      W moim regionie Krasnika i Janowa Lubelskiego sprzedaja dwa typy betoniarek.
      Agro-Wikt niebieskie
      Belle Bwe pomaranczowe
      Ciekawi mnie,ktora jest lepsza przy wyborze kupna...
      Jesli ktos ma jakies wiadomosci to prosze o napisanie co do tych dwoch modeli.
      Pozdrawiam
    • Przez adam268
      Witam, mam pytanie do użytkowników zgrabiarka dwukaruzelowych. Jaki najmniejszy ciągnik daje radę?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.