Skocz do zawartości
JacoZwaMnie

pług do śniegu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
Tomasz78    667

Pług  najlepszy na przód ,jego plusy to zwrotność ,wieksza szybkość odgarniania i przyczepność z podłożem ,przerabiałem te tematy i na tył  sie nie sprawdza ,Aco myślisz ze zima w tym roku przyjdzie ?,ja wykonywałem takie pługi i od dwóch  lat cisza nikt nie kupuje ,a mam sztuke na sprzedaż .

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    797

Daruj sobie pług na tył. To nie robota. 

To jak odśnieżają drogi na wstecznym czy do przodu tyle że pług na tuzie z tyłu?

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

wlamaj1    34

Nie każdy ma drogi do odśnieżania a jak ma to niewiele. Jeśli ciągnik nie ma przedniego TUZ-a to pług na tył jest łatwiejszy (szybszy) do zrobienia i dużo tańszy. Jeśli ciągnik ma sporą masę (wtedy moc na pewno też), szybkie biegi wsteczne i najlepiej napęd 4x4 to na własny użytek pług na tył w zupełności wystarczy. Do sześćdziesiątki czy małych zetorów wolałbym jednak go mieć na przodzie, chociaż 5211 robiłem taką prowizorką na tył i też poodgarniałem. Patrząc bezwzględnie to pług na przód jest oczywiście lepszy. 

Przykład z ostatniej (może z przedostatniej) zimy: Dwa ciągniki ponad 100 konne nie mogły ruszyć w zaspie samochodu od mleka. Przejeżdżał trzeci (też 100 KM) z prowizorycznym pługiem na tył, rozepchnął zaspę i samochód przejechał o własnych siłach...

seweryn20    797

No nie widzę sensu zakładać pług do tyłu a odśnieżać do przodu. Ubijać śnieg pod kolami, mniejsza przyczepność, gorsza mobilność w zakamarkach. 

A tulejki... zapalisz silnik i też się zużywa. To ma zarobić na te tulejki. Poza tym pług do śniegu nie obciąża tak przedniej osi jak np. tur.

seweryn20    797

Nie rozumiem pytania pod jakim względem. 

Skośny na prawo do odśnieżania dróg, dobrze jeśli można dać prosto lub w lewo. Typowa strzałka ma małe zastosowanie jedynie wąskie drogi zasypane głębokim śniegiem.

Ty do tego zatora chciał byś pług na tył? kompletnie niewykorzystanie ciągnika.

seweryn20    797

Pług dzielony w połowie jeśli chcesz go ustawiać w strzałkę lub odwrotnie. Jeśli ci się to przyda. Ja mam ustawiany prosto, w prawo lib lewo i nie korzystam z tego. Zawsze w prawo. Tak że według potrzeby.

Tomasz78    667

Do zetora wystarczy coś takiego-

He nie wchodzi mi zdjęcie z galerii ,postaram sie wrzucić później.

Edytowano przez Tomasz78

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ArekKowalewski
      Czy ktoś posiada gniotownik firmy Rivakka i ma jakieś opinie na temat tych maszyn?
    • Przez Piotrek5060YouYube
      Witam, stoję przed wyborem przyczepy do przewozu bel. Może ktoś kto posiada jeden z tych dwóch modeli wymieni plusy i minusy. T026 mogę kupić za 50 tysięcy brutto z transportem, a T023 za 41 tyś brutto z transportem. Jestem trochę skierowany w stronę T026 bo jednak ma większe koła i grubszą blachę niż T023, która jak dla mnie ma strasznie małe koła jak na swoje gabaryty.
    • Przez solek01
      likwidował ktoś korzenie z porzeczki karczownikiem takiego typu?
      https://www.olx.pl/oferta/karczownik-do-porzeczek-aronii-agrestu-malin-karpownik-CID757-IDwUWVP.html#31270c5733
      https://www.olx.pl/oferta/karczownik-CID757-IDvPp3P.html#31270c5733
      https://www.olx.pl/oferta/producent-karczownik-do-porzeczki-malin-korzeni-karp-CID757-IDghbqt.html#31270c5733
    • Przez MichalSiemano
      Witam poszukuje koparko ladowarki ostrówek do kupna ma ktos z was na sprzedaz albo wie  u kogos 
      ewentulanie jcb albo cat ?

• Przez krzy24
      Witam Wszystkich!
      Mam pytanie: Czy zmijka da sie zaprawic ziarno zaprawa na mokro dolaczajac na poczatku rury waz z beczka i sila grawitacji z gory leci zaprawa na wodzie,a my zasypujemy zboze?
      Pytam,bo w ogloszeniach ktos takie cos wymyslil i chce sprzedac taka zmijke do zaprawiania,a mnie to interesuje. Inaczej bede musial kupic betoniarke.
      Prosze o odpowiedzi,jesli ktos sie spotkal z takim pomyslem...
      Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.