JacoZwaMnie

pług do śniegu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
Tomasz78    969

Pług  najlepszy na przód ,jego plusy to zwrotność ,wieksza szybkość odgarniania i przyczepność z podłożem ,przerabiałem te tematy i na tył  sie nie sprawdza ,Aco myślisz ze zima w tym roku przyjdzie ?,ja wykonywałem takie pługi i od dwóch  lat cisza nikt nie kupuje ,a mam sztuke na sprzedaż .

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    799

Daruj sobie pług na tył. To nie robota. 

To jak odśnieżają drogi na wstecznym czy do przodu tyle że pług na tuzie z tyłu?

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

wlamaj1    35

Nie każdy ma drogi do odśnieżania a jak ma to niewiele. Jeśli ciągnik nie ma przedniego TUZ-a to pług na tył jest łatwiejszy (szybszy) do zrobienia i dużo tańszy. Jeśli ciągnik ma sporą masę (wtedy moc na pewno też), szybkie biegi wsteczne i najlepiej napęd 4x4 to na własny użytek pług na tył w zupełności wystarczy. Do sześćdziesiątki czy małych zetorów wolałbym jednak go mieć na przodzie, chociaż 5211 robiłem taką prowizorką na tył i też poodgarniałem. Patrząc bezwzględnie to pług na przód jest oczywiście lepszy. 

Przykład z ostatniej (może z przedostatniej) zimy: Dwa ciągniki ponad 100 konne nie mogły ruszyć w zaspie samochodu od mleka. Przejeżdżał trzeci (też 100 KM) z prowizorycznym pługiem na tył, rozepchnął zaspę i samochód przejechał o własnych siłach...

seweryn20    799

No nie widzę sensu zakładać pług do tyłu a odśnieżać do przodu. Ubijać śnieg pod kolami, mniejsza przyczepność, gorsza mobilność w zakamarkach. 

A tulejki... zapalisz silnik i też się zużywa. To ma zarobić na te tulejki. Poza tym pług do śniegu nie obciąża tak przedniej osi jak np. tur.

seweryn20    799

Nie rozumiem pytania pod jakim względem. 

Skośny na prawo do odśnieżania dróg, dobrze jeśli można dać prosto lub w lewo. Typowa strzałka ma małe zastosowanie jedynie wąskie drogi zasypane głębokim śniegiem.

Ty do tego zatora chciał byś pług na tył? kompletnie niewykorzystanie ciągnika.

seweryn20    799

Pług dzielony w połowie jeśli chcesz go ustawiać w strzałkę lub odwrotnie. Jeśli ci się to przyda. Ja mam ustawiany prosto, w prawo lib lewo i nie korzystam z tego. Zawsze w prawo. Tak że według potrzeby.

Tomasz78    969

Do zetora wystarczy coś takiego-

He nie wchodzi mi zdjęcie z galerii ,postaram sie wrzucić później.

Edytowano przez Tomasz78

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez szymon29
      Czy ktoś na AF używa nawadniania?? Jak Tak to jakiego sprzętu do tego używacie??
    • Przez celtis
      Witam, zastanawiam się nad zakupem podajnika łańcuchowego do zboża. Są nowe w dobrych pieniądzach w porównaniu do kubełka. Jeśli ktoś posiada to proszę o jakieś opinie bo nie wiem na co się zdecydować. Pozdrawiam
    • Przez Damians88
      Koledzy,
      Wielka prośba o polecenie dobrego pod kątem cena - jakość TUZA do ciągnika TYM T503, 50km.
      Rozważam wstępnie Hydromasz.
      Prośba o podanie producentów lub namiary.
    • Przez adamos012
      Witam. Mam do Was drodzy rolnicy pytanie ponieważ mam zamiar zakupić bronę talerzową 1.6 do ciągnika C_ 360 ,pytanie mianowicie jest takie czy lepiej zakupić taką bronę z 2 rzędami wycietych talerzy czy może lepiej taką jak jest w standardzie czyli przód wycięty a tył okrągły. Proszę doradzcie 😀
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.