Skocz do zawartości
przemek28_28

Przeróbka stodoły

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek28_28    91

Witam, mam pytanie do Was koledzy i koleżanki mianowicie próbuje przerobić stodole na boks dla opasów na wolnostanowiskowy na głebokiej ściółce wymiary tego boksu 6x9 drzwi będę wykuwał żeby obornik usuwać turem, stół paszowy będzie obok na przejazdówce i mam pytanie bo mam dylemat co zrobić a mianowicie: chce opuścić kojec tam gdzie byczki bedą chodzić o 40 cm względem stołu i na krawędzi stołu zrobić murek 20 cm żeby paszy nie wciągały do środka. Wiec od wysokości murku byłoby to 60 cm i moje pytanie czy nie bedzie to za dużo bo chciałbym trzymać tam byczki od okolo100-150 kg do pełnego opasu a tez nie chciałbym zrobić tego za płytko żeby nie usuwać obornika zbyt często. Prosze o wasze opinie i sugestie.

Mikruss    121

ja jestem na identycznym etapie i zrobie 40 cm stół i 10 cm murek  i to wystarczy, a jak obornik urosnie wyzej to sie schylą ;)

Tomas1987    32

wydaje się dość głęboko.Weź pod uwagę fakt, że małe sztuki mogą mieć problem z sięgnięciem do paszy.Myślę, że 10 murku starczy.0,5 metra parkietu to już sporo.Też mam zamiar zrobić budynek na byczki ale takie do roku.Jak masz zamiar zabezpieczyć konstrukcję dachu?No i jak mądrze zrobić drzwi wjazdowe.Chodzi mi o to jak zabezpieczyć nadproże?Waszym zdaniem korytarz paszowy 2,4m wystarczy żeby wjechać ciągnikiem z turem?

Wiadomość z agroFakt.pl

przemek28_28    91

Drzwi wykuwam w ścianie i zalewam nowe słupki zbrojone wewnątrz 4 drutami żebrowanymi i do tego bedą dospawane i wmurowane haki od drzwi. Na tych slupkach bedzie tez trzymać sie nadproze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Paulina1985
      Witam. Używacie dla cieląt powyzej miesiąca paszy gotowej z sieczką lub suszem z lucerny określanej jako "pasza TMR dla cieląt" ??Charakteryzuje się ona wiekszą zawartoscią włókna, przez co ułatwia przygotowanie do pobrania objetościówek w przyszłości.
      Na rynku jest kilka firm oferujących, np.VitTra, Biofeed czy DeHeus. 
      Jeśli ich używacie, moglibyście ocenić wyniki ich stosowania? Może jakies zdjęcia samej paszy? Koszty? 
      Ja używam jednej z nich, ale co dostawa to inaczej wygląda. Liczę na pomoc, z góry dzięki za odzew.
    • Przez livebird
      Witam mam około 2 ton dyni i zastanawiam sie w jakich dawkach podawać ją dziennie krowom mlecznym i bykom?
    • Przez baranek
      Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów pracował za granicą jako pomocnik w gospodarstwie np. przy bydle, trzodzie w polu itp. Jeśli tak to piszcie przy czym pracowaliście, jak wam się to podobało i opłacało. Za odp. z góry wielkie dzięki
    • Przez przezuwaczka
      Od miesiąca bawię się SOLem i nawet mi się to podoba. Prosiłabym o opinie i pomysły, jak go w największym stopniu wykorzystać. 
      Program jest darmowy dla stad pod oceną. Reszta musi płacić ponad 200 zl rocznie.
      Jak dla mnie fajne narzędzie. Największa korzyść, dla której warto zalogować się raz do roku, to gotowy rejestr bydła do agencji. Jedno kliknięcie i ściąga się w pdf-ie. Ponieważ cała zabawa jest w uzupełnianiu zdarzeń, planowaniu prac itp, więc wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu. Co ciekawego odkryłam, napiszę jeszcze. Proszę każdego o to samo.

• Przez ROLNIKwMarynarce
      witam. mam pytanie jezeli jestem rolbikiem a chce kupic cieleta 300 km od domu to potrzebuje do tego samochod przystosowany w 100 % czy moge kupic dostawczaka i zalozyc wode w nim i to wystarczy ? potrzebuje jakies zezwolenia ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.