Skocz do zawartości

Oprogramowanie do edycji zdjęć


yacenty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Root Admin
No fakt faktem ale nie lepsza jest naturalna natura. Chociaż musiałbym się więcej pobawić bo to narazie co ja robiłem to naprawde minimalna kosmetyka. :huh:

uwazasz ze zdjecie z kompakta jest naturalne?

oj zdziwiłbyś się jak w sofcie aaratu fotki są podciagane.

Jak kupilem nowy aparat to bylem w ciezkim szoku ze sa duzo gorsze od zdjec ze starego ale on po prostu malo ingerowal, jak podciagnalem kilka ustawien w sofcie aparatu zdjecia byly totalnie inne.

Teraz zaczynam zabawe z formatem RAW - tutaj zdjecie zajmuje 10mb na dysku i jest totalnie nie skompresowane i filtrowane przez aparat - zdjecia wygladaja smiesznie ale dopiero kilka klikow w sofcie i robi sie rewelacja

jak sie juz naucze to pewnie wam pokaze:)

 

pozdrawiam

YacentY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może przesadziłem. Podciągane są i to pewnie w takim stopni że szok. Jak się przesiadłem z C3000ZOOM na A550 jest inaczej. Canon robi cieplejsze zdjęcia ale znów Olympus lepiej sprawdzał się w ciemnościach. :huh:

 

Jest różnica między kompaktem (Canon A550) a lustrzanką cyfrową (Sp550UZ) w zdjęciach. Na pewno jest tu duża zasługa obiektywów. Matryce są te same ale głębia zdjęć jest zupełnie inna. Ale i tak chyba one nie mają startu do normalnych aparatów kliszowych. Przynajmniej moje umiejętności są jeszcze zbyt małe żeby robić zdjęcia cyfrówką na poziomie starych kliszowych. Po prostu inne kolory i w ogóle jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

matryce wcale nie sa te same!!!!

to ze masz napisane 6MP o niczym nie swiadczy:P

matryca w lustrze ma około 23.5 x 15.7 mm (moj pentax k10d) a poprzedni moj aparat miał 1/2.5cala co daje mniej wiecej 4 razy wieksza matryce, dzieki czemu jeden pixel ma wielkosc 2.1 w compacie a w lustrze 7.8, dzieki czmu mozemy dokladniej złapac na niego swiatło, uzyskac wieksza czyłosć i wogole

 

szkło to inna bajka, dobre szkło do lustra kosztuje kilka tys zl,

"szkło" czyli obiektywy w kompaktach czesto bywaja wrecz plastikowe :huh:

 

mysle ze jak zrobie tak z 2 tys zdjec to sie naucze, po drodze jeszcze musze kupic lampe błyskową i do tego w miare porzadny obiektyw ale to daleka przyszlosc bo trzeba bedzie wydac okolo 3tys zl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

miałem już chyba ze 3 powazne podejscia do tego softu, nigdy mnie nie przekonal

ostatnio to juz wogole odpadl z prostego powodu brak wsparcia dla plików typu raw, wiec chyba bede musial zaczac odkladac i zakupic photoshopa, chocby i wersje ze 3 numerki do tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak PS jest za drogi to GIMP służy za darmo <_<

Święte słowa <_< Ja od jakiegoś czasu bawię się GIMP,em i nie narzekam (wcześniej korzystałam z PSa). Do tego IrfanView - bardzo prosty w obsłudze program, przydatny do szybkiej zmiany rozmiaru zdjęcia, ale ma też wiele innych przydatnych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu jest to nowość

jest w nim funkcja nakładania warstw

oraz ma rozbudowana game efektów z najwszej półki

jest to naprawde fajny program tylko dość trudny w obsłudze.

 

nie potrafie udzielić bardziej szczegółowych informacji

ponieważ miałem stycznosć z nim przez pare dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin
po prostu jest to nowość

jest w nim funkcja nakładania warstw

oraz ma rozbudowana game efektów z najwszej półki

jest to naprawde fajny program tylko dość trudny w obsłudze.

 

nie potrafie udzielić bardziej szczegółowych informacji

ponieważ miałem stycznosć z nim przez pare dni.

nie rozumiem tylko po co uzywac takiego kolosa do zmiany rozdzielczosci czy kolorów fotki.

oczywiscie tatuś kupił ci ten program pod choinke?

 

oczywiscie program jest rewelacyjny ale sluzy do zdecydowanie profesjonalnego uzytku a nie do zabawy <_<

 

pozdrawiam

YacentY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oprócz dobrego programu do obróbki zdjęć ważne jest aby monitor na którym pracujemy był co najmniej średniej klasy i co najważniejsze musi być skalibrowany i oprofilowany. Wszelkie wprowadzanie zmian w zdjęciach pracując na nieskalibrowanym monitorze prowadzi tylko do ich pogorszenia.

Jeśli zdjęci mają być wywołane w labie to najlepiej nic z nimi nie robić, z surowych więcej się da wyciągnąć niż z grzebanych.

Do prezentacji na własnym monitorze można wprowadzić pewne korekty po wcześniejszym skopiowaniu surowych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Blazej_fotograf_lodzkie
      Hej!
      To mój pierwszy temat na forum więc zacznę od krótkiego wprowadzenia.
      Jestem Błażej, jestem fotografem ślubnym i rodzinnym (reportaże, naturalne sesje domowe, studio, plenery, eventy).
      Pochodzę ze wsi pod Łowiczem i mamy tam kawałek ziemi. Jako że nikt z rodzeństwa nie garnie się do pracy w polu (około 5ha czyli takie nic), a i rodzice powoli zaczynają odczuwać wiek zastanawiałem się ostatnio nad adaptacją gospodarstwa na cele fotograficzne.
      O co chodzi?
      Pewnie kojarzycie takie zjawisko jak "rzepiary"  ( dla niewtajemniczonych - tępe dzidy które robią sobie zdjęcia w rzepaku). I o ile zdjęcia w rzepaku wychodzą super, to słowo ma negatywny wydźwięk ze względu na brak poszanowania dla roślin. Wiem że dla wielu rolników to duży problem.
      To samo się ma z innymi roślinami które kwitną/wyglądają najlepiej w odpowiednich porach. Jabłonie i wiśnie, lawenda, słoneczniki, bez, zboża, trawa ozdobna. 
      I tak jak człowiek powinien działać w zgodzie z naturą, tak ja chciałbym stworzyć coś takiego jak pola fotograficzne, czyli miejsce na różnorodne, naturalne plenery, gdzie uprawy nie będą niszczone, bo będą przeznaczone na sesje.
      O ile istnieją pola lawendy dostępne do fotografowania, czy jakieś inne mono uprawy - tutaj chciałbym postawić na różnorodność. 
      Jestem na etapie gdzie przegadałem pomysł, i na następny rok planuje pole słoneczników  około 15x20m (raczej ciętych ze względu na dużą ilość sesji dziecięcych i rodzinnych), dodatkowo pewnie będę korzystał też ze zboża które zasieje mój tata. Jest to rozwiązanie które nie wygeneruje dużych kosztów i nie pochłonie wiele czasu.
      O co proszę
      Podejrzewam, że część z Was ma wśród znajomych fotografów którzym chętnie udostępnia swoje pola, ja chciałbym zapytać Was o sens takiego pomysłu.
      Proszę o waszą opinię na temat pomysłu, o problemy jakie mogą mi stanąć na drodze, o podpowiedzi i ewentualne luki w planie.
       
      Jeśli ktoś z łódzkiego chciałby mnie zaprosić na swoje pole, opowiedzieć trochę o uprawie słonecznika, lub macie jakaś ciekawą uprawę - chętnie przyjmę zaproszenie i zrobię wam zdjęcia. Na wiosnę będę szukał sadu jabłoniowego z w miarę starym drzewostanem (chodzi o to aby drzewa były dość rozłożyste)
       
      Z góry dzięki!
      (załączam zdjęcie z sesji w przenicy)
       
       
       

    • Przez oki39
      Skoro forum o fotach to i trzeba jakis poradnik zrobic.
      Piszcie swoje uwagi jak robic foty i wasze wlasne sprawdzone pomysly.
       
      Wiedz ja zaczne.
      1. Odpowiednia jasnosc foty
      2. Odpowiednia barwa kolorow czyli kolory jaskrawe, matowe itd.
      3. Fotografowany przedmiot. Jasli robimy fote powiedzmy na tapete to nie moze byc uciety jeden bok maszyny. Najlepiej jest jesli dana zecz znajduje sie cetralnie w srodku foty. Jesli maszyna ma byc uciete to dobrze bedzie jesli untiemy ja z obu stron mniej wiecej tyle samo.
      4. Tlo czyli wszystko przed i za fotografowanym przedmiotem. Osobiscie nie lubie gdy na focie znajduja sie krzaki, miedze, rowy itd. oszpeca fote. Zabudowania tak samo, nie na tle kazdego garazu da rade zrobic fote.
      5. Odpowiednie ustawienie maszyny. Np dzrzwi albo obydwie strony otwarte albo obydwie zamkniete.
      6.Ważne jest też światło. Słońce nie może wpadać bezpośrednio w kadr ani nie powinno się odbijać aby nie zmieniały ISO w aparatach cyfrowych. @quercus
       
      Narazie to tyle. Czekam na instrukcje innych. Piszcie w pkt. to bede edytowal pierwszy post i zrobi sie instrukcje z udzialem wszystkich. :huh:
    • Przez MICH4Ł
      Witam. Szukam gopsodarstwa w którym bym mógł ponagrywać filmy pod muzykę. Woj. Dolnośląskie 
    • Przez robertbara
      Witam!
      Mam do przedyskutowania z Wami bardzo interesujący temat. Otóż jak jest dokładnie z prawami autorskimi do własnych zdjęć.
       
      Piszę ten temat z kilku powodów:
      1. Gazeta "Chłopska droga" w numerze 7 na stronie 5 zamieściła moje zdjęcie ciągnika JD z logo AF bez mojej zgody (oczywiście nawet mnie nie zapytali). :angry: :angry: :angry:
      2. Gazeta "Murator" przysłała mi do podpisania umowę o prawa autorskie do moich zdjęć (wcześniej do mnie dzwonili) za kwotę 50zł/zdjęcie. Czy potem już nic nie będę mógł z nimi robić, jak to właściwie jest?
      3. Podobnie działa konkurs RPT, gdzie po nadesłaniu fotki przechodzą na prawa autorskie redakcji.
       
      Pozdrawiam!

    • Przez Nismo
      Witam,na pewno każdy to interesuje się rolnictwem nie raz oglądał na YouTube filmy o rolnictwie kręcone przez ludzi z pasją.Jakich  youtuberów lubicie oglądać?kogo subskrybujecie?na kogo filmy czekacie z niecierpliwością?
      Może zacznę od swojej osoby, bardzo lubię oglądać filmy: Pikus2182 i Vendt936 
       
      Temat ciekawy więc może warto wdrążyć go bardziej

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v