Skocz do zawartości
szymek

kupno siewnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymek    10

Witam. Otóż jesteśmy na kupnie siewnika do QQ budżet to około 8tys zł rocznie będzie siał około 5ha. jaki wybrać? na co zwracać uwagę przy kupnie? trafiają się pneumatyczne ale za tą cene kupi coś sensownego? wszystkie sugestie mile widziane

Marecki2922    58

Siew usługowy to różnie ale około 140 zł za 1 ha , za 8 tys. to co najmniej 11 lat ktoś  ci posieje  bez żadnych kosztów z twojej strony nowoczesnym siewnikiem 

A za 8 tys to naprawdę szału nie kupisz , jak już chcesz kombinować to kup za te pieniądze dobry siewnik zbożowy i nim siej i qq i zboże 

Sprzedam siewnik do kukurydzy kuhn maxima 4 , zasiał około 500 ha stan idealny

szymek    10

u nas w okolicy ciężko z usługą, od 3 lat pożyczamy siewnik od znajomego ale jak to jest wtedy kiedy my chcemy to i on.I w tym roku opóźniliśmy siew z tego względu i wyszła kicha z QQ do tego jeszcze susza.Siewnikiem do zboża sialiśmy ale nie raz jest tak że 3 w miejscu rosną

Wiadomość z agroFakt.pl

Marecki2922    58

Becker ma dobrą opinię , ale tylko nowy używane bekery to duże ryzyko , ja nie brał bym pod uwagę beckera 

Sprzedam siewnik do kukurydzy kuhn maxima 4 , zasiał około 500 ha stan idealny

ZUCH1234    76

juz kilka razy przesiewałem całe pola po tym wynalazku , u jednego siał dobrze a u drugiego kicha straszna nie wiem od czego to zależało chyba od wielkości nasion

szymek    10

jesteśmy  po oględzinach z wyglądu nieźle utrzymany nie zgniłe podsiewacze nawozów ale brak  koła napędzającego sekcje , byliśmy oglądać aremata lecz ten stał jakieś 1.5 roku i wszystko zastane;/ jednak z tego co czytam opinie o tych siewnikach odpuścimy temat z kupnem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarczes99
      Witam. Planuję zakup siewnik ręcznego. Nie wiem który będzie lepszy. Potrzebuje opini o tych siewnikach (chodzi głównie o punktowy wysiew marchewki i innych warzyw). wiem że na forum było już kilka takich tematów ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi
      1. http://m.rolmarket.pl/product-pol-6000-Polski-reczny-siewnik-taczkowy-do-warzyw-lopatka-Gratis.html
      2. http://m.rolmarket.pl/product-pol-7707-Jednorzedowy-reczny-siewnik-punktowy-do-wysiewu-warzyw-SR1-Gratis-Lopatka.html
    • Przez warzywnik
      Witam . 

Czy ktoś widział coś takiego jak siewnik punktowy do warzyw , ze swoim silnikiem ? 

Ostatnie znalazłem na olx .
      Piszą że są włoskiej marki WIZARD . 

Co o tym sądzicie ? 
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez kondziu123
      Witam, planuję zakup siewnika do kukurydzy i mam dylemat jaki wybrać. Zastanawiam się nad pneumatyczny monosem albo gasparo jednak wiadomo jak to bywa z używanymi maszynami. Dlatego rozważam również możliwość zakupu zwykłego siewnika mechanicznego z podsiewaczem (prawdopodobnie meprozet),i powiem szczerze mam dylemat bo nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o siewniki do qq dodam że używany siewnik byłby raczej 6 rządowy. Jakie są wasze opinie w tym temacie? Z góry dzięki za wszelkie sugestie
    • Przez matiz955
      Cześć.
      Chciałbym zapytać się o poradę, jaki siewnik byście polecali do kukurydzy, który chcę zakupić na wiosnę przyszłego roku na Młodego Rolnika.
      Siewnik pneumatyczny, punktowy, 4-rzędowy, najlepiej redlice talerzowe, do 45 tyś zł.
      Siewnik będzie współpracował z Kubotą M7040- 74hp.
      Co polecacie w tych cenach, może ktoś jakiś posiada.
      Ostatnio patrzę, są jakieś nowe marki, jak  MINOS czy OZDOKEN, lub też MATERMACC.
      Liczę na pomoc, pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.