Skocz do zawartości
News

Polecane posty

Witam, posiadam siewnik punktowy Amazone ED302 ze sterownikiem Amascan+  dwa dni temu podczas siania kukurydzy komputer zaczął alarmować że jedna sekcja przestała siać, spuściłem całe ziarno i wyczyściłem dokładnie całą sekcję sprężarką niestety nic to nie dało. Dzisiaj przyszedł do mnie nowy czujnik, po wymianie problem nadal nie ustaje, siewnik sieje tak jak powinien a komputer nadal alarmuje o awarii w jednej sekcji. Miał ktoś kiedyś podobny problem? czy to możliwe że nowy czujnik jest zepsuty czy przyczyna może być gdzie indziej? dodam jeszcze, że cała instalacja była sprawdzana i nie ma żadnych przetarć ani nic. Bardzo proszę o pomoc! 

pawel_rawa    13
a próbowałeś podminić czujnik z innej sekcji?
a skąd czujnik odbiera sygnał? jest jakiś pierscień magnetyczny lub cos w tym stylu? może to stoi w miejscu?

wpadłem na to niestety dopiero po napisaniu tego tematu :| Podmieniliśmy czujnik z innej sekcji i komputer pokazuje że nadal ta sama nie sieje, czyli jednak nie wina czujnika, no ale trudno bedzie na zapas. Chyba nie ma tam magnesu, to jest czujnik optyczny, nie wiem jak to fachowo opisać, takie jakby dwie diody między którymi przenika ziarno 

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel_rawa    13
może na przeciwko jest odblask który odbija wiązkę swiatła do czujnika przyjrzyj się dokładnie jak to działa na innych sekcjach i zobacz czy na czujniku jest dioda sygnalizująca kiedy działa a kiedy nie

iron    708
może przewód uszkodził się ten co od czujnika idzie do sterownika

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość SebastianAdamski
      Przez Gość SebastianAdamski
      Deutz
    • Przez kamil800
      Witam
      Pisze z pytaniem do posiadaczy siewnikow amazone d8 na redlicach talerzowych. Na ile cm od ziemi ustawic te plozy przy talerzach ktore odpowiadaja za glebokosc siewu? I na ile ustawiacie docisk redlic na ziemiach lekkich i ciezkich? Z gory dziekuje za odpowiedz
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez koper88
      Panowie i panie! Mam problem z ładowarką. Po odpaleniu wszystko działa jak należy, silnik normalnie łapie temperaturę a po włączeniu jakiegokolwiek odbiornika prądu tj. świateł bądź dmuchawy wskaźnik temperatury idzie na Max i piszczy tak jakby się gotowało. Po wyłączeniu wszystko wraca do normy. Wymieniony został czujnik temperatury ale to nic nie dało. Serwis twierdzi że do wymiany jest jakiś komp albo tablica wskaźników za około 3000zl ale jakoś sceptycznie podchodzę do ich diagnozy. Ktoś ma jakiś pomysł?
    • Przez MarcinSp10
      Witam potrzebuje rady od fachowca co ma swojego wladka pare dobrych lat. Sam ostatnio kupilem juz  2 wladka i szukam osoby ktora pomoze mi z elektryka. Niedziala mi w srodku ani oswietlenie ani nadmuch klikalem ten bialy guzik ( chyba bezpiecznik) a obok caly wlacznik i zadnej reakcji. Niewiem za co sie tam zabrac jakby ktos powiedzial co sie z czym je to bylbym bardzo wdzieczny. Zalezy mi aby w nim wszystko działało jak od nowosci

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.