News
Łukaszfarmer

Amazone ED302-Błędne wskazania czujnika

Polecane posty

Witam, posiadam siewnik punktowy Amazone ED302 ze sterownikiem Amascan+  dwa dni temu podczas siania kukurydzy komputer zaczął alarmować że jedna sekcja przestała siać, spuściłem całe ziarno i wyczyściłem dokładnie całą sekcję sprężarką niestety nic to nie dało. Dzisiaj przyszedł do mnie nowy czujnik, po wymianie problem nadal nie ustaje, siewnik sieje tak jak powinien a komputer nadal alarmuje o awarii w jednej sekcji. Miał ktoś kiedyś podobny problem? czy to możliwe że nowy czujnik jest zepsuty czy przyczyna może być gdzie indziej? dodam jeszcze, że cała instalacja była sprawdzana i nie ma żadnych przetarć ani nic. Bardzo proszę o pomoc! 

pawel_rawa    19
a próbowałeś podminić czujnik z innej sekcji?
a skąd czujnik odbiera sygnał? jest jakiś pierscień magnetyczny lub cos w tym stylu? może to stoi w miejscu?

wpadłem na to niestety dopiero po napisaniu tego tematu :| Podmieniliśmy czujnik z innej sekcji i komputer pokazuje że nadal ta sama nie sieje, czyli jednak nie wina czujnika, no ale trudno bedzie na zapas. Chyba nie ma tam magnesu, to jest czujnik optyczny, nie wiem jak to fachowo opisać, takie jakby dwie diody między którymi przenika ziarno 

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel_rawa    19
może na przeciwko jest odblask który odbija wiązkę swiatła do czujnika przyjrzyj się dokładnie jak to działa na innych sekcjach i zobacz czy na czujniku jest dioda sygnalizująca kiedy działa a kiedy nie

iron    732
może przewód uszkodził się ten co od czujnika idzie do sterownika

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Johndeere6800
      Witam. Mam problem z czujnikiem stopu w Case 833, mianowicie nie wiem gdzie on się znajduje posiada ktoś podobny model i mógłby podpowiedzieć? Z góry dziękuję.
    • Gość andrew_goszczyk
      Przez Gość andrew_goszczyk
      Witam. Mam proste pytanie ile waży hassia dk 250,smażone d7 i d8 też250 bo nie wiem cz mój zet da rade z zestawem i jak wygląda przezbrojenie rolek do rzepaku. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez silver90
      Witam. Mam pytanie jak sprawdzić czy czujnik SBA jest sprawny , czy da się go zregenerować i kto sie tego podejmie.Czy są zamienniki tego czujnika?
      Z góry dziękuje za odpowiedz.
    • Przez silver90
      Witam posiadam ciągnik same silver 90 i nie wiem jak działa czujnik sba. Jakby ktoś mi to wytłumaczył byłbym bardzo wcięczny.
    • Przez aress
      Witam.
      zakupiłem nie dawno John deere 7600 z skrzynią Powershift 1994r
      Pytanie jest następujące
      Przy dłuższym przytrzymaniu sprzęgła zaświeca mi się na żółto kontrolka (zębatka) i rozłącza skrzynie muszę ponownie uruchomić silnik by można było jechać. 
      wie ktoś o co z tym chodzi ?
      Pozdrawiam     

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.