Skocz do zawartości
SZACH

Okrywanie truskawek

Polecane posty

SZACH    0

Stosujecie nawozy przed zimą w truskawkach. Kiedy rozpoczynać okrywanie na zime. Jaką grubość agrowłóknina stosujecie? Ile razy odsłanacie ja wiosna ?

cinek1808    27

jak zwykle nikt nie chce odpowiedzieć 

wprawdzie ja okrywam truskawki folią perferowana podobno wcześniej wychodzą ale technika uprawy podobna 

ja przykrywam na zimę jak nadaja mrozy to na 3 dni przed czsem może być odwilż w połowie zimy więć tzreba brać poprawkę na termin

w tamtym roku część kryłem w grudniu częsć w styczniu i w lutym pierwsze wyszły te z grudnia 

przed przykryciem trzeba dać drugą dawkę nawozów  pierwsza po ścięciu druga w pażdzierniku i wapno granulowane do tego po 3 tygodniach przed przykryciem nalezy opryskać od chwastów na wschodzące

na wiosnę odkrya się tuż przed kwitnieniem aby nie opóźnić zbiorów ale też żeby nie porazić kwiata szarą pleśnia

po kryciu nawozy oraz wszytskie możliwe opryski a przekrywa się jeśli są możliwe przemrozki w nocy aby kwiat nie zmarzł  

SZACH    0

Dzięki. Czyli folie stosujesz na zime, a na ogrodników w maju zakładasz agrowłóknina ? Ile płacić za folie i agro. U mnie oferta p19 6,35×100=266zl p23 6,35×100=342zl folia 12×100= 690 zł Ogólnie folia bardziej żywota jeśli chodzi o zime. Ja zostawiłem ostatnio kawałek foli w czasie kwitnienia, myśląc , że może przyśpieszenie, ale efekt szok.Z krzaków zrobiły się miniaturki.Jak i z owocu.Nauczka na przyszłość....
Saletra wapnia chyba tez odpada na kwitnienie, w tym roku dałem wapno granulowane na zime.Chyba w maju powinno zadziałać..

Wiadomość z agroFakt.pl

cinek1808    27

ja kupuje na kg folię zalezy jaki gatunek  

na wiosnę przymrozki stosuje agrowłokninę 19 oraz folię zawsze uratuje te dolne partie kwiatów 

niekażda odmiana toleruje saletre wapniowa dlatego ja daje wapno granulowane jutro skoncze rozsiewać 

SZACH    0

Ja spałem 10 dni temu wapno kornicki i małą dawkę polofoski6 Deszcze powinny przez zimę wymyślić chlor. Na wiosnę sypne hydrocomplexem Myśle, że 220/250 będzie okej. Ja miałem problem po skoszeniu liści, niestety było tak sucho ze nie spytałem nawozu. Co śmiejesz w lipcu po skoszeniu ? Saletra wapnia z yara, czy może hydro?
220/250 kg/ha

cinek1808    27

ha ha nie mogę zdradzać szczegółów na temat nawozów  każda odmiana potrzebuje różnych nawozów jak coś to na priv

co tak mało dajesz hydro ja to 400 kg daje na wiosnę a po zbiorach yara corn 250 kg 

cinek1808    27

400 kg na ha na całe znam gości co i 500 kg daja oczywiscie do tego dolistne odzywki ale to głownie stymulotory wzrostu i czasem w kropelke mozna dać jak widac że mało 

tomn95    14

No jak podlewasz to musisz cos w kropelke puszczac bo woda wyplucze nawoz po jakims czasie podlewania.

cinek1808    27

tylko że w tym roku raczej to nie groziło na jednym polu nawóz dopiero się rozłożył jak zaczełem podlewać i na poczatku miałem ładne truskakwi poźniej drobne i na końcu najładneijsze 

SZACH    0

Zimy niewidać. Panowie zastanawiam się nad opryskaniem nowej plantacji jednomiesiecznej herbicyd em . CO BYŚCIE POLECILI JA NA WIOSNĘ STOSUJE STOP LUB AZOTOP. TYLKO EFEKTY ŚREDNIE CHCIAŁBYM WZMOCNIĆ OCHRONĘ ZACZYNAJĄC OD JESIENI. CZY MOŻNA NA NOWOPOSADZONOPLANTACJE PRYSKA DOGLEBOWY?

jaro86    6

Można pryskać doglebowym. Oprócz wymienionych przez ciebie jest jeszcze devrinol. Opryski te stosuje się mniej więcej 2 tygodnie po posadzeniu. Stosowanie tego oczywiście na własną odpowiedzialność.

SZACH    0

Jakie wapno stosujecie jesienią. Ja sypnołem w tym roku kredą. WAPNO gr. Kornicki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez uiop86
      Witam
      Proszę o pomoc chcę kupić ciągnik 100KM ma być to główny ciągnik w gospodarstwie współpracujący z ładowaczem. Ciągnik ma kosztować około 160 tys brutto. W tej cenie zaproponowano mi Valtre A92 oraz Same (Lamborghini) Explorer 100, który z nich wybrać a może coś innego w tej cenie myślę też o Farmtracu 7100 ale nie mogę dośtać żadnych informacji może ktoś z Was wie coś więcej o nim szczególnie chodzi mi o jego cene.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Info dla malkontentów, że Ursus jest składakiem. Zetor też będzie składakiem. Bo jak można Polski składak kupić, przecież to niedopuszczalne, przecież to wielki szajs ...

"Od kilku dni wiadomo, że od 2015 roku, nowe ciągniki Zetor będą napędzane silnikami marki Deutz AG. Ta informacja wywołała spore dyskusje w branży techniki rolniczej. Rolnicy wymieniają się opiniami i dość burzliwie komentują nowe plany czeskiego producenta.
      Zetor tłumaczy swoją decyzję koniecznością spełnienia normy spalin Stage 4B. Jak podkreśla czeski producent, w ten sposób chce zagwarantować swoim klientom wysoką jakość oferowanych ciągników. Niemieckie silniki mają trafić do dwóch nowych modeli ciągników o mocy 60 - 80 KM. W nich zastosowane będą silniki 4-cylindrowe Deutz TCD 2.9 L4. Zetor planuje również premierę dwóch nowych modeli o mocy po wyżej 150 KM, które będą napędzane 6-cylindrowymi silnikami Deutz TCD 6.1 L6. Oznacza to, że silniki Deutz będą montowane przede wszystkim w ciągnikach nowych serii, które Zetor planuje wprowadzić do oferty w latach 2015 i 2016. Opinie rolników na temat planów Zetora są jak zwykle podzielone. Wśród wielu komentarzy na pierwszy plan wyłaniają się dwa nurty: miłośników starych, sprawdzonych konstrukcji oraz zwolenników nowych rozwiązań technologicznych. Urok kultowych modeli z lat 80-tych i 90-tych nie maleje i według wielu to najlepsze ciągniki w historii Zetora. Jednak świat idzie do przodu i czeski producent nie ma odwrotu w rozwoju swoich produktów. Nowe ciągniki muszą sprostać konkurencji i wymagającym normom spalin. Sympatycy nowoczesnych maszyn rolniczych wybór silników Deutz oceniają pozytywnie. Podkreślają, że jeśli Zetor chce wprowadzać na rynek nowoczesne ciągniki, szczególnie te o mocy po wyżej 150 KM, to kooperacja z tak doświadczoną i renomowaną firmą jak Deutz AG to mądra decyzja. Nie ma sensu dalszego rozwoju już i tak mocno „wyciśniętego” 4-cylindrowego silnika własnej produkcji a budowa nowej jednostki napędowej nie ma finansowego uzasadnienia. Podsumowując, sukces nowych modeli uzależniony jest od faktu, czy ciągniki Zetor z silnikami Deutz zachowają swój charakter i nie staną się po prostu kolejnym wcieleniem innych zachodnich ciągników np. Deutz-Fahr. Najwięcej obaw wzbudzają oczywiście ceny nowych Zetorów. Czy wyposażenie ich w jednostki napędowe Deutz nie spowodują znaczących podwyżek, co odbije się na atrakcyjności czeskich ciągników i dla wielu potencjalnych klientów staną się one nieosiągalne. Wierzymy, że tak doświadczona marka jak Zetor bardzo dokładnie przeanalizowała wszystkie aspekty swojej decyzji co przełoży się na dynamiczny rozwój firmy."     Źródło: http://www.agrofoto.pl/index.php/aktualnoci/2448-czy-silniki-deutz-rozpdz-zetora     Pozdrawiam
    • Przez Michalq66
      New Holland T7.220. 300 netto bez tuza wersja podstawowa i bez podłokietnika I skrzynia bodajrze Power Command. cena jest podajrze po upustach które były pod koniec roku.
    • Przez blawatek98
      Arena Agro 2015
      Pierwsza w północno-wschodniej Polsce wystawa halowa   
      14-15 luty, czynne od 9 do 17, wstęp bezpłatny   
      Ktoś się wybiera ? 
    • Przez ZO-9
      Kupię agregat 5 lub 6m z wałkami KLEIN FORTSCHRITT