Bartek44

JakA marka?

Polecane posty

Bartek44    0

Witam. Planuje zakup ciągnika głównego ok. 140 koni. Cena ma wynosić do 300 netto. Jakie marki polecacie?
Osobiście jestem za df 6140 ale nie wiem czy się wyrobie z kasa.

Wiadomość z agroFakt.pl

Valtra123    32

Ja osobiście mam 3 propozycje :

1.John Deere 6430 Premium 2011r. 120 KM (140 Km Power Boost) 225000 zł + Vat = 275000 zł

2.Fendt 714 Vario 2000r. 140 KM 116000 zł + Vat = 143000 zł

3.Claas Ares 577 ATZ 2008 r. 121 KM 112000 + Vat = 137760

Jeżeli podoba się post proszę o lika .

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Valtra123    32

Jeśli chodzi o nową maszynę to tylko zetory bo inne no niestety , nie ma dużego wyboru .

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

massei8    33

nie jest wcale taki drogi tańszy od jd myślę że w 300 tyś byś się zmieścił na Olx jest nowy 7616 za 340 tyś

Bartek44    0

Farmtrac to raczej nie ta moc.
Zetor może i dobry, ale myślałem nad czyms "ekskluzywniejszym".
W 300k netto myślę że większy wybór jest.

Valtra123    32

No niestety niema za dużego wyboru .

Bartek44    0

Jak dla mnie nh to dobre rozwiązanie. Diler blisko, a skoro dają rade.. :)
Posiada ktoś t7.175? Jakieś opinie? ;p

Pawel39    1

a taka marka jak Carrara?? Ktoś używał?? Do czego można to porównać? Osobiście nigdy tego nie widziałem na żywo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez CZESIEK88
      Jako że ceny ciągników się zmieniają a tematy na forach starzeją pozwoliłem sobie założyć nowy  
      Powoli zaczynam się rozglądać za ciągnikiem... mocy 100 -120 KM i poszukuje rzetelnych opinii ( tak wiem każdy chwali to co ma  ) 
      Ciągnik ma pracować na obecnych 21-22 ha w przeciągu 2- 4 lat najprawdopodobniej przybędzie mi kolejne 8 ha
      Maszyny z jakimi ma pracować? pługi w przyszłości uprawowo siewny, ścierniskowiec bądź talerzówka - do innych lżejszych prac posiadam jeszcze 328  i internationala 83 koni który teraz robi jako główny ciągnik w gospodarstwie.
      Z moich obserwacji i internetowych poszukiwań to co biorę pod uwagę :
      Ursus 1224 bądź odpowiednik zetor 
      John Deere (ogórek) - o numeracji któa odpowiada tym mocom 
      myślę tez nad Renault
      cóż na Internationala którego posiadam złego słowa nie powiem więc nie mówię nie
      a może ktoś ma doświadczenia z inna marką
      warunek - przedni napęd! Mam trochę gliny i dzierżaw z górkami i gliną gdzie mój international nie daje rady bez przodu. 
      Od razu uprzedzam - chce rzetelnych informacji o słabych punktach w ciągnikach od ludzi którzy je użytkują nie chce wpisów młodszej młodzieży (bez obrazy) którzy słyszeli, czytali że w tym części drogie a w tamtego nie bierz bo nie wesprzesz polskiej gospodarki    Interesują mnie tylko ciągniki mocy w przedziale który podałem i tylko z przednim napędem. Zdaję sobie sprawe że  w takiej maszynie może zepsuć się wszystko ale interesują mnie słabe punkty na co zwrócić uwagę przy ewentualnych oględzinach ( wiadomo podstawy jak w każdym to znam) 
      z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam bo może dla niektórych moje wypociny są chaotyczne. Pozdrawiam  
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez arty
      Coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika. posiadam ok 5ha i starego majorka zetor 3011 - rolnictwo to raczej hobby niż dochód, jakieś warzywa na własny użytek, koszenie i dotacje unijne.... Ziemie raczej ciężkie, IV, V klasa teren górzysty.
      Prowadzę jednoosobowa działalność gospodarcza o dość szerokim spektrum -miedzy innymi mam usługi dla rolnictwa i pielęgnacja terenów zielonych  - czasem cos się komuś wykosi, ale na główny dochód z tego kierunku po prostu nie mam czasu, za mało sprzętu i brak pracowników.
      Szukając trochę kosztu i z racji ze aktualny ciągnik  to nawet do koszenia tych powierzchni trochę go już szkoda bo to raczej zabytek zastanawiam się czy nie kupić cos nowego, prowadząc działalność zakup wyszedł by trochę taniej niż dla osoby indywidualnej mógłbym odliczyć trochę kosztów.
      Znalazłem ciągnik ZOOMLION RK 504 50KM 4x4 chyba najtańszy w tej mocy - czytałem opinie ze chiński ze nie wiadomo co, ale mimo wszystko cena kusi - mam pytanie do znawców co ma ten ciągnik, a czego nie ma w porównaniu do konkurencji co mogłoby się przydać ?  Przy ewentualnym zakupie czy warto go doposażyć np. w jakiś tur, łyżkę, albo osprzęt?
      Szukam tez sposobu jak ten ciągnik mógłby zarabiać na siebie - pewnie najlepiej byłoby zatrudnić pracownika i brać np. zlecenia na usługi... tylko skąd te zlecenia - może jakieś pomysły - region to podkarpacie, rozdrobnione gospodarstwa... z gmina czy miastem umowę na wykaszanie itp.  to raczej ciężko byłoby wystartować...
    • Przez rolnik-k
      witam
      potrzebuje ciagnik 100-115km najlepij jak to by była 4T dla oszczednosci paliwa.Zastanawiam sie nad Fentem 310LSA.Co sadzicie o tym ciagniku??.Moze wie ktos cos dokładniej o tej maszynie.Z jakim pługiem idzie.itp.
    • Przez Arni
      Chodzi mi o jakiegoś Ursusa Zetora Farmtracka Farmera no i może jeszcz Lampo albo Roller
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj