Skocz do zawartości
Karol82SA

Deutz Fahr M2385

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fahr

Karol82SA    4

Witam ponownie decyduję się na zakup kombajnu Deutz tego właśnie modelu co o nich mówią właściciele  tych maszyn.Wady zalety bardzo proszę o podejście do tego tematu poważnie.

Pozdrawiam

romek6340    203

Jakoś żaden z użytkowników się nie wypowiada...  U nas go mamy ale dopiero pierwszy sezon był więc na konkrety trochę za wcześnie, tym bardziej po przesiadce z Bizona. Jednak jak na chwilę obecną jak najbardziej mogę go, jak i tą serię kombajnów polecić ze względu na przyzwoity komfort obsługi, pracy jak i oszczędny i nie sprawiający problemów w upały silnik.

Początkowo miał być Dronningborg, głównie ze względu na hydrostat, co mi się bardzo podobało jak trochę takim pojeździłem ale padło na DF-a i myślę że nie ma co żałować zakupu.

Coś więcej o chyba pod tym zdjęciem wspominałem:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/588529-bizon-z056-deutz-fahr-m2385/?st=10#commentsStart

Edytowano przez romek6340

Karol82SA    4

Miałem właśnie pisać do ciebie i się zapytać.Na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie tych kombajnów.

Wiadomość z agroFakt.pl

romek6340    203

Właściwie to jakiś typowych punktów na które zwrócić uwagę to nie kojarzę bardzo. Ogólnie stan techniczny i zużycie całego kombajnu jak w każdym innym. Silnik ma palić bez problemów "z pierwszego", nie dymić i żadnych wycieków. Jak uruchomisz wszystko to żadnych pisków zgrzytów itp. Przejedź się kawałek, spr hydraulikę czy płynnie wszystko działa, nie zacina się. Stan pasów, zębatek, cepów, luzy na klawiszach to jak wszędzie. Na kosę i bagnety możesz zwrócić uwagę też (system Schumacher), nożyki tam chodzą prawie na ścisk z bagnetach i trochę kasy idzie na wymianę jak już zużyte bo od razu wymienia się bagnety więc do zbicia ceny argument. Podobnie jest z pasami, łańcuchami z tym, że jak u mnie to praktycznie większość pasów jest jeszcze oryginalna i na zębatkach zero zużycia, a licznikowo te 2300 czy 2400 mth prawie ma. Więc jak widać że do wymiany to już swoje zrobił.

Edytowano przez romek6340

Kamil1998    85

My mamy większego brata,ale konstrukcja jest dość podobna. Zwróć uwagę na elektrykę. Czy sprzęgło sieczkarni załącza się poprawnie, czy wszystkie światła świecą pełną mocą, czy czujniki awaryjności pracują poprawnie. Osobiście, przerabiałem światła i nawiewy na przekaźniki :)

Jak będziesz sprawdzał łożyska,to mimo,że będzie cicho i wszystkie będą okej, sprawdź łożyska,które są słabo widoczne (przynajmniej u mnie są słabo widoczne): tylny wał klawiszy, łożyska są schowane za bakiem paliwa po prawej,a po lewej za blachą. Łożysko przedniego wału klawiszy po prawej jest schowane za takim dużym kołem pasowym,który napędza ten wał. Pod blachą,która jest po lewej stronie gardzieli znajdziesz napinacz i koło pasowe.

Edytowano przez Kamil1998

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adamdx18
      Witam 
      Zgłaszam się z pomocą ponieważ poszukuję części do deutz fahra dx 4.50 
      i jeżeli to możliwe żeby było to w obrębie województwa śląskiego 
      za wszelkie namiary oraz pomoc w znalezieniu części bardzo dziękuję  
    • Przez pawelk018
      Witam wszystkich
      W kombajnie Deutz Fahr M900 wyskakuje mi 3 i 4 bieg. Co może być tego przyczyną? Wodzik? W jaki sposób rozwiązać ten problem?
      Dzięki i pozdrawiam
    • Przez robert983
      zakładam temat dla tego że nie ma dla naszych maszyn takiego tematu może komuś się przyda a i mi też ponieważ potrzebował bym katalog części do deutz fahr m900 najlepiej po polsku może być xero lub inna forma.oczywiście odpłatnie
    • Przez ktomek154
      Witam, czy ktoś jest w posiadaniu instrukcji i/lub katalogu do toplinera 4075 H ?
    • Przez lew908
      Witam jestem początkującym użytkownikiem kombajnu zbożowego Fahr M1000 i wielu rzeczy nie wiem mimo że posiadam książkę od tego kombajnu (niestety w języku Francuskim) I dlatego chciałbym się dowiedzieć jaka powinna być dokładnie ustawiona szczelina omłotowa dla tego modelu.