Skocz do zawartości
Artaban

Krzyżówka Simental z Limousine?

Polecane posty

Artaban    2

Cześć! Mam kilka sztuk jałówek rasy Simental nie są one czystorasowe tylko około 75-90% i chcę je zacielić rasą Limousine (kilka już zacieliłem). Możecie mi powiedzieć czy taka krzyżówka nada się na opas? Chciałbym tak robić już co roku. wszystkie rady mile widziane :))

Wiadomość z agroFakt.pl

Artaban    2

Z tymi porodami po Limousin'ach to nie zawsze łatwo. W tamtym roku dość duża jałówka była zacielona tą rasą i przy porodzie nieźle się napociliśmy żeby cielaczka wyciągnąć.

A jakie jeszcze krzyżówki polecacie na mięso??

miglanc88    110

Kiedyś zacielałem jałówki lm simem . Cielaki miały całkiem niezle przyrosty. Niektóre nawet lepsze niż czyste lm.

Majjor    0

Wszystko zależy od sztuki i rodzaju paszy jaką podajesz...a co do mieszania ras to słyszę o różnych kombinacjach,najważniejsze żeby były łatwe porody a reszta to karma i geny. 

kryj lm i zostawiaj ładniejsze jałuwki na mamki a po 2 pokoleniu sprzedaj sm i nadal kryj swoje jałuwki bykiem 100%lm 

ja polecam na tucz mieszankę limuze i charolajs bardzo dobre i szybkie przyrosty

kryj lm i zostawiaj ładniejsze jałuwki na mamki a po 2 pokoleniu sprzedaj sm i nadal kryj swoje jałuwki bykiem 100%lm

ja polecam na tucz mieszankę limuze i charolajs bardzo dobre i szybkie przyrosty

Ty i te późne mądrości z jałówkami naprawdę lepiej do nauki się bierz a nie za rady. Na pewno czekal za twoją opinią ......

leszekb    34

Inbred - mała pula genowa , zwiększenie ryzyka że będziesz miał karzełki albo inne cudaki . W rasie HF dość mała pula genowa powoduje różne choroby jak brachyspina czy jakoś tam podobnie się to pisze .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie zapytać ile dałym rade utrzymać sztuk byków były by to mieszańce na 15 ha ornego z czego 9 ha to III klasa, 4,5 ha to IV i V kl 1.60 to VI kl do tego dochodzi 4 ha łąk koszonych 2 razy do roku ale u mnie z łąkami to nie problem bo dużo ludzi oddaje wiec z dzierżawą łąk nie będzie problemu wiec ok 9-10 ha będzie. Jeżeli chodzi o budynki nie mam żadnych problemów ponieważ w budynkach tak jak obliczaliśmy z tatą luzem zmieści sie ok 100 szt oczywiście tyle nie utrzymam ale byczki nie będą miały ciasno w oborach do tego dojdzie wybieg na dwór Oczywiśćie to by był dodatkowy zarobek ponieważ będę chodził do pracy pozdrawiam i prosze o odpowiedz
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/

Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 

Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.

Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  

• Przez latka890098
      Czy ktoś zapładniał krowy buhajem limousine SARKLEY GODDARD   (http://www.genusbreeding.co.uk/wp-content/uploads/2012/08/Goddard2.pdf     ,  http://www.genusbreeding.co.uk/wp-content/uploads/2012/10/Sarkley-GODDARD-Unproven1.pdf     ) Jak przebiegał poród ? Ładne cielaki? Ogólnie czy warto zapładniać tym buhajem krowy >?