Skocz do zawartości
Dzik90

Jaki sprzęt do John deere 6320(103km)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sprzęt
Dzik90    3

lJaki sprzęt do tego ciągnika 103 km ( 4+ Turbo)  ,skrzynia 4 biegi z 4 półbiegami bez sprzęgła. Klasa ziemii od III do IV . Teren pagórkowaty . zakamienienie pól średnie .   :  

1.pług (ilość skib i cale) ,

2.agregat uprawowy na wiosnę (ile metrów)  chyba 4 rzedy cynków i 2 wałki strunowe ,

3.gruber 2,6 czy 3 metrowy (6 czy 7 łap)

Edytowano przez Dzik90

dachu127    78

ale żeś mu doradzil. . . z gruberem 3 m to się zesra jak będzie na sprezynach i nie złapie odpowiedniej głębokości I prędkości. ten je to jest 6 garów? sąsiad ma chyba 6520 115 km 6 cyl, Gruber 3 M agromasz i mu przód podrywa, ale ogólne z utrzymaniem prędkości i gorkami dobrze sobie radzi. a plug 4 skiby z rozstawem 44 cm starczy

Wiadomość z agroFakt.pl

mfek3050    61

Nie to żebym się z Tobą sprzeczał czy Cię poprawiał, ale według tych danych technicznych http://tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/110-john-deere-/768-john-deere-6120-6420-s-premium.html jd 6320 ma 108 kM i waży 4,54 t (chyba że masz tura), ale ty jesteś jego użytkownikiem więc  w papierach jest pewnie inaczej napisane.

Edytowano przez mfek3050

Mario81    4

Posiadam ten sam model, z turem,z tuzem waży 5600kg. Co do maszyn to pług obrotowy 4x40 lemken  na spreżynach, agregat 3m uprawowo siewny na bronie wirnikowej,gruber lemken smaragd na sprężynie 5łap.Agregat przedsiewny 5m na niskiej spręzynie plus dwa wałki doprawiajace. Pług mozesz wziasc szerszy ale vario. Raczej bym sie nie rzucał na grubera 6łap bo nie osiągniesz prętkosci.

Dzik90    3
mfek3050jd o ktorym mowa to 6320 SE ,a nie premium. W tabeli http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/110-john-deere-/767-john-deere-6020-6620-se.html jest podane ok. 4300kg  myślałem ,że podana waga jest bez obciążników . Przednie obciązenie 50kg x 14 =700 kg + około 70 kg zaczep do obciążników co razem z traktorem daje wagę ok. 5 ton. Jesli pomylilem sie to przepraszam za mój błąd.

hubertuss    492

Tak czy tak gruber 7 łap jest za duży. Max to 6 łap do tej mocy aby zapewnić optymalna głębokość i prędkość.  Nie wiem jakie te górki ale pług max 4x45. Vario i zabezpieczenie resorowe swoje ważą. Jeśli będzie to obrotówka vario i z resorem będzie problem ze stabilnością.

mfek3050    61

mfek3050jd o ktorym mowa to 6320 SE ,a nie premium. W tabeli http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/110-john-deere-/767-john-deere-6020-6620-se.html jest podane ok. 4300kg  myślałem ,że podana waga jest bez obciążników . Przednie obciązenie 50kg x 14 =700 kg + około 70 kg zaczep do obciążników co razem z traktorem daje wagę ok. 5 ton. Jesli pomylilem sie to przepraszam za mój błąd.

Aha teraz już rozumiem dzięki za link.

Dzik90    3
Mario81 - jezeli na 5 łap jest takiej samej szerokosci jak moj 2,1m to nawet nie zakrywa traktora . Pożyczyłem 3m na sprężynie i szedł dość dobrze od 6-7km/h pod góry do 11-12 po równym . Ale moze 2,6m by była większa prędkosc dzieki czemu praca byłaby lepiej wykonana?

MasseyXXXX    10

Pług 4 obrotowy lub 5 zwykly.

Agragat uprawowo-siewny max 3m

Agregat uprawowy (lub tez brony) 5-6m (dla bron mozesz nawet 8m)

Dzik90    3

Czwarty korpus juz jest.Teraz trzeba sprawdzić i ustawić. Jestem ciekaw czy na 16cali da rade. Jak nie to się przestawi na 14 albo 12 cali.

Dzik90    3

Unia KOS i POM Brodnica zabiera 2,1 metra i ma 5 łap co nie zabiera szerokosci ciągnika

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Maniek11001
      Koledzy w Johnie przestal dzialac predkosciomierz elektryczny i wskazowkowy. Obroty i motogodziny dzialaja. Co moze byc przyczyna ?
      Temat przeniesiony do odpowiedniego działu
    • Przez marcin80wlkp
      Witam. 
      Mam zamiar kupić JD 6420 premium
      Trochę nim dziś pracowałem i mam pytanie dotyczące działania przedniego napędu.
      Po włączeniu przedniego napędu i pracy z turem zauważyłem, że jak nabieram pełną łyżkę piasku to tylne koła się kręcą, ale przednie stoją w miejscu i słychać jakby lekkie jęczenie pompy. Czy to przez obciążenie tura? Czy gdybym jechał do przodu i np ciągnął pług to przedni napęd działałby prawidłowo? Gdy załączam przedni napęd w starym MF-ie to działa non stop i mógłbym zadusić ciągnik a i tak wszystkie koła będą się kręcić. Jak jest w JD? Trochę mnie to niepokoi. Proszę o sugestie
    • Przez grzesik65
      Witam od niedawna jestem posiadaczem ciągnika John deere 6220 skrzynia 4 polbiegi przełączanie dźwignią plus 4 zakresy a.b.c.d rewers obok kierownicy hydrauliczny mechaniczny na ewno nie elektro hydrauliczny. Ciągnik z 2006 roku. Otóż mam taki problem ruszając do przodu że sprzęgła czy też z samego rewers bez użycia sprzęgła ciągnik rusza pięknie wręcz książkowo bez żadnych szarpniec sprzęgło bierze i puszcza w połowie długości tak jak powinno być natomiast gdy chcemy jechać do tyłu i tu zaczyna się problem ciągnik jak by nie miał sprzęgła padał do samej podłogi i puszczając nawet delikatnie on już jedzie wręcz zrywa i na rewersie jest tak samo jak rewersem się wrzuci do tyłu to też zrywa wręcz od razu jedzie bardzo mnie to denerwuje wiem że tak nie powinno być raczej kalibracja tu nie pomoże bo tu nie ma żadnej elektryki czyżby to coś w skrzyni ?
    • Przez dexterek
      witam! mam problem z grzejacym sie olejem hydraulicznym, tak przynajmniej informuje komputer. orzemy naszym 6920S wyposażonym w skrzynie AutoPowr z 5-korpusowym obracanym rabe-werkiem, po 2-3 godzinach pracy wyswietla sie komunikat, iz olej jest za goracy i nalezy sie bezwzglednie zatrzymac, sprawdzic poziom oleju oraz filtr. filtry wymienilismy, olej rowniez. problem pozostal. jednak mnie zastanawie jedna rzecz: z tylu nad tuzem znajduje rozdzielacz, oto link: http://patrz.pl/zdjecia/id/1079804 . nie moge go zlokalizowac w instrukcji obslugi, wiec nie jestem pewien jego dzialania. wie ktos moze co to za rozdzielacz? jakie sa jego funkcje? na jakich ustawieniach nalezy pracowac z tylnym TUZem? jesli te ustawienia sa bledne moze to powodowac rozne obciazenia pompy hydraulicznej i grzanie sie oleju. oczywiscie moglbym zmienic te ustawienia ale koles z serwisu, ktorego wezwalem w innej sprawie jakis czas temu powiedzial ze "jest chyba dobrze i zeby lepiej nie grzebac".
    • Przez marcin80wlkp
      Witam.
      Mam pytanie odnośnie kodu 301143 31BIF. Po przekręceniu kluczyka wyświetla mi się taki kod. Wiem, ze oznacza pre-heating Time remaining, czyli pozostały czas wstępnego podgrzewania. Co to jednak oznacza gdy ten kod się wyświetla? Że ciągnik nie podgrzewa? To motor z common rail i faktycznie czasami musi kilka razy okręcić zanim zapali. Czy zamiast tego powinny wyświetlać się jakieś sekundy? Proszę o pomoc