Skocz do zawartości
konradqw

John Deere 2064 problem z klimatyzacją

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
konradqw    0

Witam. Tak jak w temacie mam problem z klimatyzacją w tym kombajnie. Otóż po urochumieniu silnika i włączeniu wentylatora działa normalnie lecz po pewnym czasie zaczyna słabnąć ( 2h ) i przestaje chłodzić . Co to może być proszę o jakieś porady

zetores    16

Wyczysc chlodnice, klima slabo ma odbierane ciepło

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Wiadomość z agroFakt.pl

zetores    16

Zacięty zawór rozpręzny. Lub sprężarka sę wyłącza. Wejdz na kombajn na wyłączonej klimie pasek będzie chodził lecz to czarne będzie w miejscu http://www.portfolier.pl/sites/portfolier.pl/files/sites-photos/sprezarka-klimatyzacji-deutz-agrotron-230-260-mk2-mk3.jpg
Bo załączeniu razem z czarnym ma się obracać. Jak przestaje chlodzic to sprawdzamy we dwie osoby. Jedna w kabinie. Z zachowaniem szczegonej ostroznosci. Pasek i inne elementy mogą wciągnąć..

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

sadek9    28

malo czynnika najpredzej albo uszkodzony presostat co do sprezarki watpie... podlaczasz sprzet do serwisowania klimy i obserwujesz cisnienia na porcie hp i lp i od tego nalezy zaczac sprezarka czesto moze sie wylaczac ale nie jest jednoznaczne z niepoprawna praca...

konradqw    0

Czynnik było dobijany rok temu więc powinnien jeszcze tam być .

Dzisiaj wziąłem sprężarkę , odkurzacz i wydmuchałem wszystkie nawiewy dodam, że były strasznie zawalone i połowa nie dmuchała . Jak myślicie czy to coś da ?

zetores    16

Sprawdz to kolo pasowe, czy sie cale obraca gdy przestaje juz wgl chlodzic mimo ze wlaczona.

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

konradqw    0

Dzięki za taką szybką wiadomość :D

Mógłbyś powiedzieć dokładnie do czego to służy i czy ten przełącznik osuszacza mógł przyczynić się do opisanego problemu ?

AgroSikora    50

W większości kombajnów  tak jak i w samochodach jest recyrkulacja wewnętrzna w kabinie - można regulować - bardziej lub mniej intensywna - ma ona również  filtr recyrkulacji wewnętrznej.

JD 2264 i pochodne nie mają cyrkulacji manualnej. Włączając osuszacz na ikonkę kaktusa najprawdopodobniej załączasz w 100 % powietrze z zewnątrz.

konradqw    0

Widzę, że znasz się na tych rzeczach. Więc może ty wiesz co zrobić żeby ta klimatyzacja działała, bo w takich warunkach jakie panują w kabinie nie idzie pracować. Dotychczasowe porady inny użytkowników się nie sprawdziły.

AgroSikora    50

JD seria 20 - generalnie ma taką klimę ,że można się Choroby nabawić.

Filtr kabiny? w  jakim masz stanie?

- pisałeś ,że kanały nawiewowe miałeś zapchane!! :)

Zacząć trzeba od sprawdzenia szczelności kanałów i od sprawdzenia drożności przedmuchu parownika - może ktoś wcześniej jezdził bez filtra kabiny - nawiązuję do tego co pisałeś - czyli ,że miałeś zapchane nawiewy - innej opcji nie widzę.

qawsedr    1

Witam. Tak jak w temacie mam problem z klimatyzacją w tym kombajnie. Otóż po urochumieniu silnika i włączeniu wentylatora działa normalnie lecz po pewnym czasie zaczyna słabnąć ( 2h ) i przestaje chłodzić . Co to może być proszę o jakieś porady

Miałem kiedyś tak samo. Sprawdź wszystkie złącza od sprężarki do kabiny. W którymś jest słabe połączenie przez korozję.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Przemoo10
      Witam
      Zamierzam kupić john deere 2264. Panowie i Panie prośba do was, na co zwrócić największą uwagę przy zakupię pod względem mechanicznym jak i elektronicznym. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam
    • Przez abuk14
      Wiem, że były tematy o poszczegolnych kombajnach, ale myślę, że warto założyc taki temat aby wszystko było zebrane w jednym miejscu. Wpisujcie tutaj swoje problemy opinie o poszczególnych modelach itp.

Sam zastanawiam się nad kombajnem z takiej serii, najbardziej podoba mi się 975. Jak sie sprawuje ??
    • Przez Seba505
      Kombajn ciągle się przegrzewa . Jeden wąż od pompy jest ciągle zimny ,góra chłodnicy jest ciepła a dół zimny.O co chodzi.
    • Przez mlody1989
      Witam

Panowie mam problem z John deere 1177 z 1992 mianowicie
      -nie pokazuje żadnych obrotów na multi zegarze przy włączonej młocarni, nie świeci się dioda przy joystku
      -nie można ustawić wiatru z kabiny ,ale jak się poda prąd z akumulatora bezpośrednio do silnika od przesuwu to chodzi normalnie
      -to samo z sieczkarnią jak się poda prąd na elektromagnes przy kole prosto z aku to normalnie rozłącza i załącza
      -brak wyświetleń na panelu w słupku nawet o stanie napełnienia zbiornika ziarna nie mówiąc o zapchaniu wytrząsaczy czy podajnikach

proszę o pomoc i z góry dziękuje

dodam że po sezonie była wymieniona stacyjka o tej samej ilości pinów , nie wiem czy to ma jakiś wpływ
    • Przez przemo932
      Witam, proszę o opinię tych kombajnów. Jestem na zakupie kombajnu i na pewno będzie to kombajn z rodziny JD - mam szybki, bliski i bardzo tani serwis. Chciałbym żeby się wypowiedzieli właściciele a nie dzieci, które widziały kombajn zza płotu. proszę o wszystkie zalety oraz wady.