olimp72

merkator vs protektor

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jonkszi    66

Wydajnosćia a tak naprawde to chyba tylko długoscią wytrząszaczy im dłuższe tym wiecej kombajn jest przerobić na godzinę. Z tych Najwydajniejszy jest Senator Pożniej dano mu nazwę Mercator 70 lub 75. Mercator jest następny i to jest średniej wydajności kombajn następca to mercator 60. A protektor To najmniejszy z rodziny i ma oznaczenie mercator 50.

olimp72    0

Aha to tego nie wiedziałem właśnie, chcę sprzedać swojego bo mam małego corsara aleprzybyło trochę pola i chciałbym właśnie zmienić na coś większego, mój mechanik mówi że lepiej do 20 tyś kupić bizona ale jakoś przyzwyczaiłem się do  claasa i fajnie mi się nim pracuje tylko ma mały przerób na godzine i średnio radzi sobie z gryką i gorczycą które sieje znaczy gorczyce mam zamiar właśnie, bo sieję rosliny pod pszczoły :)

Wiadomość z agroFakt.pl

jonkszi    66

Twój mechanik jest cwany bo mówi bizona kup i bedzie psuł się co troche a on będzie kasę łoił za niby naprawę. Jabym starał sie rozejrzeć sie za dominatorem 80 85.

olimp72    0

Tak facelia lepsza ale u mnie w sumie piach i nie chce za bardzo rosnąć ;p po za tym nawet nwm czy kombajnem takim zwykłym to pójdzie :), Dominator też dobry ale nwmczy do 20 000 coś by się znalazło sensownego

wojtoon    8

Daj spokój. U mnie są praktycznie tylko 6 klasy i znam człowieka który to wsiał. Fakt, urosło zachwaszczone, ale nic z tym nie robił oprócz wsiania. Kosiłem mu to merkatorem i dawał radę. Plonu kosmicznego z tego nie ma, ale do siewu wystarczy, a i sporo zostanie. Tyle że kilo chyba 20zł stoi. Za to chyba 25kg na hektar się sieje.

W każdym razie koleś ubył uradowany. Mówi że nigdy nie miał tyle miodu. Mówi że z ula to 30kg na sezon, a ile w tym prawdy to Ci nie powiem bo się nie znam

Edytowano przez wojtoon

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez TomaszStach
      Cześć. Mam pytanie. Może mi ktoś powiedzieć, w którą stronę założone są belki w podajniku?
    • Przez damianbizon
      Witam. Sąsiad ma problem ponieważ nie może dobrze ustawić swojego claasa do omłotu jęczmienia ozimego. Chodzi głównie o ustawienia sit. Klepisko jest skręcone na max. Pomimo to nie może wymłócić ości z jęczmienia. Z góry dziękuje za wskazówki Obroty klepiska są ustawione na 1200 obr/min.
    • Przez szymonidas9
      Tak jak w temacie, mam problem z max. podniesieniem klepiska.. Dochodzi gdzies do 3/5 wysokosci na tych dziurkach i juz wyzej nie idzie pociagnac. Wie ktos co moze byc przyczyna? Podobno cos tam sie czysci w "przekladni" ale tak gdzies tylko slyszalem.. Przerabial ktos podobny problem? Bo nie wiem jak to ugryzc
    • Przez rybson2000
      Od 3 lat mając ten kombajn zauważyłem nasilające się zgrzytanie podczas zmiany biegów. Nie zależnie czy zmiana zachodzi z 1 na 2 czy 1 na R reakcja jest taka sama. Zostało pociągnięte sprzęgło ale efektów brak. Tarczy sprzęgłowej to nie jest raczej wina bo nic się nie ślizga. Miał ktoś taka sytuacje?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.