Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
maczab    0

Witam pisze do was z pytaniem : ktory (deutz fahr seria 5d lub g - 75km lub zetor major 80 )z tych ciagnikow bylby bardziej uniwersalny do 10 ha gosposdarstwa ( uprawa wylacznie zboza)jako glowna sila pociagowa. Czy oboje poradza sobie z plugami 3 obracalnymi ?jakie awarie maja ciagniki i jake sa koszty eksploatacji. Ciagnik pracowal by z turem. Z gory dzieki pozdrawiam

arion320    59

choc nie jestem przeciwnikiem zetorow to zdecydowanie polecam df z tych dwoch ;) mimo ze koszty eksploatacji beda nieco wieksze, to na korzysc df przemawia lepsza skrzynia, zdecydowanie wyzszy komfort uzytkowania, lepsza hydraulika... z plugiem 3 skibowym ciagnik 70-80km moze miec troche ciezko w pagorkowatym terenie na zwiezlej ziemi, bardziej bym tu rozwazal ok 100KM lekki zapas mocy zawsze sie przyda ;) no i oczywiscie rewers eh ktory jest idealny do tura tez przemawia na korzysc df ;)

lukaschels    56

W zaleznosci jaką masz kwotę na ciągnik,  Seria D ecoline nawet by wytarczyła, choć warto by mieć również rewers elekrohydrauliczny czy ehr, jesli masz warzywa to superreduktor jest koniecznością, jeśli to główny koń pociągowy przedni tuz z wom to tez dobra opcja  (może teraz nie masz jak wykorzytać ale troche czaus upłynie i nie obędziesz się ).

Napisz też jaki ciągnik ma zastąpić.

Cenowo Zetor nie będzie dużo tańszy z takim samym wyposażeniem

na filmie widac świetnie sobie radzi z pługiem

Wiadomość z agroFakt.pl

maczab    0

W zaleznosci jaką masz kwotę na ciągnik, Seria D ecoline nawet by wytarczyła, choć warto by mieć również rewers elekrohydrauliczny czy ehr, jesli masz warzywa to superreduktor jest koniecznością, jeśli to główny koń pociągowy przedni tuz z wom to tez dobra opcja (może teraz nie masz jak wykorzytać ale troche czaus upłynie i nie obędziesz się ).

Napisz też jaki ciągnik ma zastąpić.

Cenowo Zetor nie będzie dużo tańszy z takim samym wyposażeniem

na filmie widac świetnie sobie radzi z pługiem

aktualnie mam deutza dx 90 bez przedniego napedu ale jest możliwość wzięcia dofinansowania na nowy sprzet. Z tego co sie dowiedzialem to deutza z takim wyposażeniem jak bym chcial ( tur z łyżką + widły do palet, rewers eh , dodatkowe oświetlenie i jeszcze kilka kosmetycznych rzeczy jak radio itp. ) cenowo zdecydowanie blizej jest do zetora proximy 90 w podstawowej wersji. Majorek 80 z turem obciaznikami dodatkowymi wyjaciami hydraulicznymi ale mech rewersorem powinienem sie zmiescic w 115 tys netto natomiast deutz to okolo 120-130 tys zalezy od tych "rzeczy kosmetycznych"

pawloxhxx    44

jeżeli miałbym wybierać między deutzem agroplusem a zetorem proxima ( mam obydwa) zdecydowanie wybrał bym zetora o niebo silniejszy cięższy i wygodniejszy do jazdy a spalanie jest na podobnym poziomie a uciąg o wiele lepszy:)

lukaschels    56

Tak tylko że Proxima 90 jest wieksza, trzeba by ją porównać  z serią G (czyli starymi agrofarmami). A Agroplus to u zetora Major

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cyborg15
      Wszyscy maja to my tez Jakie macie DF-y??? Ja mam Agrotrona 150

W związku w tym, że mało osób czyta temat od początku i nie stosuje się do moich "zaleceń" to pozwalam sobie dopisać w pierwszym poście:

Proponuję, że jak już piszecie jakie macie DF-y to żebyście pisali jakieś podstawowe informacje o nim tj.
      -model
      -jak się sprawuje
      -cena jaką za niego daliście
      -czy były jakieś awarie
      -czy to ciągnik główny czy pomocniczy
      -z czym pracuje
      -ilość mtg
      -czy kupiliście go nowego czy używanego
      -rok produkcji
      -opcja.
      Oczywiście nie musicie tak jak w giełdzie wypisywać wszystkich podpunktów ale fajnie by było gdybyście jak najwięcej tego wypisali -Olik
    • Przez AGEPOWER
      Witam,
      jestem nowy na forum. Zajmuję się od 11 lat silnikami DEUTZ. Chętnie pomogę wszystkim użytkownkom:-) Odpowiem na każde pytanie, doradzę, zdiagnozuję, naprawię.
      Zapraszam do zadawania pytań.

• Przez Krystiano789
      Witam! 5 lat temu wszedłem w posiadanie nowego deutz fahr'a agrofarma 100. Jest to mechaniczna wersja bez żadnego komputera i innych bajerów. Jego moc to 96 km lecz przy zrywaczu przydałoby się pare koni więcej. Ostatnio u znajomego był pewien pan który rozblokował mu Same'a Iron 115 co podobno dało mu to ponad 10km więcej. Czy przy moim Deutz'u idzie taki tunng zrobić jeżeli mam wersje mechaniczną ??
    • Przez misiekbz2
      Witam. Interesuje mnie ten ciągnik ewentualnie 5070D. Czy ktoś miał z nim doczynienia? Jakieś opinie? 
    • Przez PiotrM1234
      Witam wszystkich.
      Szukam ciagnika tak mniej wiecej o mocy od 120 do 150KM. Tylko nie wiem za czym sie rozgladac. Znalazlem lamborghini champion 135 ale nie wiem jak jest z awaryjnoscia, jak chodza te silniki. Prosze o wasze opinie. Z gory dziekuje. Pozdrawiam.