Skocz do zawartości

Polecane posty

js23    0

Witam

Jak w temacie - problem ze zmianą kierunku jazdy. Po usunięciu usterek w elektronice nie pokazuje błędów. Pozostał problem z rewersem który działa tylko po przełączeniu (czasem kilkukrotnym) przełącznika żółw - zając. Ciągnik nie zmienia kierunku jazdy, chociaż przełącznik strzałki kierunku przełącza. Czy kalibracja skrzyni byłaby zasadna i jak?

pzdr

js23    0

Witam ponownie

Traktorek naprawiony (uszkodzenie mechaniczne) a dla zainteresowanych info,  że te modele nie mają kalibracji skrzyni poprzez sterownik.

pzdr

Wiadomość z agroFakt.pl

js23    0

Jeżeli wszelkie regulacje (w tym ciśnienia) oraz wymiana zużytych elementów dla przywrócenia fabrycznych parametrów skrzyni można nazwać kalibracją, to wykonuje się ją mechanicznie, czyli głównie kluczem. Wszystko opisane w odzielnej instrukcji serwisowej skrzyni. Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Macklim22
      Mam problem. W trakcie pracy ciągnik przestał reagować na ruchy  dźwignią rewersu i stoi w miejscu. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy ?
    • Przez zetor6045
      Witam Fruwając sobie po olx natknąłem się na zetor 16345 który to rzekomo posiada rewers i tu moje zdziwienie bo sporo siedze w ciężkiej serii ursusa i pare zetorów też się widziało i nigdy o rewersie nikt nie wspominał . Jeśli ktoś z was coś na ten temat wie miło widziana wypowiedź a jeszcze milej by było jak by ktoś miał katalog części od tego modelu , ponieważ podejrzewam że obudowa skrzyni nie została zmieniona wiec moze szło by to i do ursusa wcisnąć ? oto link :http://olx.pl/oferta/zetor-zts-16345-CID757-IDc7qkr.html#a7b9196f4d
      Drążąc ten temat na wikipedii też znalazłem wzmiankę o rewersie tyle że w 11345 . 
    • Przez DominikPocisk
      Witam, wszystkich użytkowników serii 6200. Czy ktoś może potrafi skalibrować rewers i sprzęgło? poczytałem na forum trochę tematów lecz nic konkretnego nie znalazłem.
      Ciągnik mam kilka miesięcy a sprawa wygląda tak ze jak włączę do przodu, to czuć delikatne szarpnięcie, a następnie ciągnik łagodnie ruszy, przy włączaniu do tyłu od razu delikatnie rusza posiadam MF 6280.

Czym może być spowodowane szarpniecie przy ruszaniu w przód? czyżby wymagał kalibracji a może już skrzynia jest częściowo wyeksploatowana?
    • Przez walker2000
      Witam! 
      Case 5140 nie załącza jazdy do tyłu,, na wyświetlaczu zapala się kontrolka od jazdy do tyłu po przełączeniu dźwigni rewersu na wsteczny, ale ciągnik nie reaguje, może coś się zalało ponieważ dzień wcześniej  stłukła się szyba w drzwiach, a w nocy padało i nacięło do ciągnika.
    • Przez LuckyLuke12345
      Witam mam problem z rewersem gdy przełączam z tyłu do przodu jest lekki zgrzyt. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi z góry dzięki.