Skocz do zawartości
maverik22

spalanie z turem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maverik22    1

czy zauważyliście aby Wasze ciągniki paliły więcej on w pracy jeśli macie założonego tura? nie używając go w danej pracy

Wiadomość z agroFakt.pl

ciągnik to nie samochód ze duch pasażerów sądzie i normę porusza strzelił hehe
mój Steyr 8130 turbo z Hds o wadze 2500kg i przyczepą warfarmaT083 9.5T przykładowo w transporcie drzewa lub ziemi pali około 4.5-5 litrów na mth i hds est zamontowany na ciągniku

5714mf255    31

od wagi ladowacza jedunie ogumienie na przedniej osi szybciej się zużyje on tego nie ciągnie ma to zamontowane ma sobie ty e zimie jak się ubierzesz na zimowo to też zjesz powiedzmy 2x tyle co normalnie? jak by tur miał zmieniać jakoś spalanie że WOGULE jest to najlepiej zdemontować w ciagniku kabinę, błotniki, maske i wszystko co na nim zamontowane to wtegy przykładowo z 5l na mth zejdzie do 2 l ns mth zawsze to oszczędność :-))

maverik22    1

ja zauważyłem ze mój ciągnik pali więcej w pracy z plugiem np. założenie tura zbiegło się przypadkiem z wymianą sprzęgła ale wątpię żeby to miało wpływ. dodam że mój ciągnik to ursus 4512 czyli bez napędu a tur waży 750 kg jak dobrze pamiętam.

5714mf255    31

Moim zdaniem ładowacz w ciagniku z przednim napędem to tylko plusy w ciężkich pracach jak pługi jest lepiej dociazony a w transporcie czy praca samym ciagnikiem nie zmienia spalania są akumulatory- amortyzator w stszasow i ciagnikowi tyle ładowacz przeszkadza co dziewczynie cycki

tomek0889    1

w ciezkich pracach tak ale np do kosiarki tur jest zbedny, a bez niego mozna troche zaszczedzic paliwa przez caly dzien koszenia

DarekD    56

to ,że nie zauważacie większego zużycia paliwa to nie znaczy ,że go nie ma . Cudów nie ma więcej kilogramów do wożenia to więcej zużytej energii -no chyba ,że waga ładowacza zmniejsza poślizg w pracach polowych to wtedy w krótszym czasie ( eliminując poślizg ) zrobimy daną pracę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się