Skocz do zawartości

Polecane posty

MrSlomek    6

CZeść! Mam problem ze skracaniem pszenżyta ozimego , ponieważ nie wiem dokładnie kiedy je przyskać . W jakiej fazie wzrostu , aby dobrze skrucić , zeby nie skrócić kłosa . Chcę skracać tylko raz więc pytam się was kiedy zeby wybrać najlepszy moment na to aby oprysk zadziałał dobrze na zboże . I jeszcze mam pytanie jaki dokładnie preparat polecilibyście na skracanie na pszenżyto ? Z góry dzięki :)

damianus2222    98

żeby oprysk zadziałal dobrze to, najlepiej w fazie 1 kolanka i cm nad wezlem krzewienia tak jak pisza tylko. Oczywiscie temperatura tez musi byc calodobowa w miare ok 10 st. a takze, suszy ma nie byc no i trzeba dac cos mu N :) a jaki najlepsze? jedni chwala ccc, inni modus, jeszcze inni mieszac je razem

MrSlomek    6

Zgadza się :) CCC jest podobno najtańszy i najsłabszy , Modus zaś podobno z wyższej pułki . Ale my nie pryskamy ani jednym ani drugim . Jeden gość pryska modusem ale to owies tylko . Sam nie wiem czym pryskać :(

Wiadomość z agroFakt.pl

damianus2222    98

moddus jest wg mnie najlepszy na jeczmien np jary w dawce 0,4 na ha:) tak jak pisza. u mnie w galerry masz jego zdj. dostal ponad 300 kg saletry. dal jak w opisie. Na pszenzyto w tamtym roku dalem ok 0,3 modusa i 0,7 ccc

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.