Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Wybacie ze tu pisze bo ja prosiaków niekupuje tylko cykl zamkniety ale wam kupno prosiaka sie opłaca za 200 zł????? przeciez taki prosiak zje do sprzedarzy jeszcze ok 300 kg karmy czyli lekko liczac za 300 zł( ziarno+koncentrat+ ew. dodatki) wiec to juz mi wychodzi 500 zł. o pradzie, słomie, wodzie, paliwie nawet nie wspomne  a o pracy rolnika to już wogole a teraz dostać 500 zł i to z vatem za sztuke to ekstra wyczyn

Opublikowano

No ja tylko tak wtrącę , że kolega też ma to samo , a pytasz innych  . Bo po co hodujesz dalej jak prosiaka możesz sprzedać ?:P

Opublikowano
42 minuty temu, zetorki12 napisał:

No ja tylko tak wtrącę , że kolega też ma to samo , a pytasz innych  . Bo po co hodujesz dalej jak prosiaka możesz sprzedać ?:P

wiesz u mnie z innych przyczyn choduje prosiaka dalej , bo ja jak cos sprzedam komus do dalszego chowu to mi sie cuda zaczynaja dziać  zarówno w chlewni, oborze, a nawet z pieskami. Ja jak kiedys wiele lat temu  sprzeałem komus prosiaki to omal chodowli niezamkłem , maciory sie niemogły wyprosic bo sie macica nieotwarła, to sie poslizgła złamała noge , a to taka choroba, a to znowu inna  norm to sie niezaprosiła, to poronił. Teraz jak sprzedaje to tylko na ubój  nikomu nic niesprzedam do dalszej chodowli, nawet pieski małe jak mam w miocie to kołek i przezł łep i do dziury  a nie wydam nikomu do dalszej chodowli bo wiem ze mój gatunek psów wypsieje   kiedys w takie rzeczy niewierzyłem ale po sprzedarzy jednemu chytrusowi teraz wierze.

Opublikowano
Dnia 23.01.2018 o 12:11, tyran3 napisał:

Wybacie ze tu pisze bo ja prosiaków niekupuje tylko cykl zamkniety ale wam kupno prosiaka sie opłaca za 200 zł????? przeciez taki prosiak zje do sprzedarzy jeszcze ok 300 kg karmy czyli lekko liczac za 300 zł( ziarno+koncentrat+ ew. dodatki) wiec to juz mi wychodzi 500 zł. o pradzie, słomie, wodzie, paliwie nawet nie wspomne  a o pracy rolnika to już wogole a teraz dostać 500 zł i to z vatem za sztuke to ekstra wyczyn

kolego od- do jakiej wagi zje za 300. umnie licze 260 zeta premix soja ziarno koncentrat jak dawałem to i za 350 by wpie.... .i sprzedaz 

Dnia 15.01.2018 o 18:51, nikolas29 napisał:

Jest kiko80 Prosiakow w ujezdzie

nikolas nie byłem teraz  miesiac temu bylo towaru ale i bylo kupujacych

Opublikowano
1 minutę temu, mesi napisał:

W ten poniedzialek był 1 z prosiakami , jak bylem wczesniej może bylo wiecej

o ktorej byles i ile cenił ja jak bylem to o 4 a 15 po 4 koniec juz byl po prosiaku

Opublikowano
23 godziny temu, kiko80 napisał:

kolego od- do jakiej wagi zje za 300. umnie licze 260 zeta premix soja ziarno koncentrat jak dawałem to i za 350 by wpie.... .i sprzedaz 

 

no tyle mi wychodzi cały okres od urodzenia do tak 110-115 kg  na jednej sztuce jak kupuje jeden worek babsów na cały miot aby sie nauczyły jeść a potem robie juz sam karme  i tak srednio 25-30 kg zje jako prosie a potem juz tucznikowa w roznych konfiguracjach ziarna i steżenia koncentratu oczywiście. Reasumujac średnio jedna sztuka mi zje 300 kg ziarna( owies, pszenzyto, zyto, jeczmien) za 180 zł( cena ziarna załorzenie 600 zł\tone) plus 2 worki koncentratu ok.100zł oraz  koncentrat  dla prosiat i warchlaków  worek 85zł ale z tego worka to karma dla 4-5 prosiaków , wyjdzie wiec ok 20 zł za sztuke. reasumujac razem 300 zł plus cena tlenku cynku, ew jakiegos natłuszczaca lub maslanu.

wiec tobie moze i wyjdzie 260 zł od prosiaka powiedzmy 20 kg do 115 ale jak za niego zapłacisz 200 zł dunczykowi to jakby nieliczać 450 zł za tucz a teraz tyle dosnaniesz za tucznika. oczywiscie rozummiem ze niewydajesz na karme dla macior i jej inseminacje, ale jak doliczysz ceny slomy, paliwa i pradu to jakbys nie nie uparł za mniej niz 500 zł tucznika niewyprodukujesz a wiec na dzisiaj masz plecy i to ładnie

Opublikowano
1 godzinę temu, tyran3 napisał:

no tyle mi wychodzi cały okres od urodzenia do tak 110-115 kg  na jednej sztuce jak kupuje jeden worek babsów na cały miot aby sie nauczyły jeść a potem robie juz sam karme  i tak srednio 25-30 kg zje jako prosie a potem juz tucznikowa w roznych konfiguracjach ziarna i steżenia koncentratu oczywiście. Reasumujac średnio jedna sztuka mi zje 300 kg ziarna( owies, pszenzyto, zyto, jeczmien) za 180 zł( cena ziarna załorzenie 600 zł\tone) plus 2 worki koncentratu ok.100zł oraz  koncentrat  dla prosiat i warchlaków  worek 85zł ale z tego worka to karma dla 4-5 prosiaków , wyjdzie wiec ok 20 zł za sztuke. reasumujac razem 300 zł plus cena tlenku cynku, ew jakiegos natłuszczaca lub maslanu.

wiec tobie moze i wyjdzie 260 zł od prosiaka powiedzmy 20 kg do 115 ale jak za niego zapłacisz 200 zł dunczykowi to jakby nieliczać 450 zł za tucz a teraz tyle dosnaniesz za tucznika. oczywiscie rozummiem ze niewydajesz na karme dla macior i jej inseminacje, ale jak doliczysz ceny slomy, paliwa i pradu to jakbys nie nie uparł za mniej niz 500 zł tucznika niewyprodukujesz a wiec na dzisiaj masz plecy i to ładnie

co masz za koncentrat 2 worki za 100.to chyba cos slabego,a jak cena soi wzrosnie to zapomnij ze ja bedziesz mial w tym koncentracie.Wiem cos na ten temat bo sam sie przejechalem na koncentracie i teraz  sam sype i wiem co sie znajduje w tej mieszance.

Opublikowano
no to żeczywiście jak wychodzą wam żywienie po 300zł na sztuce to opłacalność super macie nie pogada;) @tyran3 a liczyłeś ile kosztuje Ciebie wyprodukowanie prosiaka ? bo chyba sam nie wiesz
Opublikowano
4 godziny temu, ZELKOW napisał:

no to żeczywiście jak wychodzą wam żywienie po 300zł na sztuce to opłacalność super macie nie pogada;) @tyran3 a liczyłeś ile kosztuje Ciebie wyprodukowanie prosiaka ? bo chyba sam nie wiesz

ja mówiem ze ok 300zł sama karma a nie calkowity koszt, wyprodukowaie prosiaka tez przecież kosztuje no ale nie 200 zł 

nawet jakby przyjać ze maciora zje rocznie 2 tony ziarna po 600 zł( mi zjada mniej ) to jest 1200 zł za ziarno plus slabszy koncentrat który daje jak karmi ok 300 zł do tego dwa razy w roku inseminacja 150 zł ( 3 porcje nasienie 50 plus 25 zł za dojazd po nie) do tego pradu do lampy ok 100 zł za 2,5 miechy grzania oraz  200 zł za zelarza, witaminy, penicylyny i ogolnie medykamenty zwiazane z maciora i prosietami. to koszt zamyka mi sie w granicach 2 tys zł ,na maciore teraz podziel to na ilosc prosiat w roku ( mi wychodzi rocznie 23 odchowane prosieta ale przyjmijmy 20) 2tys\20 prosiat wiec 100 zł za sztuke prosiaka( karmy nielicze bo liczyłem powyżej. reasumujac koszt produkcji wychodzi mi w granicach 400-430 zł. oczywiscie nielicze kosztów słomy, paliwa, amortyzacji budynków i mojej pracy.

co do  koncentratu mówiłem ok 100 zł a nie ze równo obecnie daje superkaban zytni firmy rolpol( to mieszanka schaumana) na bazie soji( bez dodatków rzepaku czy słonecznika) 37,6% białka za worek obecnie 56 zł daje wiec dla scisłosci 112 zł obecnie płace.

misnośc srednio mam 57- 58 % wybicie 79%- 80% podstawowa rasa WBP

na dziś wychodze na zero z opłacolnościa ale puki co niedokładam  do interesua czy ty mozesz to samo powiedzieć o tuczeniu duna?????  

Opublikowano
dun proste liczenie: zakup 260 netto 280 brutto pasza 2,7 kg x 95 kg = 256 kg x 0,9 zł = 231 zł brutto pozostałe (leki, upadki, słoma jak ktoś musi scielic, jakiś kredyt) 50 zł suma 561 zł brutto Waga 125 kg - 2% = 122,5 kg 561/122,5 kg = 4,58 zł brutto, netto 4,28 zł czyli obecnie dokładka od 0,18 zł netto do 0,28 zł za kg, czyli na sztukę 22 zł bądź 34 zł
Opublikowano
chyba ekonomicznej postawić 3 chlewnie po 2 tys sztuk. a widzisz u mnie w okolicy 100 km2 nie słyszałem żeby powstała w ciągu ostatnich pięciu lat ogromna ilość chlewni, wiem o dwóch ale obydwa to cykl zamknięty, ale ile polikwidowalo i przeszło na bydło jest naprawdę dużo
Opublikowano
o Ja nic nie mówiłem że hoduje duna, biore od Polskiego hodowcy i przyrosty są takie same a zdrowotność o wiele lepsza i oczywiście są tańsze niż z zachodu , ja akurat jeszcze nie sprzedawałem w tej niskiej cenie jaka teraz jest wyjdą mi koniec lutego to się okaże czy dołożę czy nie , przy mojej produkcji to można powiedzieć że hobby , ale już staram się o pozwolenie na budowe 10tys szt rocznie , tylko że nie będę ryzykował jak nie jedni, wole na kontrakt, mniej zarobie ale pewnie i nie musze się martwić czy mi na kredyt starczy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez DRIPOL
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. 
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontyunacja wątku z 2024
       
    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301691-ceny-bydla-2024/page/195/#comment-4549726
       
       
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v