Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czym cięższe tym większy wybój. Czym dłuższy transport niższy. Ponad 82% też miałem ale tylko raz i w innej ubojni. U mnie jedzą do końca

 

Tak czy inaczej przy dunie zostaje tyle samo jak jest za 250 czy 400. Prosiak drożeje to tucznik też.

Opublikowano

Kiedyś o to pytałem , ale czy to nie jest takie oszukiwanie samego siebie ? Bo gdyby sprzedać nażarte na żywca to było by więcej kasy za ilość kg , a tu wygłodniałe świniaki po prostu dają mniej odpadu i w efekcie lepiej za mięso wychodzi ?

Opublikowano

dokładnie tak jak mówisz, przez to że wygłodnieje bedzie lepsze wybicie, cena wyjdzie ładniejsza, ale w rezultacie na żywa moze wyjść to samo lub lepiej, bo mimo strączki to żarcie pójdzie. tak jak z bykami, skoro strączka jest i tak obowiązkowa to grzech go nie okarmić :D

 

Opublikowano

przykład 7,3 netto

wbc 110 kg x 0,78 x 7,3=626,34+7% vat= 670,18 zł świniak klasa E, w S ponad 681 zł

żywa 110kg x 0,78 x 7,3=626,34 / 110kg= 5,69 netto (w tym przypadku) -3% (strączka) + 7% vat= 5,90 brutto x 110 kg= 649,62 zł świniak

 

 

na żywą to lepiej wyjdzie jak nie ma mięsności a pośrednik czy ubojnia bierze pierwszy raz. Bo drugi już się nie natnie jak na tym straci. Ale to już pretensje do samego siebie

 

Opublikowano

to marny interes, jak prosto od maciory to mialy po 10-13 kg sztuka liczac ze byly z nia 6 tygodni, wole dolozyc niecale 100 zl i miec warchlaka 22-23 kg poszczepionego na myco, circo z mniejsza prawdopodobienstwiem jakis upadkow i urosnie 3-3,5 tygodnie szybciej

Opublikowano

Teściu kupił 2 tyg temu miot na jarmaku w Skalbmierzu takie +- 25kg po 350zł parka.Prosieta LUX.

 

I TO JEST TEN MANKAMENT POLSKIEJ HODOWII ZA DUNAA MSIAŁBY DAĆ TYLE ZA SZTUKĘ

Opublikowano (edytowane)

to ile Ci zostaje z kota 7 kilogramowego. Rocznie a nie z jednego rzutu. I proszę o dokładne wyliczenie.

ja jestem głupi bo 19 lipca przyjechały duny 32 kilogramowe po 386zł brutto sztuka

Edytowane przez saszeta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez DRIPOL
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. 
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontyunacja wątku z 2024
       
    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301691-ceny-bydla-2024/page/195/#comment-4549726
       
       
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v