Skocz do zawartości
dominik95

dotacja na maszyny. co robic?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dominik95    1

Muj wujek posiada gospodarstwo ok 70 sztuk bydła 100 ha z tego okolo 90% jest to dzierżawa w prow 2007 -2013 otrzymał dotację na budowę obory wiaty do tego kupił  prase  pług . mały ciągnik . jak wiadomo w prow 2014-2020 nie dostanie on już chyba dotacji na maszyny kture zakupil w ubiegłym prow  . teraz robie kurs rolniczy R3 . na zawud Rolnik . czy jeśli przepisał by gospodarstwo na mnie lub część . otrzymał bym dotację na kolejny ciągnik i inne maszyny? i jak wielka była by ta dopłata?

posiadamy budynki a brak nam maszyn co robic...?

Edytowano przez dominik95

jasko1993    10

NIe przepisze na ciebie ani ara ziemi bo przez minimum 5 lat musi mieć ją na siebie bo wziął na tą glebę maszyny 

pytasz się co robić? w takiej sytuacji jak masz około 10ha własnościowej ziemi reszta dzierżawa to używane maszyny kupić

dominik95    1

..okres 5 lat  od dopłaty którą otrzymał w prow 2007-2013 przeminął 

Edytowano przez dominik95

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Mam 23 lata i jestem po szkole zawodowej mechanik pojazdow samochodowych. Aktualnie chodze do szkoly rolniczej (kurs r3).
      Aktualnie jeszcze pracuje jako mechanik. Na krusie nigdy niebylem.
      Rodzice maja gospodarstwo ponad 13ha.
      4ha moga mi przepisac. (Reszta na rodzenstwo)
      Chcialbym wziasc jakies dotacje na rozwoj. (Zakup ziemi lub maszyn)
      Mysle ze jakies 4ha bym znalazl w dzierzawe.
      Z tego co czytalem to mlody rolnik odpada bo bede mial za malo hektarow, modernizacja malych gospodarstw rowniez odpada bonie jestem ba krusie a trzeba byc minimun dwa lata.
      Moze zle wyczytalem, albo jest jakis inny program naktory bym mogl isc.
      Prosze o pomoc
      Pozdrawiam

• Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.