Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

koszt tony paszy wychodzi 1080 zł tylko śrute rzepakową kupowałem po 900 za t teraz  jest po  1100 to ew wzrosnie  koszt o 60 zł to takjeszcze tanio mnie  wychodzi

Opublikowano

Hm ja tych  gotowców nie chce , zawsze  jak robisz sam to  wiesz  co masz za 800 zł to  chyba trochę przesadziłeś co za firma tak tanią paszę oferuje? to chyba sama otręba .Worek np. sannbulla 25 kg kosztuje  50 zł tona  2 tys a twierdzą ,że to dobry towar więc wątpię w to ,że kupie dobrą gotową paszę za kwoty które podałeś.Mam wszystkie zboża swoje dokupuje tylko rzepak i  soje wiec warto mi mieszać samemu nawet gdy  koszt mojej paszy oscyluje ok 1100zł jak będę miał czas to  sprubuję wrzucić skany badań mojej  paszy i recepturę z dokładnym wyliczeniem wszystkich witamin mikroelementów itp pierdoł może ktoś doradzi co jest nie tak lub tak

Opublikowano

@JarekBazydlo Na AF jest wielu pacjentów z Gimbazy. I też gdzieś widziałem ze pisali że sypią "nawozowy". Tu mało jest z kim pogadać i dowiedzieć się prawdziwych informacji. Rzepaki na VI klasie sypią 6t/ha, owies 8t/ha także już można wszystko przeczytać.

Opublikowano

Można sypać i nawozowy. Nawozowy różni się od paszowego tylko ilością zanieczyszczeń, których jest więcej w nawozowym, poza tym to ten sam związek chemiczny. A no i jeszcze różni się tym, że cena paszowego jest kilkukrotnie większa.

Opublikowano

@JarekBazydlo Na AF jest wielu pacjentów z Gimbazy. I też gdzieś widziałem ze pisali że sypią "nawozowy". Tu mało jest z kim pogadać i dowiedzieć się prawdziwych informacji. Rzepaki na VI klasie sypią 6t/ha, owies 8t/ha także już można wszystko przeczytać.

 

mnie najbardziej bawia watki jak ktos pisze ze od zera chce zaczac gospodarstwo na 50 krow. Taki lub podobny watek pojawia sie co jakies 2-3 tygodnie.

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

Można sypać i nawozowy. Nawozowy różni się od paszowego tylko ilością zanieczyszczeń, których jest więcej w nawozowym, poza tym to ten sam związek chemiczny. A no i jeszcze różni się tym, że cena paszowego jest kilkukrotnie większa.

tutaj masz odpowiedź @wl-master Edytowane przez donweter1989
Opublikowano

akurat ilość za nieczyszczeń w stosunku co do ilości stosowania i do ceny nie gra roli. paszowy to ściema a jeśli ktoś dalej twierdzi ze soja jest lepsza nie mocznik to niech sprawdzi skład pasz wszystkich firm paszowych i sie dowie. różnica w cenie mocznika do ceny soji sprawia ze spokojnie dodajemy gliceryne i jeszcze nam zostaje na tym interesie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez 17dawid92
      Witam. Mam pytanie odnośnie żywienie ile kg kiszonki z qq mogę dać na dzień jednemu bykowi??
      Byki maja 12 miesięcy i chciałbym się dowiedzieć mniej więcej ile można podać jednej sztuce.
      Z góry dzięki za odp.
    • Przez beQ
      Cześć wszystkim
      Jako iż nigdzie wcześniej nie mogłem znaleźć w internecie tematu i informacji na ten temat postanowiłem sam zrobić mały test. Dzisiaj zrobiłem malutką pryzmę (ok 200kg) posiekanych rozdrabniaczem bąk koleb brukselki. Ugniotłem ją traktorem, okryłem folią i przysypałem piachem. Sądząc po wyglądzie tej sieczki (dosyć sucha) jestem pełen nadziei, że to się pięknie zakisi i za rok kilka przyczep tak zakiszę.
       
      Jaką macie opinię na ten temat?
      A może ktoś tak robi?
      wiecie jakie wartości odżywcze ma taka sieczka ?
       
      Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
    • Przez Bartek9191
      Witam panowie. Chciałbym w tym roku zrobić kiszonkę z kukurydzy na obszarze 50 arów dla 5 sztuk bydła trochę mlecznego trochę mięsnego.Kiszonkę będę robić pierwszy raz. Jakieś rady? Co zrobić by były jak najmniejsze straty?Ile mniej więcej będzie mnie to kosztować skoro zasieje mi sąsiad a ja będę sam ciął jednorzędówką?Może wiecie też coś a nawożeniu? Jaka musi być klasa gleby?
    • Przez modrzew
      Witam
      Interesuje mnie czy na 10 szt (2 krowy i 8 byków) jest warto zasiać kukurydzę na kiszonkę? Ile jej zasiać? Czy będzie duża różnica w przyrostach byków? Teraz są karmione sianem i zasuszoną lucerną + śruta i odpady ziemniaków.
      Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez irzi
      Witam początkiem Stycznia Jelenie i sarny zniszczyły mi 20 bel sianokiszonki, po zgłoszeniu tego na piśmie do koła łowieckiego, na wizji lokalnej stwierdzono że jest bliskość lasy i bele poukładane są jedna na drugiej i odszkodowanie mi się nie należy. Proszę o pomoc czy ktoś już miał taki problem i czy udało się coś uzyskać. 


×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v