Skocz do zawartości

Polecane posty

Jaro1234    6

Witam orientuje się ktoś jaka jest różnica w wadze pomiędzy packerem a wałem strunowym bądz rurowym?

Chodzi mi o 3m;)

Edytowano przez Jaro1234

post-19033-0-69959800-1419247288_thumb.jpg

Jaro1234    6

do agregatu przedsiewnego, bo mam packera ale cały zestaw jest troszkę zaciężki do mojego farmerka, zestaw bez zboża waży 1100 kg gdy siewnik jest na full zasypany i nie mam ładowacza to czasami buja a pola mam górzyste i boje się żeby nie położyć cigniczka i tak zastanawiam się czy go nie wymienić na coś lżejszego dlatego pytam o wagę

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    194

Packera jest najcięższy przynajmniej powinien. Rurowy lżejszy ale może coś takiego 

ponoć nieźle uprawia. Ewentualnie strunowy ten będzie zdecydowanie najlżejszy ale czy będziesz zadowolony z efektów to wątpię. Popatrz sobie u tego producenta po filmikach, jest tam taki gumowy coś ala crosskill ( ma być samoczyszczący ale wagi to nie znam). Rurowy zależnie od wykonania powinien być naturalnie lżejszy od tego co masz. 

Jaro1234    6

Znajomy wczoraj przyprowadził agregat z dwoma wałami strunowymi i zobaczymy na wiosne jaka będzie różnica między moim packerem a jego strunowym, a dziś jadę zobaczyć rurowy, gościowi brona wirnikowa się rozsypała i ma wał za pare groszy do sprzedania wiec wezmę i zobacze jak to wszystko będzie wyglądalo

akmaly    194

Dużo osób wybiera wały rurowe w aktywnych agregatach gdy boją się o masę zestawu lub mają lżejsze w uprawie gleby. Cały czas w kręgu zainteresowania mam tą bronę wirnikową i jak się dowiadywałem to warto mieć dwa wały - na wiosnę rurowy a jesienią packera.

Jaro1234    6

Zamontuje raczej rurowy a packer zostawiam, nie będę go narazie sprzedawał, zobaczymy jak rurowy sobie poradzi:) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez idzkos
      Witam co myslicie zeby zrobic wał z opon 15 zalanych betonem taki 2 metrowy, chcjałbym nim wałowac zborze po siewie i czasem łąki ile by takie cos wazyło? zdało by to egzamin ?
    • Przez kapec22
      Witam chcę kupić wał strunowy pojedynczy do kultywatora, szerokość ramy 170cm i współpracuje z c 330, tylko nie wiem czy kupić wał 180cm czy 210cm żeby był szerszy od kultywatora to by lepiej równał pole i nie zostawały takie pasy po przejazdach obok
    • Przez Twenty_2012
      Posiadam na sprzedaż oryginalny wał Cambella na przedni TUZ marki Expom Progres z Krośniewic.

Rok produkcji 2006,
      Szerokość robocza 4 metry
      Mało używany (przepracował około 100 ha)
      Posiada oryginalny lakier, naklejki, tabliczka znamionową
      Jestem jego pierwszym właścicielem.

Nie używany od kilku lat, sprzedaję ponieważ jest mi nie potrzebny.

Cena 5500 zł netto
      Faktura VAT – VAT od faktury.

W razie pytań proszę o kontakt.

• Przez AdeXZet
      Witam ostatnio sprzedałem mój stary wał gładki i mam dylemat, a mianowicie:
      -Czy kupić wał gładki na podwoziu i wałować nim również po siewie?
      -Czy kupić wał posiewny (cambridge) i oprócz pól wałować nim również łąki?

I tu rodzi się pytanie czy wał cambridge nie będzie powodował jakiś niepożądanych efektów na darni (łąki mam głównie torfowe).
      Na mój rozum nie powinno być różnicy na łące czy to wał gładki czy cambridge (myślę też że cambridge może nakłuwać lekko darń i napowietrzać korzenie).

Pozdrawiam

• Przez wojtek161
      mam pytanie posiadam 12ha ziemi 3-5klasy ciągnik 75km 4X4 i c 330 co lepiej kupić agregat uprawowy z hydropakiem czy agregat na ciękiej spręzynie z podwójnym wałem