Skocz do zawartości

Polecane posty

KlaQ24    137

Witam. Planuje kupić wałki do swojego kultywatora (podwójne) i nie wiem jaką firmę wybrać. Na pewno odpada "Bomet", ponieważ nie jestem przekonany co do jakości ich wykonania. Podobają mi się wałki, które wykonuje firma "Dziekan" jednak cena trochę za wysoka, lecz przemawia do mnie zastosowany tam docisk sprężynowy. Czy możecie coś doradzić?

akmaly    194

Do zwykłego kultywatora to szkoda kasy na wałki. I tak nie będziesz zadowolony w efektów. Dużo lepiej dorobić brony 

Wiadomość z agroFakt.pl

KlaQ24    137

Na razie chce kupić wałki do tego co mam, w przyszłości przerobi się go lub zrobi nowy.

stalon    24

u mnie kolego w galerii masz wałki dziekana 2.7 do kultywatora UG na dociskach na wiosne bedzie ich pierwszy sezon ale wrażenie bedzie podejrzewam zaskakujace bo troche waża a na youtube sa wilmiki z takimi wałkami

blawatek98    327

Mamy wałki dziekana od 2012 roku, i nie chce żadnych innych ;) Efekt bardzo dobry :) Jedyne na co radzę uważać to kalamitki poszczególnych wałków, bo potrafią odpaść po pracy w dużych bryłach ;)

KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

KlaQ24    137

Zadzwoniłem to Dziekana i zapytałem się o cenę. Za podwójne wałki powiedzieli mi 1800 więc to chyba nie jest zła cena.

Maniek101    106

dziekan to chyba demarol a do zwykłego kultywatora to najlepiej dać brony a na końcu wałek efekt powalający

Edytowano przez Maniek101

akmaly    194

Tylko powiedz do czego wystarczy? Wg. mnie to jeśli masz zamiar zrobić z tego kultywatora agregat to wymiana łap na wąskie oraz zwiększenie ich liczby. Wtedy dasz podwójny wałek i masz lepszy agregat niż te z dziekana bo ramy w orionie czy apollo z Dziekana to wydmuszka. Ale jak chcesz mieć zwykły kultywator to ten wałek nie wiele pomoże. 

matias95    74

Tylko powiedz do czego wystarczy? Wg. mnie to jeśli masz zamiar zrobić z tego kultywatora agregat to wymiana łap na wąskie oraz zwiększenie ich liczby. Wtedy dasz podwójny wałek i masz lepszy agregat niż te z dziekana bo ramy w orionie czy apollo z Dziekana to wydmuszka. Ale jak chcesz mieć zwykły kultywator to ten wałek nie wiele pomoże. 

Łapy będą zmieniane, ale wszystko w swoim czasie :> -

PUPHDZIEKAN    0

dziekan to chyba demarol a do zwykłego kultywatora to najlepiej dać brony a na końcu wałek efekt powalający

Niestety muszę wyprowadzić cię z błędu.
W Zielonkach istnieją dwie firmy zarządzane przez dwóch różnych Dziekanów.
Jedna to P.U.P.H. Dziekan, która zajmuje się produkcją różnych rodzajów agregatów uprawowych i ścierniskowych oraz siewnych.
A Demarol zajmuje się bramami, pługami, opryskiwaczami itp.

akmaly    194

Firma dziekan ma bardzo dobre wałki. Nie ma co narzekać choć zdecydowanie lepsze są te nowsze. Pan powyżej zapewne najlepiej wie co mam na myśli. Przy wałkach Dzik z tą sprężyną na śrubie jest błąd. Nakrętka do regulacji siły nacisku sprężyny powinna znajdować się na dole (należy rozebrać, dodać nakrętkę z dużą podkładką pod sprężynę i regulować tylą tą nakrętką). W innym przypadku tylny wałek unoszony jest do góry ( oczywiście można to regulować łącznikiem ale po co?).

Zdecydowanie lepiej uprawiają jak te badziewia na łańcuszkach. Co do kultywatora to nie czekaj tylko zmieniaj łapy bo szkoda twoich pieniędzy na wałki. A tak rozmieść jak np. w orionie z Dziekana i będziesz miał przynajmniej porządną maszynę. Łapy u nich zapewne też dostaniesz.

KlaQ24    137

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Zamówiliśmy podwójny wałek "Heros"(na docisku pływającym). Jutro rano jedziemy je odebrać :D Postaram się porobić jakieś zdjęcia i filmik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Daniel215
      Witam
      Czy warto samemu zrobić grubera (od podstaw, kupując kontowniki i łapy). Chciałbym zrobić na 7, 8 lub 9 łap gęsiostupek...
      Na rynku jest dużo takich producentów/rzemieślników którzy oferują agregaty podorywkowe, więc pomyślałem o wyprodukowaniu we własnym zakresie... Mam ciągnik 155konny i myślałem nad takim własnie gruberem...Najprawdopodobniej weźmiemy wymiary z kosa lub innego agregatu który bedzie stał tymczasowo w agromie Zabezpieczenia oczywiście zrobimy śrubowe/kołkowe, co do wału to nie wiem czy wogóle bedziemy robić, ale jak już to pewnie rurowy lub strunowy (bo taki najłatwiej)
      Jakiej stali użyć jaką polecacie, czy ktoś już robił coś takiego lub zna sie na tym???

A oto jak to mniejwiecej ma wyglądać:

http://www.wrzuta.pl/obraz/w2qy7snd99/gruber

http://www.uniagroup.com/pl/uprawa-agregat...odorywkowy.html

proszę o wypowiedzi na ten temat, czy wogóle warto zaczynać itd...
    • Przez Artur7
      Jezeli ktoś z Was forumowiczów kupował ostatnio agregat uprawowy w wersji roboczej 4, 4.5, 5 metra to podajcie cene brutto i jaka marka i czy mial jakies elementy opcjonalne... Zapraszam do dyskusji...
    • Przez mateusz44
      witam wszystkich forumowiczów
      Chciałbym abyście pomogli mi wybrać agregat talerzowy i doradzili jaką szerokość mogę maksymalnie wybrać do swojego ciągnika a jest nim ursus 11024 110km .Poniższa oferta przedstawia agregaty 3m:
      (sorki że będę pisał średnice słownie , klawiatura moja nie posiada tego symbolu).
      Poszczególne firmy :

staltech 12 000 tyś netto 3m .

talerze fi560 -500 zł
      talerze fi610 -2000 zł

wał packer 'a 1200 zł (fi600 - 2000 zł )
      wał gumowy -3000 zł (prosiłbym tutaj o szczególnie opisanie różnicy w polu między wałem gumowym a packerem )

Rolmako 13 000 zł netto 3m.

talerz fi560 -1100 zł
      talerz ofas -1700zł
      łożyska : kraśnik standard (za dopłatą TIMKEN -1200 zł , SKF-1200 zł
      wał packer'a : 1500 zł
      wał gumowy: 3800 zł

Agromasz 14 000 zł netto 3m.

talerz fi510 standard (opcja fi560 +500 zł )
      wał packer'a: 1300 zł
      wał gumowy :3200 zł

Grano System : 13 500 zł netto 3m.
      talerze: fi560 firmy ofas -1600 zł
      wał packer'a fi500 lub fi600 - 2600 zł
      wał gumowy :fi500 -3700 zł

To by byłe wszystkie które mnie interesują , jeszcze dwa pytanka :
      1. co sądzicie o agregatach pół zawieszanych
      2 . Wózkach transportowych takowe oferuje firma Grano system. Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi
    • Przez mt3820
      Witam, czy opłaca się kupić agregat wojskowy z silnikiem od (c330? to zostawię wam, czy napewno będzie pasował) za 6000zł?
      Silniki bym zamienił tzn do c330 silnik z agregatu a do agregatu stary silnik ( wyeksploatowany )
      Dołączam zdjęcia, powiedzcie czy to jest od c330 czy może od c328? i czy będzie pasował

opłaca się to wogóle ?
    • Przez kot003
      Witam, kupiłem ostatnio używany agregat i chciałbym wymienić przy nim wałki strunowe które idą na końcu.. Ale nigdzie nie moge znaleśćsamych wałków bez ram/koszyków... a nie ma sensu kupić razem z ramami/koszami skoro moje są w niezłym stanie, możecie polecić jakąś firme/prywaciarza który sie tym zajmuje? jestem z okolic sochaczewa